“Wiedźmin” - recenzja finałowych odcinków 3. sezonu

i

Autor: Susie Allnutt/Netflix “Wiedźmin” - recenzja finałowych odcinków 3. sezonu

Wiedźmin

Wiedźmin Netflix - serial o jeden sezon krótszy? Prace nad finałem ruszyły!

2024-01-25 11:19

Wiedźmin od Netflix nie jest może hitem, jednak wciąż ma sporą grupę wielbicieli. Inni oglądają go już tylko po to, by móc porównywać odcinki serialu do tego, co opisywał Andrzej Sapkowski na kartach swoich powieści. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie będzie sześciu sezonów produkcji! Prace nad finałem już ruszyły.

Według serwisu Redanian Intelligence dwa sezony - 4. i 5. wciąż mogą powstawać jednocześnie. Scenariusz do finałowych odcinków Wiedźmina od Netflixa powstaje, a zdjęcia do 4. sezonu mają potrwać do października 2024 roku. Jeśli scenariusze będą do tego czasu gotowe, to aktorzy będą mogli wrócić na plan filmowy po bardzo krótkiej przerwie! Sezon 5. będzie zarazem ostatnim.

W 4. i 5. sezonie Wiedźmina w Geralta z Rivii, głównego bohatera i łowcę potworów wcieli się Liam Hemsworth. Henry Cavill samodzielnie zrezygnował z roli w projekcie. Według krążących wokół produkcji plotek jednym z powodów był fakt, że popadał on w częste konflikty ze scenarzystami. Cavill jest jednym z fanów zarówno książek Andrzeja Sapkowskiego, jak również gier CD Projekt Red i niechętnie odnosił się do wprowadzanych w serialu zmian.

Radio Eska: Profesor McGonagall z serii filmów o Harrym Potterze na starych zdjęciach. Aktorka od młodości zachwycała urodą!

Wiedźmin sezon 4. od Netflix - kiedy premiera?

Ponieważ harmonogram działań nad kolejnym sezonem uległ znacznemu przesunięciu, to i premiera serialu zostanie opóźniona. Prawdopodobnym terminem emisji pierwszych odcinków na Netflix, jest lato 2025 roku. Jeśli faktycznie prace nad sezonem 5. ruszą z kopyta jeszcze w tym roku, to finałowy sezon serii zobaczymy w roku 2026.

Fani fantastyki nie muszą jednak się martwić, bo w ofercie platformy pojawi się sporo nowości dedykowanych właśnie nim. Mowa oczywiście między innymi o produkcji Wiedźmin: SYRENY Z GŁĘBIN, czyli animacji ze świata na podstawie opowiadania 'Trochę Poświęcenia' autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Zwiastun możecie zobaczyć poniżej!

Jak dobrze znasz polskiego "Wiedźmina"? QUIZ o kultowej produkcji z Michałem Żebrowskim

Pytanie 1 z 10
Jak, ze względu na kolor włosów, nazywany był Geralt z Rivii?