Władca Pierścieni: mroczna pirania z Okiem Saurona. Otrzymała odpowiednie imię!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Władca Pierścieni

Władca Pierścieni: mroczna pirania z Okiem Saurona. Otrzymała odpowiednie imię!

2024-06-19 9:44

Nowy gatunek piranii otrzymał imię na cześć postaci z Władcy Pierścieni! Co ciekawe, ta ryba nie jest aż tak okrutna, jak jej imiennik i preferuje dietę, która składa się głównie z roślin! Myloplus Sauron dołącza do "klubu zwierząt" nazwanych na cześć Władcy Jedynego Pierścienia.

Władca Pierscieni J.R.R. Tolkiena ponownie stał się inspiracją dla naukowców! Nowy gatunek piranii otrzymał imię Myloplus Sauron na cześć głównego przeciwnika Drużyny Pierścienia! Jednak w przeciwieństwie do swojego imiennika z Władcy Pierścieni, ryba ta jest znacznie mniej krwiożercza, a jej dieta składa się głównie z roślin. Jest to jeden z dwóch nowych gatunków nazwanych niedawno przez naukowców w ramach próby uporządkowania zamieszania wokół piranii i ryb pokrewnych. Analiza ma na celu lepsze poznanie gatunków żyjących w Amazonce i w jej pobliżu. Badanie opublikowano w czasopiśmie Neotropical Ichthyology

Wiedźmin. 3 miejsca w Polsce, który musi odwiedzić każdy fan książek i gier!

Doktor Rupert Collins z Muzeum Historii Naturalnej, jest jednym z naukowców, którzy pomogli opisać ten gatunek.

- Gdy tylko jeden z moich kolegów wymyślił nazwę tej ryby, wiedzieliśmy, że jest dla niej idealna – mówi. - Wzór bardzo przypomina Oko Saurona, zwłaszcza w połączeniu z pomarańczowymi plamami na ciele.

Władca Pierścieni: mroczna pirania z Okiem Saurona. Otrzymała odpowiednie imię!

i

Autor: CNN Zdjęcie poglądowe

Władcia Pierścieni w świecie zwierząt

Myloplus sauron to kolejne zwierzę, które nosić będzie z dumą imię potężnego władcy ciemności z Mordoru. Saurona triangula i Saurona aurigera to motyle z którymi będzie musiał podzielić się imieniem. Ale nie tylko z nimi, bo noszą je już również pluskwiak, żaba drzewna i... dinozaur.

Władca Pierścieni QUIZ. Z której części pochodzi ten cytat?

Pytanie 1 z 10
Krasnoludem się nie rzuca!