Tom Felton wydaje autobiografię. Fani Draco Malfoya będą w szoku!

i

Autor: Oficjalna okładka książki / Canva.com Zdjęcie poglądowe

Tom Felton wydaje autobiografię. Fani Draco Malfoya będą w szoku!

2023-03-01 12:20

,,Tom Felton. Autobiografia. Po drugiej stronie różdżki" to pełny tytuł nowej książki, która ukazać ma się w Polsce już 22 marca 2023 roku. To lektura obowiązkowa dla każdego Potteromaniaka. Tom Felton, lepiej znany jako Draco Malfoy z serii filmów o Chłopcu Który Przeżył opowie swoją magiczną historię. Kiedy i gdzie kupić autobiografię aktora?

Harry Potter, jak każdy prawdziwy bohater, musiał mieć swojego przeciwnika. I chociaż głównym wrogiem młodego czarodzieja jest oczywiście Lord Voldemort, to w szkole musiał mierzyć się z nastoletnimi problemami, jak każdy z nas. Jeszcze przed przybyciem do Hogwartu, Harry poznaje na ulicy Pokątnej Draco Malfoya - chłopca o jasnych włosach i drobnej budowie. To właśnie on staje się jego największym przeciwnikiem w kolejnych tomach książkowej sagi. W filmach o Chłopcy Który Przeżył, rolę Draco Malfoya grał Tom Felton. Szybko stał się ulubionym czarnym charakterem nastoletnich fanów. Dzieciństwo Toma Feltona nie mogło należeć do zwyczajnych i o tym właśnie opowiada jego autobiografia.

Tom Felton. Autobiografia. Po drugiej stronie różdżki

Poniższy opis książki pochodzi od wydawcy:

Ulubiony czarny bohater. Naczelny przeciwnik Harry’ego Pottera. Wychowanek Slytherinu. Chłopiec, który nie miał wyboru. Tom Felton, lepiej znany jako Draco Malfoy, wkracza na scenę. Poznajcie pełne magii i chaosu życie czarodzieja!

Dzieciństwo Toma Feltona nie mogło należeć do zwyczajnych, w końcu nie każdy może pochwalić się tym, że w jego życie wkroczyła filmowa magia. A w świat Toma wkroczyła i to z przytupem! Jego list z Hogwartu przybył wraz z przyjęciem roli Draco Malfoya, blondwłosego chłopca z filmów o Harrym Potterze, adwersarza głównego bohatera kinowej serii opartej na bestsellerowych powieściach J.K. Rowling, i kompletnie zmienił jego życie.  Na dziesięć kolejnych lat grana przez niego postać stała się nieodłącznym elementem jednego z największych fenomenów w historii popkultury.

Tom w swojej książce dzieli się doświadczeniami z dorastania w dwóch równoległych światach – czarodziejów i mugoli.  Z wielką szczerością i charakterystycznym dla siebie humorem opisuje swoje początki w show-biznesie, opowiada anegdoty i ciekawostki zza kulis kręcenia jednego z najpopularniejszych filmów wszech czasów. Wspomina pierwszy występ aktorski, kiedy pomylono go z innym blondynem, Macaulayem Culkinem, i przesłuchanie do roli w Harrym Potterze, kiedy upierał się, że doskonale zna książki J.K. Rowling, choć nigdy ich nie czytał (bardzo w stylu Draco Malfoya!). Znajdziecie w niej rozdział poświęcony Danielowi Radcliffe’owi, czyli samemu Harry’emu Potterowi. A także wstęp napisany przez Emmę Watson, którą Tom poznał jako nieznośną dziewięciolatkę, której nie szczędził złośliwości, ale z czasem filmowa Hermiona stała się jego najdroższą przyjaciółką. Felton nie ucieka od tematów trudnych – przeczytacie nie tylko o wzlotach, ale też o upadkach oraz nie zawsze udanych próbach odnalezienia się w dorosłym życiu po występie w ekranizacji najsłynniejszego cyklu powieściowego dla młodzieży, którego fandom nie ma sobie równych w historii (do dziś na całym świecie sprzedano ponad 500 milionów egzemplarzy książki!).

Czy wierzycie w magię, czy nie – wkroczcie w świat Toma Feltona i prowadzeni głosem odtwórcy roli Draco Malfoya udajcie się w fascynującą podróż po jego nieprawdopodobnych doświadczeniach.

To, co wyjątkowe w książce Feltona, to absolutnie unikalna perspektywa człowieka, który ma za sobą doświadczenie, jakie trafia się może jednej osobie na miliard. Jednak „Po drugiej stronie różdżki” jest znacznie bardziej wnikliwe, ponieważ autor czyni z własnej opowieści coś uniwersalnego.  „The Washington Post”

Szczery pamiętnik pełen zaskakująco głębokich przemyśleń, napisany przez aktora, który wykreował na ekranie niezapomniany czarny charakter. „Kirkus Reviews”

Doskonała rozrywka – szczere, pełne humoru wspomnienia, które spodobają się wszystkim kinomaniakom, a fanom „Harry’ego Pottera” w szczególności.  „Library Journal”

Felton, aktor najbardziej znany z roli tlenionego blondyna Draco Malfoya, antagonisty w filmach o Harrym Potterze, opowiada o swojej karierze w uroczym debiutanckim pamiętniku.  Autor tworzy płynną, pełną wrażliwości narrację, która oczaruje zarówno Potteromaniaków, jak i wszystkich tych, którzy polują na pełne smaczków i skandali wspomnienia celebrytów. „Publishers Weekly”

Pink Floyd - 5 ciekawostek o albumie “The Dark Side of the Moon” | Jak dziś rockuje?

Tom Felton. Autobiografia. Po drugiej stronie różdżki - kiedy premiera książki?

Polska premiera książki Tom Felton. Autobiografia. Po drugiej stronie różdżki zaplanowana jest na 22 marca 2023 roku. Wcześniej zamawiać można ją w przedpremierowo w internetowych księgarniach. Książka ukarze się nakładem wydawnictwa Albatros.

QUIZ. Arcytrudny test o filmowej modzie męskiej. Jeśli wiesz jaki kapelusz nosił Indiana Jones, to masz jeden punkt

Pytanie 1 z 10
Humphrey Bogart w „Casablance” nosił głównie smoking. Ale jedna ze scen, która bardzo zapada w pamięć, to ta z prochowcem i kapeluszem nazywanym…