Pasjonujący świat wierzeń, obrzędów, legend i zwyczajów związanych ze zjawiskiem wilkołactwa. Obrośnięte futrem, krwiożercze bestie wyjące do pełni księżyca rozpalają wyobraźnię od wieków. Jak jednak pisze prof. Leszek Słupecki we wstępie: „W tej książce nie chodzi tylko o przedstawienie efektownych opowieści. Wyzyskamy je oczywiście, lecz spróbujemy dzięki nim dotrzeć do głębszego sensu wiary w wilkołaki”.
Niniejsze opracowanie zgłębia wiele aspektów zjawiska, które nauka nazwała wilkołactwem. Obrazowo przedstawia słowiańskie, celtyckie czy germańskie podania i legendy zrodzone niekiedy już w starożytności, a podtrzymywane po współczesność. Szeroko ukazuje rozwój wiary w przemianę człowieka w wilka, zarówno w tradycji ludów Europy, jak i Azji, Afryki oraz obu Ameryk.
Autor podejmuje również motyw likantropii jako dzieła diabła, przyglądając się jego obecności na różnych płaszczyznach kulturowych, także językoznawczej i literackiej. To wszechstronne ujęcie czyni z Wojowników i wilkołaków lekturę pasjonującą, która pozwoli zmierzyć się z wciąż żywym mitem.
Źródło: opis pochodzi od wydawcy.
Wojownicy i wilkołaki - cena, premiera, gdzie kupić?
Książka dostępna jest od 25 lipca w dobrych księgarniach stacjonarnych, jak również online. Sugerowana cena wydawcy to 59,90 złotych, jednak jeśli dobrze poszukacie, możecie znaleźć ją w różnych nawet o 20 złotych mniej. Z wydanie odpowiada Wydawnictwo Replika. Więcej książek z serii Wierzenia i zwyczaje możecie znaleźć TUTAJ. Poprzedni, 23 tom z serii nosi tytuł Śmierć w obrzędach, zwyczajach i wierzeniach ludu polskiego.