Vamps. Świeża krew - pierwszy tom nowej sagi o wampirach. Przebije Zmierzch?

i

Autor: Materiały prasowe / Canva Zdjęcie poglądowe - oficjalna okładka Vamps

Vamps. Świeża krew - pierwszy tom nowej sagi o wampirach. Przebije Zmierzch?

2023-03-12 10:47

Książki o wampirach od lat cieszą się wielką popularnością. Na wampiry polowali Nocni Łowcy i spotykał je na swej drodze Geralt z Rivii. Powieścią, która zrobiła oczywiście najwięcej zamieszania był Zmierzch wydany po raz pierwszy w 2005 roku. Vamps. Świeża krew od Nicole Arend to najnowsze pełnokrwiste, mroczne fantasy z wampirami w roli głównej! Kiedy premiera książki?

Spis treści

  1. Vamps. Świeża krew - o czym jest nowa książka z wampirami w roli głównej?
  2. Vamps. Świeża krew - powstanie serial na podstawie książki!
  3. Nicole Arend - o autorce

Vamps. Świeża krew - o czym jest nowa książka z wampirami w roli głównej?

Główny bohater – osiemnastoletni Dillon Halloran – jest pół wampirem, pół człowiekiem, czyli dhampirem. Mieszka z ojcem na głębokiej irlandzkiej prowincji i nie zdaje sobie sprawy z tego, że oprócz świata zwykłych śmiertelników istnieje mroczna, tajemnicza rzeczywistość, w której rządzą wampiry. Nie może uwierzyć, kiedy ojciec oświadcza mu, że ma rozpocząć naukę w wyjątkowej szkole – akademii wampirów w szwajcarskich Alpach. To życzenie jego matki – pochodzącej ze znamienitego rodu tajemniczej wampirzycy, która z niewyjaśnionych przyczyn zniknęła tuż po jego urodzeniu. Vamps to elitarna akademia, przeznaczona dla wybranych, najlepszych (i najbogatszych) potomków wielkich wampirzych rodów. Dillon początkowo nie odnajduje się w tym „światowym” towarzystwie i to nie tylko dlatego, że ma niewielkie pojęcie o wampirzej etykiecie i brak mu pieniędzy, ale też dlatego, że nie ma bladego pojęcia o piciu krwi, lataniu, wampirzych walkach i politycznych rozgrywkach. Wie tylko, że jako mieszaniec – dhampir – jest  wyjątkowy, jest atrakcją, a zarazem dziwolągiem, który ma stanowić przedmiot tajnych badań. Wkrótce wychodzi na jaw, że chłopak dysponuje wyjątkowymi mocami i niejeden wpływowy wampir próbuje się go pozbyć, bo zagraża dotychczasowemu porządkowi. Dillon, który odnajduje swoją właściwą naturę, nie zamierza łatwo się poddać. Po jego stronie staną przyjaciele i ukochana dziewczyna, a także tajemniczy protektorzy…

Zanurz się w nowej paranormalnej serii, która dostarczy ci emocji i dużo dobrej zabawy! Premiera książki w Polsce odbyła się 22 lutego tego roku!

Źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar

Vamps. Świeża krew - powstanie serial na podstawie książki!

Vamps. Świeża krew to pełnokrwiste, mroczne fantasy z wampirami w roli głównej – historia pełna intryg, błyskawicznych zwrotów akcji, spektakularnych prób wytrzymałości i mrożących krew w żyłach starć z przeciwnikami. Nie zabraknie także sercowych rozterek i rozpalających wyobraźnię scen miłosnych – słowem wszystkiego, co powinien mieć bestseller. Idealna lektura dla miłośników kultowych serii o wampirach, która zachwyci czytelników cyklu „Akademia wampirów”, a także fanów „Zmierzchu”, „Pamiętników wampirów”, serialu „Czysta krew”, bestsellerów Jennifer Armentout oraz fanów serialu „Wednesday”. W planach kolejne dwa tomy serii. Trwają także prace nad scenariuszem serialu!

Źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar

Pijany kierowca rozbił busa o radiowozów policyjny

Nicole Arend - o autorce

Nicole Arend ma doświadczenie w pracy w telewizji, ale od zawsze kochała książki. Niedawno stała się wielką fanką powieści o wampirach. Pochłonęła za jednym zamachem "Zmierzch", "Pamiętniki wampirów" i "Czystą krew", sama niemal stając się wampirem. Ma na swoim koncie filmy dokumentalne, napisała książkę towarzyszącą serialowi "Zagubieni".

Jest również instruktorką pilatesu, lubi biegać o każdej porze roku oraz długo spacerować nad morzem.  Mieszka w Londynie ze swoim mężem, w którym zakochała się szaleńczo, gdy miała 18 lat (w tym samym wieku co Dillon i Cora), prawie dorosłymi synami, nastoletnią córką i dwoma wspaniałymi kotami syberyjskimi (których spojrzenie było z kolei inspiracją dla Iriny).

Źródło: Wydawnictwo Jaguar

Masz dla nas ciekawy nerd-temat? Zgłoś go na nerdsfera@grupazpr.pl!

Wiedźmin - wielki test wiedzy!

Pytanie 1 z 9
Przez kogo został pasowany Geralt w nagrodę za obronę mostu na Jarudze?