Cyberpunk 2077 / Wiedźmin 3: Dziki Gon

i

Autor: CD Projekt RED

CD Projekt RED

Wiedźmin 4 Polaris i Cyberpunk Orion: Data premiery, postacie, fabuła i wiele więcej

2024-05-20 7:34

CD Projekt RED może ostatnie lata zaliczyć do dosyć intensywnych oraz skomplikowanych. Jedna z najbardziej oczekiwanych gier, Cyberpunk 2077, miał swoją niesławną premierę w 2020 r., jednak wszystko wróciło na właściwe tory i studio może znów zająć się nowymi projektami. Tu nasuwa się pytanie, co Redzi planują w 2024 roku?

Rok 2023 można śmiało uznać za odkupienie CD Projekt RED względem graczy. Aktualnie w oczach większości fanów ponownie jest to deweloper, który jest gotowy, aby wskoczyć na szczyt branży gier. CDP same poinformowało, że nie planuje osiadać na laurach i obecnie pracuje nad pięcioma oddzielnymi grami. Dlatego zebraliśmy wszystkie plany polskiego studia na 2024 rok, które przedstawimy w tym artykule.

Czytaj też: Wiedźmin i Mads Mikkelsen w roli Geralta z Rivii. Tak powinien wyglądać Biały Wilk oczami fanów

CD Projekt RED i wszystkie gry w trakcie rozwoju na 2024 r.

Wiedźmin 3: Dziki Gon z edytorem modów

W listopadzie 2023 roku CD Projekt RED ogłosił, że w 2024 roku udostępni oficjalny edytor modów do Wiedźmina 3 i chociaż studio nie weszło jeszcze w szczegóły tego projektu, darmowe rozszerzenie pozwoli graczom edytować istniejące zadania lub tworzyć zupełnie nowe.

Czytaj też: Wiedźmin 3: Dziki Gon Ciri's Sole Memento to nowy epilog, w który możesz zagrać już teraz

CD Projekt Red może ujawnić kolejną grę z uniwersum Wiedźmina w 2024 r.

Fani mają nadzieję, że CD Projekt RED w 2024 roku odsłoni karty i ujawni jakąś nową grę z uniwersum Wiedźmina. Obecnie studio pracuje nad trzema projektami związanymi z Wiedźminem, mianowicie Polaris, Sirius i Canis Majoris. Jeśli którykolwiek z tych projektów dotyczących Wiedźmina ma zostać ogłoszony w 2024 r., najbardziej prawdopodobnym kandydatem będzie Polaris, kolejna główna odsłona sagi o Wiedźminie i bezpośrednia kontynuacja Wiedźmina 3. Będzie to początek nowej trylogii, który ukaże się „nie wcześniej niż w 2025 r.”, co oznacza, że ujawnienie w 2024 r. nie jest wykluczone, nawet jeśli będzie to tylko 30-sekundowy zwiastun przedstawiający głównego bohatera nowej trylogii.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris i Remake pierwszej części powstaje! Wszystko, co wiemy

Istnieje również możliwość, że to spinoff, projekt Sirius, będzie kolejną grą z Wiedźmina, która zostanie ujawniona w 2024 roku. To jednak gryzie się z informacjami o serii zwolnień i wszystko prawdopodobnie oznacza, że Sirius jest wciąż bardzo odległym projektem.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris — Znamy przyszłość Geralta w nowej trylogii. „Będę grał go wiecznie”

Remake pierwszego Wiedźmina, o kryptonimie Canis Majoris, również prawdopodobnie nie pojawi się w tym roku, a jego okno premiery zostanie otwarte prawdopodobnie w 2026 roku.

Czytaj też: Wiedźmin. Henry Cavill zdradza, którą miłość Geralta wybiera! Yennefer czy Triss?

CD Projekt RED a seria Cyberpunk

Zaraz po jedynym dodatku Phantom Liberty wielu fanów desperacko pragnie kolejnych wieści o Cyberpunku 2077, ale niestety CD Projekt RED prawdopodobnie nie przyniesie żadnych konkretnych doniesień o projekcie Orion, kontynuacji przygód z Night City w 2024 r.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris, Canis Majoris i Sirius. Wszystko, co wiemy o planach CD Projekt RED

Fani opowieści z uniwersum Cyberpunk mogą oczekiwać również serialu lub filmu, nad którym pracuje Netflix, jednak prócz paru informacji nadal brakuje konkretów.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris — Geralt powróci do gry. Zapowiada szef CD Projekt RED

LEGO zestawy na Dzień Kobiet 2024. Sprawcie swojej drugiej połówce idealny prezent!

Pasujesz bardziej do świata Wiedźmina, czy Cyberpunka 2077? Ten QUIZ to sprawdzi!

Pytanie 1 z 9
W jakim miejscu mieszkasz?