Wielki sukces polskiego autora. Na 90% masz jego książkę w domu!

i

Autor: Michal Wozniak/East News Zdjęcie poglądowe

Książki

Wielki sukces polskiego autora. Na 90% masz jego książkę w domu!

2024-05-14 11:26

Urodził się w Opolu, kształcił i doktoryzował z prawa konstytucyjnego w Warszawie, a uznanie czytelników zdobył nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie. Remigiusz Mróz niemal od początku swojej kariery zajmuje pierwsze miejsca na listach bestsellerów i od ponad dziesięciu lat nieprzerwanie poszerza grono swoich odbiorców. Ponad 10 milionów sprzedanych egzemplarzy książek Remigiusza Mroza to prawdziwy sukces Polaka!

Łączy pokolenia, docierając zarówno do młodszych, jak i starszych - na jego spotkaniach autorskich pojawiają się czytelnicy w wieku od dwunastu do niemal stu lat, niejednokrotnie pochodzący z jednej rodziny.

W raporcie o stanie czytelnictwa Biblioteki Narodowej zadebiutował w 2017 roku, zostając najpopularniejszym żyjącym polskim autorem. W 2019 roku doprowadził do wydarzenia bez precedensu, prześcigając w zestawieniu nie tylko wieszczy narodowych, lecz także zagranicznych autorów - skutkiem czego od tamtej pory na pierwszym miejscu popularności nieprzerwanie znajduje się współcześnie tworzący polski pisarz.

Wśród tytułów Remigiusza Mroza najbardziej znane są czytelnikom powieści kryminalne i thrillery, autor nie stroni jednak od innych gatunków literackich. Wśród nich warto wspomnieć political fiction, powieści historyczne czy science fiction. W swoich powieściach często porusza ważne tematy społeczne, m.in. mniejszości narodowych czy przemocy domowej. Jest także ambasadorem kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet „Kocham. Szanuję”.

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Powieści Remigiusza Mroza zyskują coraz większą popularność także na świecie. Trafiły już m.in. do USA, Wielkiej Brytanii, Danii, Niemiec, Bułgarii, Węgier, Czech, Ukrainy, a nawet Japonii. Za granicą reprezentowany jest przez jedną z najbardziej wpływowych agencji literackich, The Knight Agency z siedzibą w Nowym Jorku.

Autor może poszczycić się ekranizacjami aż ośmiu swoich powieści, które biją rekordy oglądalności nie tylko w Polsce, lecz także na świecie - a prawa do sfilmowania prawie całej jego twórczości zostały już sprzedane.

QUIZ PRL. Bajki, książki i wiersze z dzieciństwa

Pytanie 1 z 15
Która z bajkowych postaci w drodze do babci została połknięta przez wilka?
QUIZ PRL. Bajki, książki i wiersze z dzieciństwa