Wiedźmin. 3 miejsca w Polsce, który musi odwiedzić każdy fan książek i gier! [ZDJĘCIA]

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Wiedźmin

Wiedźmin. Te miejsca w Polsce musi odwiedzić każdy fan. Są "jak żywcem wyjęte" z gry! [ZDJĘCIA]

2024-06-04 19:01

Czasem barwny, innym razem mroczny. Świat Wiedźmina jest po prostu zachwycający! Nic więc dziwnego, że każdy z nas chciałby chociaż na moment znaleźć się w jakiejś lokalizacji, która jest z nim powiązana. Nie wszyscy jednak wiedzą, że to możliwe! Specjalnie dla was wybraliśmy i krótko opisaliśmy 3 miejsca w Polsce, który musi odwiedzić każdy fan książek i gier!

Spis treści

  1. Miejsca w Polsce dla fanów Wiedźmina. Wieś Zalipie
  2. Miejsca w Polsce dla fanów Wiedźmina. Zamek Ogrodzieniec
  3. Miejsca w Polsce dla fanów Wiedźmina. Zamek Grodziec

Miejsca w Polsce dla fanów Wiedźmina. Wieś Zalipie

Zalipie to wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie dąbrowskim, w gminie Olesno. Ale Zalipie to również wieś położona na wschód od Kasztelu Wrońce! CD Projekt RED tworząc grę Wiedźmin 3: Dziki Gon całymi garściami czerpało z tego, co w Polsce najpiękniejsze. Zalipie zasłynęło z malowanych domów, takich samych, jak te na które możemy natknąć się chociażby w okolicach Nowigradu.

Zalipie jest położone w odległości ok. 80 km od Krakowa. Dojazd ze stolicy Małopolski do Zalipia zajmuje ok. 1,5 godziny.

Miejsca w Polsce dla fanów Wiedźmina. Zamek Ogrodzieniec

Polski zamek w Wiedźminie Netflixa to oczywiście Zamek Ogrodzieniec, który idealnie nadawał się do zaprezentowania w jednym z odcinków. To właśnie tam odbyła się Bitwa pod Sodden. Realizowano w nim również zdjęcia do Zemsty w reżyserii Andrzeja Wajdy. 

Ruiny zamku leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej są dostępne dla turystów i można je zwiedzać. Bilet normalny kosztuje 12 złotych. Ogrodzieniec to jeden najpiękniejszych zamków w Polsce, a został wybudowany w XIV–XV w.

Miejsca w Polsce dla fanów Wiedźmina. Zamek Grodziec

Zamek Grodziec to miejsce, które można zwiedzać, gdzie można zjeść, a nawet zanocować. To właśnie tam przez wiele lat odbywały się gry 'Witcher School', które przyciągnęły setki uczestników zakochanych w literaturze Andrzeja Sapkowskiego. Zamek Grodziec to warownia wybudowana na wzgórzu Grodziec, a pierwsze historyczne wzmianki o zamku pochodzą z 1155 i 1175 roku. Podobno na zamku również straszy, ukazuje się tam Czerwony upiór. Wspomniany duch ma postać szkieletu rycerza ubranego w zbroję i purpurową opończę.

Wiedźmin QUIZ: Jak dobrze znasz Eredina z Dzikiego Gonu?

Pytanie 1 z 10
Jakie jest pełne imie Eredina?
Radio Eska: Profesor McGonagall z serii filmów o Harrym Potterze na starych zdjęciach. Aktorka od młodości zachwycała urodą!