Tomb Raider

i

Autor: XBOX Wire

Tomb Raider

Tomb Raider Remastered w ogniu krytyki. Kontrowersje w związku z ostrzeżeniami dotyczącymi treści

2024-02-14 12:21

W obecnej branży gier bardzo często zdarza się, że kultowe klasyczne gry poddaje się remasterowi lub remake'owi. Daje to możliwość graczom ponownego zanurzenia się w oldschoolowych grach. Tak miało być również z Tomb Raider Remastered, jednak fani wyrazili swoje niezadowolenie z jednego konkretnego powodu.

Tomb Raidera Remastered i masa kontrowersji

Dość powszechne stało się, że remastery klasycznych gier wideo ze starej szkoły zastanawiają się, czy oryginalna treść odzwierciedla świat, w którym obecnie żyjemy. Przykładem tego jest Mass Effect Legendary Edition. Oprócz zaktualizowanej grafiki i rozgrywki, twórcy postanowili przerobić niektóre ujęcia z przerywników filmowych, które skupiały się na seksualizacji niektórych postaci, takich jak Miranda w Mass Effect 2. Remaster Tomb Raidera, który ukazał się 14 lutego 2024 roku, znalazł się w środku podobnej kontrowersji. Studio, zamiast usuwać potencjalnie szkodliwą zawartość dla remastera Tomb Raider, postanowili na początku zamieścić zastrzeżenie, które brzmi następująco:

Gry z tej kolekcji zawierają obraźliwe przedstawienia ludzi i kultur zakorzenionych w uprzedzeniach rasowych i etnicznych. Te stereotypy są głęboko szkodliwe, niewybaczalne i niezgodne z naszymi wartościami w Crystal Dynamics. Zamiast usuwać tę treść, postanowiliśmy zaprezentować ją tutaj w jej oryginalnej formie, w niezmienionej formie, w nadziei, że uznamy jej szkodliwy wpływ i wyciągniemy z niej wnioski”.

Fani są oburzeni ruchem Crystal Dynamics

Fani zaczęli zalewać media społecznościowe, debatując w kółko, czy Crystal Dynamic podjęło słuszną decyzję, zatrzymując całą zawartość gry, zamiast ją całkowicie usuwać. Jeden z graczy wezwał twórców, stwierdzając, że są „głęboko szkodliwe i niewybaczalne, dlatego je remasterujemy i odsprzedajemy wam”.

Czytaj też: GTA 6 z mechaniką The Last of Us. Nowe funkcje i układ kontrolera! Fani są podekscytowani

SERGIUSZ TRZECIAK Express Biedrzyckiej

Nazywasz się fanem PlayStation? Rozwiąż nasz QUIZ i przekonaj się, czy jesteś godzien tego miana!

Pytanie 1 z 12
Który z tych kontrolerów PlayStation NIE jest fikcyjny?