The Elder Scrolls VI

i

Autor: Bethesda

The Elder Scrolls

The Elder Scrolls 6 zadebiutuje w czerwcu 2024 roku? Zwiastun gry na horyzoncie

2024-02-26 11:32

Po zapowiedzi GTA VI, fani The Elder Scrolls chcą zobaczyć coś z długo oczekiwanej i zapowiedzianej serii gier. TES 6 zostało ujawnione w 2018 r. wraz z bardzo krótkim zwiastunem, który na długo wprawił wszystkich w osłupienie, ponieważ od tego dnia nie nadeszły żadne oficjalne wieści na temat RPG-A Bethesdy. Sytuacja może się zmienić w 2024 r., a przynajmniej w to wierzą fani.

Warto na wstępie zauważyć, że Bethesda wciąż pracuje nad Starfieldem w postaci aktualizacji co sześć tygodni i DLC o nazwie Shattered Space, a dopiero niedawno The Elder Scrolls 6 weszło we wczesny etap prac rozwojowych. Oznacza to, że nawet jeśli fani będą mogli sprawdzić aktualizacje w 2024 r., gra najprawdopodobniej pojawi się bliżej 2030 roku, co może nie być dobrą informacją dla fanów. Przyjrzyjmy się jednak temu, co wieloletni sympatycy TES wymagają od studia oraz czego oczekują w ramach kontynuacji.

Czytaj też: GTA VI nie może popełnić błędu Starfield. Kluczowe elementy dla serii Rockstar Games

The Elder Scrolls 6 z zapowiedzą w 2024 roku? Na co liczą fani?

Zwiastun w 2024 r. pewniakiem?

Jednym z głównych powodów, dla których The Elder Scrolls 6 może otrzymać nowy zwiastun raczej wcześniej niż później, jest fakt, że oryginał szybko zbliża się do szóstej rocznicy wydania w czerwcu. Choć Bethesda nie potwierdziła niczego na rok 2024, sensowne byłoby, gdyby deweloper przynajmniej pokazał teraz coś na temat swojego najbardziej oczekiwanego tytułu. Inną opcją byłoby podzielenie się przez Bethesdę czymś na temat TES 6 – czy to jakieś wieści dotyczące jego rozwoju, czy nawet jakieś oficjalne oświadczenie.

Czytaj też: Niepozorna gra RPG zmiażdżyła Baldur's Gate 3 i Starfield! Według mnie mamy grę roku

Fani obawiają się najgorszego...

Mianowicie tego, że po słabej premierze Starfield'a oraz dalszej pracy nad grą studio woli pójść w ślady CD Project RED, a konretniej Cyberpunk'a 2077 i nie wychodzić przed szereg, dopóki prace trwają. O ile sensowne byłoby dzielenie się informacjami na temat TES 6 po "głośnym" przyjęciu Starfielda, można argumentować, że jeszcze rozsądniej byłoby tego nie robić, aby nie utrudniać ewentualnego odrodzenia się gry po premierze DLC Shattered Space.

Prawdopodobnie najważniejszym powodem, dla którego The Elder Scrolls 6 może po raz kolejny nie pojawić się w 2024 roku, jest to, że Todd Howard z Bethesdy żałuje, że ujawnił TES 6 tak wcześnie. Choć kontrargumentem byłoby to, że najlepszym sposobem działania byłoby ujawnienie czegoś na temat gry, jest równie prawdopodobne (jeśli nie bardziej prawdopodobne), że rok 2024 będzie spokojnym rokiem dla ukochanej serii fantasy RPG.

Czytaj też: Starfield: Najlepsze ustawienia graficzne. Jak wyciągnąć ze swojego PC więcej FPS?

R. BOCHENEK: HOŁOWNIA STAŁ SIĘ PODNÓŻKIEM TUSKA

XBOX QUIZ: Jak dobrze znasz konsole Microsoft'u?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kamera ruchu na konsole XBOX?