screen z nagrania

i

Autor: screen z nagrania / YouTube / RVX

Seriale

Wiedźmin 3 sezon. Nowe nagranie pokazuje efekty specjalne z serialu Netflix'a

2023-10-02 14:45

Za nami 3. sezon Wiedźmina, w którym po raz ostatni zobaczyliśmy Henrego Cavilla w roli Geralta z Rivii. Ostatni sezon adaptacji Netflix'a nie cieszył się tak dużą popularnością, jak pierwszy i bardzo często zwracano uwagę na niezbyt udane efekty specjalne w tej produkcji. Udostępnione nagranie pokazuje, jak wyglądały niektóre sceny przed i po obróbce z efektami specjalnymi. Zobaczcie sami, jak powstawały niektóre sceny w Wiedźminie.

Kiedy powstanie 4. sezon Wiedźmina?

W związku z zakończonym strajkiem scenarzystów i potencjalnym końcem strajku aktorów, najprawdopodobniej już wkrótce rozpoczną się prace nad 4. sezonu Wiedźmina, w którym w rolę Geralta z Rivii wcieli się Liam Hemsworth. Zanim pojawią się pierwsze materiały z planu 4. sezonu Wiedźmina, który ma być adaptacją trzeciego tomu sagi Andrzeja Sapkowskiego pt. Chrzest ognia. W internecie znaleźć można ciekawy materiał zza kulis ukazujący pracę grafików w postprodukcji 3. części serialu.

Efekty specjalne w 3. sezonie Wiedźmina - opinia

Po obejrzeniu ostatniej części serialu uważam, że wiele scen w 3. sezonie Wiedźmina pod względem efektów specjalnych było bardzo kiepsko zrobionych (np. pościg Dzikiego Gonu za Ciri). Sztuczny koń i wyraźnie odcinająca się postać Ciri na tle green screena to efekty, które można było zaakceptować w niskobudżetowych filmach fantasy sprzed 20 lat. Nie przekonują mnie też projekty potworów z serialu, moim zdaniem nie pasowały one stylistyką do potworów zaczerpniętych z mitologii słowiańskiej w Wiedźminie. Trzeba jednak przyznać patrząc na umieszczony materiał wideo, że faktycznie niektóre zaprezentowane w nim sceny były przygotowane dobrze np. dalekie kadry na zamki czy miasta. Tego samego nie mogę jednak powiedzieć o scenach nagrywanych na ulicach tych miast. Oglądając Wiedźmina, miałam wrażenie, że wiele scen było kręconych w tym samym miejscu tylko z innej perspektywy. Trudno było zorientować się, czy jesteśmy na ulicach stolicy Redanii, miasteczka w Temerii czy Cesarstwa Nilfgaardu. Każda pokazana ulica wyglądała praktycznie tak samo. Materiał przedstawiający obróbkę i wybrane efekty specjalne w Wiedźminie pojawił się w sieci dzięki firmie RVX, która pracowała przy postprodukcji 3. sezonu Wiedźmina. Jeśli chcecie zobaczyć, jak poprawiono sceny w Wiedźminie, to zapraszamy do obejrzenia materiału wideo zamieszczonego poniżej.

QUIZ: Czarne charaktery z Wiedźmina

Pytanie 1 z 10
Który z antagonistów miał siwe wąsy i wodniste oczy?
WIEDŹMIN 3 PEŁEN ABSURDU?! 5 RZECZY, KTÓRE SIĘ TOTALNIE NIE UDAŁY | To Się Kręci #19