Spis treści
- Lochy Bursztynowego Gryfa - polska gra o potworach z Kaszub
- Łowcy potworów z Kaszub
- Gra z muzyką Percival Schuttenbach
Lochy Bursztynowego Gryfa - polska gra o potworach z Kaszub
Lochy Bursztynowego Gryfa to gra fantasy cRPG, która bazować będzie na wierzeniach dawnych Pomorzan. Kaszubskie fantasy dzieje się na terenach opartych o prawdziwe tereny geograficzne, a nazwy miejscowości pochodzą z języka kaszubskiego. Potwory pojawiające się grze stworzone są na podstawie kaszubskich wierzeń i legend. Przykładem jest pojawiający się w zwiastunie òpi, czyli upiór, który po śmierci wstawał z grobu i zabijał członków własnej rodziny.
'Dawno, dawno temu, w magicznej krainie o nazwie Kaszuby, życie płynęło leniwie i beztrosko. Jej mieszkańcy – Kaszubi, szczęście i dobrobyt czerpali z mocy jantaru, który został ukryty pod ziemią przez niebiańskiego opiekuna kaszubskiej krainy – potężnego grifa. Niestety, szczęśliwy żywot Kaszubów zaburzył upiór – ópi” - czytamy w opisie gry.
Scenariusz gry Lochy Bursztynowego Gryfa stworzony został przez wejherowianina Tomasza Rożyńskiego, który do współpracy zaprosił kilku zapaleńców oraz uzyskał wsparcie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie i dotację Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Łowcy potworów z Kaszub
Na potrzeby gry stworzono 9 unikalnych klas postaci oraz szereg opowiadań nawiązujących do wierzeń kaszubskich. W grze możemy wcielić się takie postaci jak: Barch (barbarzyńca), Jachtôrz (łowca), Dulas (łotrzyk), Ricerz (rycerz/paladyn), Leman (wojownik), Maga (nekromanta), Kùtin (czarodziej), Żérca (kapłan), czy Gùslin (druid). Każda z klas postaci wyróżnia się innymi umiejętnościami i zdolnościami magicznymi. W grze znajduje się aż 17 krótkich opowiadań autorska utalentowanego kaszubskiego pisarza Romana Drzeżdżona. Lochy bursztynowego gryfa inspirowane będą mechanikami dungeon crawlerów z lat ’90.
Gra z muzyką Percival Schuttenbach
W trailerze gry możemy też usłyszeć soundtrack inspirowany dawnymi słowiańskimi brzmieniami, który nie bez powodu może kojarzyć się z Wiedźminem 3. Kompozytorem muzyki w grze jest Magu (Przemysław Ziółkowski), a za wykonanie odpowiada Percival Schuttenbach. W zwiastunie gry możemy również zobaczyć bohatera, który ma dwa miecze na plecach – przypadek?
Gra Lochy bursztynowego gryfa mają już swoją stronie na Steamie, gdzie można dodać grę do listy życzeń. Premiera gry ma odbyć się jeszcze w tym roku.