Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva / fot. Jay Johnson / Pexels

Wiedźmin

Wiedźmin sezon 3: Romans Jaskra z Radowidem to nie wszystko! Będą też inne wątki LGBT+

2023-05-29 15:02

Dla wielu fanów wiedźmińskiego uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego informacja o tym, że Jaskier będzie miał romans z królem Radowidem V Srogim, była gorzką pigułką do przełknięcia. Nie są to jedyne romanse queerowych postaci w 3. sezonie Wiedźmina. Sprawdźcie na jakich wątkach skupili się twórcy serialu.

Spis treści

  1. Wiedźmin 3 od Netflix - nowe wątki LGBT
  2. Filippa Eilhart w serialu The Witcher
  3. The Witcher 3 od Netflix - Jaskier i jego romans z Radowidem

Wszystko wskazuje na to, że 3. sezon serialu "Wiedźmin" od Netflix miał być oparty na książce „Czas Pogardy”. Chociaż nie raz już słyszeliśmy, że ekipa tworząca ten serial ma powrócić do materiału źródłowego i naprawić wypaczone w 2. sezonie relacje pomiędzy głównymi postaciami to można odnieść wrażenie, że jest to jedynie mydlenie oczu, bo wątki, na których skupia się ekipa, są zupełnie inne od tych, których oczekują widzowie. Zamiast skupiać się na relacjach pomiędzy Geraltem, Ciri i Yennefer, którzy próbują stworzyć rodzinę, showrunnerzy postanowili skupić się na seksualności postaci znanych z serii i zmienić je.

Wiedźmin 3 od Netflix - nowe wątki LGBT

O ile w książkach jest napomknięte o relacji 16-letniej Ciri i Mistle to jest to wątek poboczny, który pojawia się w książce i nie ma wpływu na fabułę, to w serialu seksualność młodej Ciri ma być wyciągnięta na pierwszy plan. Jak powiedziała showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich w wywiadzie dla Digital Spy:

„Myślę też, że w przypadku Ciri jest to coś, o czym powiedziałbym, że jest zasugerowane w książkach, ale tak naprawdę nigdy nie wchodzisz w jej seksualność, a my też zaczynamy się w to zagłębiać.”

Aktorka grająca Ciri - Freya Allan mówiła także o tym, że sezon 3. "Wiedźmina" skupi się bardziej na queerowym aspekcie jej tożsamości. Showrunnerka zapowiedziała także, że w nadchodzących odcinkach pojawi się więcej postaci LGBTQ+ i twierdzi, że 3. sezon Wiedźmina od Netflix jeszcze bardziej pokazuje, iż fantastyka jest dla każdego.

„Historycznie odkryłam, że większość książek fantastycznych napisali mężczyźni, dla mężczyzn. (...). Więc to było naprawdę interesujące wejście w ten świat jako kobieta i powiedzenie: "OK, mamy te niesamowite książki, które zawierają naprawdę silne postacie kobiece lub queerowe postacie". (...) Możemy się upewnić, że oni również pojawiają się na ekranie, a coraz więcej osób może to oglądać i mówić „Hej, to też dla mnie” (...)”- Lauren Hissrich

Filippa Eilhart w serialu The Witcher

Jedną z takich postaci będzie słynna redańska czarodziejka Filippa Eilhart, którą showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich nazwała „queerową ikoną dla czytelników książek”. Czarodziejka ta nie stroniła od romansów zarówno z mężczyznami, jak i z kobietami, co ma być jeszcze bardziej podkreślone w produkcji. Ten wątek również był wspomniany w książkach, ale nie był on istotny dla fabuły, bo przecież przynajmniej w teorii ma być to opowieść o wiedźminie, a nie odkrywaniu swojej seksualności.

The Witcher 3 od Netflix - Jaskier i jego romans z Radowidem

W nowym filmie Tudum showrunnerka Lauren Hissrich ujawniła, że ​​bard Jaskier zakocha się w trzecim sezonie Wiedźmina, co nie jest zaskoczeniem, gdyż ta postać słynęła ze swoich licznych romansów z kobietami, z których chyba najgłośniejsza była relacja Jaskra z księżną Toussaint Anną Henriettą. W Netflixowej wersji jaskier wejdzie w relację z osobą szlachetnie urodzoną i będzie to książę Radowid z Redanii , który w serialu nie jest synem króla Vizimira, ale jego młodszym i sprytniejszym bratem.

Jak podaje portal Redanian Inteligence:

„ (…) jest więcej momentów flirtu i chemii między Radowidem i Jaskrem. Dwaj mężczyźni rozwijają romantyczny związek w trakcie sezonu. A później Jaskier i Radowid w końcu się całują .”

W tym samym filmie aktor Joey Batey komentuje również miłosne przygody Jaskra w 3. sezonie, mówiąc, że będzie miał swoje „gorące dziewczęce lato”:„Jaskier ma gorące dziewczęce lato. Oglądanie [jego życia miłosnego] opowiedzianego w bardzo wizualny sposób było naprawdę satysfakcjonujące. [Zapewniliśmy], że te romanse są opowiedziane zgodnie z prawdą — z wyczuciem i ostrożnością, bez uciekania się do stereotypów…Mam nadzieję, że stworzyliśmy coś wyjątkowego, sapioromantyczny i sapioseksualny związek, który jest równie wadliwy, jak każdy inny związek w tym serialu. ”

Quiz o Wiedźminie. Jak dobrze znasz Geralta z Rivii?

Pytanie 1 z 10
W którym roku ukazało się debiutanckie opowiadanie „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego?
Szokująca relacja mężczyzn którzy użyli broni i gazu wobec właścicieli mieszkania, które wynajmowali