Święto Dyni w Shire. W Polsce odbędzie się niezwykła gra rodzinna!

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

LARP

Święto Dyni w Shire. W Polsce odbędzie się niezwykła gra rodzinna!

2023-09-29 12:40

Hobbit i Władca Pierścieni, to powieści, które sprawiły, że pokochaliśmy świat Śródziemia. W niezwykłej krainie stworzonej przez geniusza literackiego J.R.R. Tolkiena mieszkali ludzie, elfy, krasnoludy, entowie, orkowie i... niziołki! Chcielibyście przenieść się do Shire na kilka magicznych godzin? To możliwe! Festiwal hobbitów w Polsce odbędzie się we wrześniu 2023 roku!

Spis treści

  1. Święto Dyni w Shire - kiedy i gdzie się odbędzie?
  2. Święto Dyni w Shire - jak się zgłosić?

Czy marzyliście kiedyś o tym, by na jeden dzień przenieść się do innego świata? Jeśli tak, to teraz macie ku temu świetną okazję! W Polsce odbędzie się we wrześniu 2023 roku prawdziwy festiwal niziołków - Święto Dyni w Shire. Larp inspirowany jest światem przedstawionym w książkach J.R.R. Tolkiena - Władca Pierścieni i Hobbit. To doskonała okazja na zabawę dla całej rodziny, bo gra dedykowana jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom - każdemu, kto kocha dobrą zabawę, pyszne jedzenie, śmiech i taniec.

WIEDŹMIN: gwiazdy serialu o 3. sezonie i wierności względem książek Sapkowskiego (WYWIAD)

Święto Dyni w Shire - kiedy i gdzie się odbędzie?

Polska zabawa inspirowana Władcą Pierścieni i Hobbitem odbędzie się już w weekend 29.09 - 1.10.2023. Gracze spotkają się w Centrum Słowian i Wikingów Wolin Jomsborg Vineta. W piątek przewidziane są warsztaty dla graczy między innymi relacyjne, śpiewu i tańca oraz preakredytację. Sam larp rozpocznie się w sobotę rano i skończy w nocy. Na grze miele widziani są zarówno dorośli jak i dzieci, osoby które są już doświadczonymi graczami larpowymi, jak i całkowicie początkujące. Nie ważne ile masz lat - możesz wybrać się do Shire! Więcej informacji znajdziecie również w Niezbędniku Gracza i Regulaminie zabawy.

Święto Dyni w Shire - jak się zgłosić?

"Święto Dyni w Shire" to cykliczny larp rodzinny (fabularna gra terenowa) w uniwersum inspirowanym światem stworzonym przez J.R.R.Tolkiena. W grze może wziąć udział każdy - bez względu na wiek. Warunki są dwa: musi umieć stosować się do zasad i chcieć się bawić! Więcej informacji znajdziecie na Facebooku.

Na grę zgłosić można się poprzez wypełnienie specjalnej ankiety. Każda osoba powinna zgłosić się (zostać zgłoszona) indywidualnie. Jedna osoba - jedna ankieta. Zgłoszenia graczy przyjmowane są do dnia 02.08.2023. O uczestnictwie nie decyduje kolejność zgłoszeń. W grze będzie mogło wziąć udział do 120 uczestników. Każda z nich ma zapewnione dwa noclegi w skansenie historycznym w Wolinie, posiłki i oczywiście - świetną zabawę! Nad scenariuszem czuwają doświadczeni twórcy gier. Zanim rozpoczniecie wypełnianie ankiety, koniecznie zapoznajcie się ze spisem hobbickich i krasnoludzkich rodzin, które mają pojawić się na święcie. To właśnie do jednej z nich macie dołączyć!

Każdy gracz będzie musiał przygotować również odpowiedni kostium Osoby, które wezmą udział w grze otrzymają indywidualny kod rabatowy - 16% do sklepu larpowego Rekwizytornia, gdzie na pewno znajdziecie elementy stroju oraz lateksowe uszy. Uczestnicy będą musieli zapłacić również składkę na pokrycie kosztów noclegu, jedzenia i zabawy.

Organizatorzy wydarzenia to osoby prywatne i nie czerpią dochodu z eventu. Podobne wydarzenie - Ein Fest für Hobbits odbyło się w Niemczech w czerwcu 2023 roku.

Władca Pierścieni: ARCYTRUDNY QUIZ dla fanów. 10 na 10 mają tylko mistrzowie!

Pytanie 1 z 10
Jeden, by wszystkie odnaleźć, Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać...