Witcher 4

i

Autor: CD Project RED

Wiedźmin 4

Wiedźmin 4 Polaris. Nowa gra od CD Projekt! DATA PREMIERY, GAMEPLAY, ZMIANY. Wszystko, co musisz wiedzieć!

2024-06-10 7:52

Jak samo CD Project RED powiedziało, przed nimi ostatni rozdział z Cyberpunkiem 2077, który będzie owocował ogromnym dodatkiem do gry zatytułowany "Widmo Wolności". Ten przysłowiowy skok w bok polskiego studia dla niektórych był dobrą, a dla innych złą decyzją. Te dywagacje możemy już sobie odpuścić. Jak można zakładać, redzi w następnej kolejności rzucą swoje wszystkie siły, aby wypuścić długo wyczekiwanego Wiedzmina 4. Co wiemy o kontynuacji gry na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego? Zbieramy dla was wszystkie informacje.

Spis treści

  1. Wiedźmin 4 Polaris — czas na nową trylogię
  2. Wiedźmin 4 Polaris — przejście na nowy silnik graficzny
  3. Wiedźmina 4 — czy Polaris będzie nazwą nowej gry?
  4. Wiedźmin 4 Polaris — kiedy premiera?
  5. Wiedźmina 4 — Szkoła Medalionu Rysia
  6. Wiedźmina 4 — fabuła gry
  7. Wiedźmin 4 Polaris — czy ujrzymy w grze Geralta z Rivii?

Bez wątpienia fani CD Project RED na całym świecie, a szczególnie w Polsce, z której firma się wywodzi, oczekują na teaser, zapowiedź lub zwiastun nowego Wiedźmina 4. Wiele informacji przewinęło się przez insiderów branży, którzy przedstawiali, że deweloperzy już dawno rozpoczęli pracę nad tajemniczym projektem z uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Mowa tutaj o The Witcher 4: Polaris. Chociaż oczywiście nie znamy zbyt wielu oficjalnych szczegółów, tak postanowiliśmy zebrać do kupy wszystkie informacje, które wypłynęły na światło dzienne przez te wszystkie lata od premiery gry Dziki Gon i podsumować je w tym materiale.

Wiedźmin 4 Polaris — czas na nową trylogię

Bez względu na to, jak ostatecznie zostanie nazwana kolejna odsłona przygód ze świata Wiedźmina, tak z pewnością będzie to „pierwsza gra” składająca się z wielu części, która będzie nową „trylogią AAA RPG”. 4 października 2022 r. CDPR udostępniło aktualizację Wiedźmina 4. W ramach wiadomości ujawniono, że wewnętrzny kryptonim nowej gry to: Wiedźmin Polaris. CDPR potwierdziło, że kolejna część serii jest w fazie przedprodukcyjnej i że będzie to „początek nowej sagi”. Ponadto studio powiedziało: „Zamierzamy wydać dwie kolejne gry Wiedźmin po Polaris, tworząc nową trylogię”.

Wiedźmin 4 Polaris — przejście na nowy silnik graficzny

CDPR potwierdziło również, że Wiedźmin Polaris zostanie wydany na silniku Unreal Engine 5, a nie na zastrzeżonym przez studio silniku RED – który był używany w Wiedźminie 2, Wiedźminie 3 i Cyberpunku 2077. Ponadto w maju Polacy potwierdzili, że „faza badań” nad Wiedźminem 4 dobiegła końca. Jak donosi serwis IGN, Adam Kiciński w rozmowie telefonicznej z inwestorem stwierdził, że data premiery Wiedźmina 4: Polaris jest oddalona o co najmniej trzy lata. Wraz ze współ-dyrektorem generalnym CDPR, wyjaśniali, że „w przypadku tego projektu z pewnością potrzebujemy dodatkowego wysiłku, aby go dostarczyć”. Powodem jest przejście na Unreal Engine 5.

Wiedźmina 4 — czy Polaris będzie nazwą nowej gry?

Z oficjalnych informacji dowiadujemy się, że nawet deweloperzy nie wiedzą, jak faktycznie będzie nazywać się ich nowa gra ze świata Wiedźmina, a potwierdził to Radek Grabowski, dyrektor ds. globalnego PR w CD Projekt Red. Podczas niedawnej rozmowy o zarobkach firmy Adam Kiciński, dyrektor generalny CDPR, nazwał kolejną grę z serii Wiedźmin "Wiedźmin 4 Polaris", omawiając implikacje przejścia studia na Unreal Engine 5 we współpracy z Epic Games. Co ciekawe pracownicy studia szybko to zdementowali, twierdząc, że było to przejęzyczenie CEO - akurat.

W 2018 roku dyrektor generalny CD Projekt Red, Adam Kiciński, w zasadzie potwierdził, że gra nie będzie również nazywać się Wiedźmin 4, więc nazwa Polaris wcale nie jest wykluczona. Zostało również potwierdzone, że Wiedźmin 3 był trylogią, więc kolejne odsłony muszą być czymś zupełnie innym.

Wiedźmin został zaprojektowany jako trylogia, a trylogia nie może mieć czwartej części, prawda? Bardzo lubimy ten świat. Zainwestowaliśmy w niego 15 lat życia i dużo pieniędzy. Pomyślimy więc o [stworzeniu nowej gry o Wiedźminie] w pewnym momencie. Ale proszę, uważajcie nas za racjonalnych ludzi, czasami mamy dziwne pomysły, ale ogólnie nasze myślenie jest bardzo racjonalne. Posiadamy pełne prawa do gier Wiedźmin. Są nasze. Zainwestowaliśmy ogromne środki w jego promocję i jest to bardzo silna marka”. — powiedział Marcin Iwiński.

Wiedźmin 4 Polaris — kiedy premiera?

Data premiery Wiedźmina 4 jest prawdopodobnie bardzo odległa. W pytaniach do inwestorów z tego roku dowiedzieliśmy się, że nie powinniśmy spodziewać się żadnej gry od CDPR przed 2025 rokiem. Adam Kiciński wyjaśniał, że „dla Polaris przygotowujemy specjalną technologię. To pierwszy projekt, który ma zostać wydany na nowym silniku, Unreal 5. Potrzebne są dodatkowe prace, aby ta technologia była opłacalna w dużych grach z otwartym światem, opartych na fabule. Dlatego z pewnością potrzebujemy trochę więcej wysiłku, aby dostarczyć ten projekt. ale to wszystko, co mogę na razie powiedzieć”. W następnym zdaniu na pytanie, czy Wiedźmin 4 nie powstanie przed 2025 rokiem, odpowiedział twierdząco.

Wiedźmina 4 — Szkoła Medalionu Rysia

Jedynym konkretnym szczegółem dotyczącym Wiedźmina 4, jak do tej pory jest obraz użyty do potwierdzenia jego istnienia. Przedstawiono na nim medalion przypominający kota, do połowy zatopiony w śniegu. Różni się to od medalionu wilka Geralta, który jest zgodny z zapewnieniem CD Projekt Red, że jest to „nowa saga dla serii”. CDPR potwierdziło również, że medalion należy do Szkoły Rysia, co zwiastuje całkowicie nową opowieść. Co ciekawe, Szkoła Rysia jest w dużej mierze zakorzeniona w przypisach i opowiadaniach niż w oficjalnym kanonie Wiedźmina, więc jest tu dużo miejsca na zupełnie nową interpretację świata oraz historii.

Wiedźmina 4 — fabuła gry

Jeśli rzeczywiście historia Wiedźmina 4 będzie kręcić się wokół Szkoły Rysia, najwyraźniej będzie łączyć się ona z wizją fanów. W oficjalnym kanonie istnieje Szkoła Kota, Wilka, Mantrykory, Niedźwiedzia, Gryfa, Żurawia i Żmii, ale nie Rysia, co może dać okazję CD Project RED na uwolnienie wodzy fantazji. Szkoła Rysia pojawia się wyłącznie w fanfic'ach - zakłada ona, że czarodziejka Keira Metz i wiedźmin Lambert założyli Szkołę Rysia po wydarzeniach z bitwy pod Kaer Morhen. Prócz tego Philipp Weber, czyli prowadzący narrację aktorską zdradził, że chciałby powrotu do północnego królestwa Temerii, co może być poszlaką dotyczącą miejsca akcji w Wiedźminie 4.

To niestety wszystko, co aktualnie wiadomo w temacie fabuły Wiedźmina 4. CD Project RED skrzętnie trzyma wszelkie informacje przed insiderami oraz fanami, więc na pierwsze, ważniejsze informacje o historii będziemy musieli z pewnością poczekać do czasu, kiedy to CDPR samo zdecyduje się je ujawnić.

Wiedźmin 4 Polaris — czy ujrzymy w grze Geralta z Rivii?

CD Project RED oficjalnie potwierdziło, że Wiedźmin 4 będzie nową sagą, więc można zakładać, że Geralt z Rivii przeszedł już oficjalnie na emeryturę. Niewykluczony jest jednak jego udział w misji pobocznej, dodatku lub kampanii jako postać poboczna. Jak wiemy, Polacy lubią zaskakiwać swoich fanów, a widok Białego Wilka z pewnością by ich uradował.

Till Lindemann - 6 najlepszych solowych numerów artysty / Eska ROCK

Czy nadajesz się na Wiedźmina? Sprawdź to z naszym QUIZEM

Pytanie 1 z 8
Jakim typem osoby jesteś:
Listen on Spreaker.