Recenzja

The Sims 4 Domowy kucharz - jest smakowicie. Otworzyłam w ogródku jadłodajnię z chorymi cenami i nie żałuję niczego

Domowy kucharz, Akcesoria do gry The Sims 4, wprowadzają nie tylko nowe ubrania i meble. Urozmaicają gotowanie za pomocą nowych sprzętów, a dzięki nowej mechanice pozwolą wam całkiem opłacalnie sprzedać to, co upieczecie - nie tylko pizzę hawajską. W wolnej chwili możecie też rozwinąć imperium gastronomiczne i ponaciągać znajomych Simów na pieniądze.

Spis treści

  1. The Sims 4: wasza nowa ulubiona kuchnia, czyli nowe meble
  2. The Sims 4: urozmaicone gotowanie i interesujące smaki pizzy
  3. The Sims 4 i biznes. Sprzedaj to, co ugotujesz i zdzieraj ze swoich sąsiadów simoleony!
  4. Sims 4: Domowy kucharz - kupować czy nie?

Nowe ubrania w Domowym kucharzu to przede wszystkim fartuchy i ubrania robocze szefa kuchni w różnych kolorach oraz wzorach, ale i koszulki z nadrukami. Fartuszki dostały również dzieci. Dorośli stylizację mogą dopełnić ikonicznym dodatkiem każdego pracownika gastronomicznego biznesu - crocso-podobnymi butami. Oraz czapką w kształcie toppingu babeczki. Z posypką. Na przedramieniu Sima możemy wytatuować przybory kuchenne. Pojawiła się też nowa biżuteria - złoty wisiorek z ubijaczką. Ten motyw znajdziecie również na kolczykach. A jeśli wolicie coś z pazurem, co powiecie na kolczyki w kształcie noży? Dla smakoszy jest i wersja jedzeniowa - kolczykowe kawałki pizzy.

Kobiety powstania jak boginie! Niesamowita wystawa w Muzeum Powstania Warszawskiego

The Sims 4: wasza nowa ulubiona kuchnia, czyli nowe meble

Oczywiście, o gustach się nie dyskutuje. Ale jeśli lubicie nowoczesne meble kuchenne w modnych kolorach, w Domowym kucharzu znajdziecie godnego następcę ślicznej drewnianej kuchni ze Śnieżnej Eskapady.

Pastelowe, ciepłe kolory, miedziany zlew (i nie tylko), srebrne sprzęty o ciepłym i przyjemnym odcieniu, wisząca suszarka na naczynia, nowa, ładna i dziwna zmywarka wypełniająca 2/3 szafki, mikser planetarny, gofrownica oraz piec do pizzy, który zaskakująco dobrze wygląda, stojąc na widoku. No i ten wspaniały wiszący regał, idealny do powieszenia nad wyspą kuchenną.

Ale czymże byłyby Akcesoria bez oryginalnej metody na zarabianie simoleonów? Domowy kucharz wprowadza jeszcze jeden nowy mebel, który może dać Wam dużo radości - to stragan, na którym sprzedacie upieczone przez siebie pyszności. Ustawcie kilka stolików, zadbajcie o czystość oraz "stan magazynowy" potraw, i cieszcie się rosnącym kontem bankowym! Jak w pełni wykorzystać jego potencjał, przeczytacie niżej.

The Sims 4 Domowy kucharz Akcesoria - co jest w środku? Czy warto kupić?

i

Autor: Julia Dragović / The Sims 4 Domowy kucharz Akcesoria / EA Games (2023) Mikser to nowe wyposażenie kuchenne, razem z piecem kuchennym i gofrownicą. Wszystkie trzy gwarantują nowe przepisy na potrawy, które możecie potem nie tylko zjeść, ale i sprzedać.

The Sims 4: urozmaicone gotowanie i interesujące smaki pizzy

Oprócz standardowych przyborów do gotowania, w Domowym kucharzu dostajemy do dyspozycji mikser do przygotowywania ciasta i innych składników, gofrownicę z mnóstwem nowych przepisów na gofry, które chciałoby się zjeść w prawdziwym życiu oraz piec do pizzy, który nie dość, że jest ładny, to jeszcze dostajemy do niego animację Sima wywijającego plackiem w powietrzu. Jeśli uważacie, że pizza z ananasem to największa zniewaga, poczekajcie, aż odblokujecie przepis na pizzę Tikka Masala.

Jest też pizza, która wygląda, jak daleki kuzyn lodów o smaku smerfnym (lub gumy balonowej). Dostępna jest dla Simów z gotowaniem na 10. poziomie. Czy coś się dzieje, gdy się ją zje? Znając producentów The Sims - prawdopodobnie tak. Ja jeszcze nie sprawdzałam i trochę się boję.

The Sims 4 i biznes. Sprzedaj to, co ugotujesz i zdzieraj ze swoich sąsiadów simoleony!

Nie ma tu żadnej kontroli finansowej, praw konsumenta, czy jakości jedzenia. Nikt nie sprawdza, czy trujecie sąsiadów, czy naciągacie ich na ciężkie kwoty. Brakuje Wam złodzieja w The Sims 4? Możecie zostać nim Wy - jest tu nawet ubranie w paski! Jedyne, co stoi na przeszkodzie, by podnieść ceny o 300%, to zdrowy rozsądek Waszych sąsiadów. A ci, jak się okazuje, mają go niewiele.

Biznesplan jest prosty. Gotujcie, ile wlezie. A gdy lodówka wypełni się babeczkami matcha, tortami w kształcie burgera czy pizzą z ananasem (tak - jest w przepisach), wystawcie to wszystko na swoim straganie, otwórzcie sprzedaż i z pomocą charyzmy opchnijcie swojej społeczności lokalnej. Jeśli macie członków rodziny, zaprzęgnijcie ich w tym czasie do pracy w kuchni, nie ma co marnować czasu. A gdy skończycie zmianę, zmęczeni i w pilnej potrzebie prysznica oraz toalety, wyślijcie ich do roboty na stragan. Czas to pieniądz!

Grunt to nie podnosić cen zbyt szybko. Jeśli chcecie podejść do tego profesjonalnie, pracujcie nad charyzmą i umiejętnościami kulinarnymi. Jeśli jednak wolicie metodę "na rympał", polecam iść na żywioł. Nikt nie powiedział, że prowadzenie własnego biznesu ma być proste.

W całym tym moralnie wątpliwym ambarasie obowiązywała jedna stała zasada - mój kot był moim najwierniejszym klientem. Zawsze pierwszy w kolejce, zawsze fuczący na klientów. Niestety jadł za darmo.

The Sims 4 Domowy kucharz Akcesoria - co jest w środku? Czy warto kupić?

i

Autor: Julia Dragović / The Sims 4 Domowy kucharz Akcesoria / EA Games (2023) Nowe ubrania nie są może zbyt uniwersalne, ale niektóre wzory koszulek są naprawdę ładne. Ja będę z nich korzystać jeszcze długo.

Sims 4: Domowy kucharz - kupować czy nie?

Bądźmy szczerzy, niewiele Akcesoriów dogoni Kompaktowe wnętrza. Domowy kucharz ma jednak dwie ogromne zalety - po pierwsze wprowadza jedną z najpiękniejszych kuchni, jakie świat Simów widział. Po drugie, sprawia, że znowu chce się w Simsach gotować, a jak część z Was pewnie wie, jest to nie lada wyczyn.

Wielu z nas kupiło kiedyś Akcesoria dla jednego elementu wyposażenia. Bywało też pewnie tak, że po paru godzinach gry i wyczerpaniu się efektu świeżości, paczka Akcesoriów szła w odstawkę, bo ani meble, ani ubrania nie były tak uniwersalne, by używać ich w codziennej grze. Początkowo angażujące mechaniki, jak odkurzanie i walka z kurzowymi króliczkami (Wielkie porządki) czy narastające góry brudnych ubrań (Wielkie pranie), stawały się po prostu nudne. Domowy kucharz nie jest takim dodatkiem. Nawet jeśli znudzi Was gotowanie i mniej lub bardziej etyczne praktyki sprzedażowe, piękna kuchnia - o ile trafia w Wasze gusta już teraz - będzie Was cieszyć jeszcze długo.

Domowy kucharz będzie dostępny w sprzedaży już od 28 września 2023 roku.

The Sims 4 - QUIZ dla fanów! Czy jesteś prawdziwym koneserem gry?

Pytanie 1 z 10
Jak wpisać kod do The Sims 4?