Witcher 4 Polaris

i

Autor: CD Project RED

Wiedźmin 4

Wiedźmin 4 Polaris i inne gry z serii CD Projekt RED. Wszystko, co wiemy o planach studia

2024-06-06 7:40

Wiedźmin stał się kulturową serią gier, która zrodziła się z serii książek Andrzeja Sapkowskiego, a następnie ewoluowała w popularny serial na platformie Netflix. Mając Wiedźmina 3 w lusterku wstecznym i całą masę nowych gier zapowiedzianych przez CD Projekt RED, ambitne plany studia dotyczące serii zaczynają nabierać kształtu. Oto wszystko, co wiemy na temat przyszłości Wiedźmina.

Spis treści

  1. Nowa era dla Wiedźmina
  2. Powrót do miejsca, w którym wszystko się zaczęło
  3. CD Projekt Red zaryzykuje z serią Wiedźmin?
  4. Zalew Wiedźmina

Pod koniec 2022 roku CD Projekt RED opublikował długoterminową prognozę produktu, zawierającą szczegółowe informacje na temat pięciu gier osadzonych w uniwersum Wiedźmina, znanych obecnie jedynie pod kryptonimami:

  • Canis Majoris: remake oryginalnego Wiedźmina
  • Polaris: pierwsza gra z nowej trylogii o Wiedźminie
  • Sirius: tytuł skierowany do szerszej publiczności, obejmujący tryb wieloosobowy

Jako pierwsza zadebiutuje Polaris, znana przez większość jako Wiedźmin 4. Będzie to pierwsza gra studia przechodząca z wewnętrznego REDengine na Unreal Engine 5, a także wprowadzenie zupełnie nowej sagi z serii. Prace nad Polarisem idą pełną parą, a CD Projekt RED przeniósł prawie połowę swoich pracowników do skupienia się na tytule. Data premiery nie jest znana, ale bardziej szczegółowe spojrzenie na nią pojawi się prawdopodobnie przed końcem 2024 roku.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris pobije GTA VI i wyznaczy standardy w branży? CD Project RED gwarantuje

Nowa era dla Wiedźmina

Materiały promocyjne przedstawiające nieznany medalion wiedźmiński zakopany w śniegu podsyciły spekulacje na temat nowego głównego bohatera nowej sagi. Niektórzy uważają, że po zakończeniu historii Geralta to Ciri obejmie wiodącą rolę. Inne teorie sugerują, że gracze będą tworzyć własnego, spersonalizowanego Wiedźmina, podobnie jak V w Cyberpunku 2077, otwierając CD Projekt RED drzwi do dalszego oddalania się od materiału źródłowego i dając możliwość naginania narracji.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris z Ciri w roli głównej? Tak uważa Geralt z Rivii

Powrót do miejsca, w którym wszystko się zaczęło

Remake Wiedźmina również będzie tworzony na silniku Unreal Engine 5 i pojawi się jakiś czas po premierze Polaris. Rozróżnienie między remakiem a remasterem oznacza, że CD Projekt RED najprawdopodobniej przebuduje grę od zera. Pierwszy Wiedźmin cieszył się dużym uznaniem, ale pozostawał nieznany, dopóki Wiedźmin 2 nie zaczął robić furory, a Wiedźmin 3 wywołał prawdziwe tsunami. Canis Majoris może być doskonale przygotowanym doświadczeniem po premiery Polaris, przywracając fanów serii do korzeni zaraz po zaprezentowaniu jej nowej ery.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris — Geralt może powrócić do serii. Zapowiada dyrektor gry

CD Projekt Red zaryzykuje z serią Wiedźmin?

Najbardziej enigmatycznym z nowych projektów jest Sirius, będący odejściem od innych gier, oferujący elementy wieloosobowe i mający na celu przyciągnięcie szerszej publiczności. Żaden aspekt nie został rozwinięty, więc nikt nie wie, czy zakończy się to kooperacyjną grą RPG, konkurencyjną grą wieloosobową, czy czymś zupełnie innym.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris opowie historię przed Geraltem z Rivii. Prequel ma ogromny potencjał

Zalew Wiedźmina

Jeśli to, co zapowiedziano, będzie następować w stałym tempie, kolejna generacja gier Wiedźmin powinna przetrwać następną dekadę. Apetyt na Wiedźmina do czasu pojawienia się nowych gier zaspokoją kolejne sezony serialu Netflix, który nabiera tempa z Liamem Hemsworthem w roli nowego Geralta, a także co najmniej jeszcze jeden animowany tytuł.

Czytaj też: Wiedźmin oficjalnie w nowej grze! Fani Geralta z Rivii odkryją inną formę zabawy wraz z Unmatched

Półnagi Mikołaj biegał po Lublińcu

Wiedźmin 3: Dziki Gon QUIZ — kto to powiedział? Dopasuj cytat do postaci!

Pytanie 1 z 10
Bywam... a może nie bywam? Oto być pytanie!