Xbox

i

Autor: Microsoft

Xbox

Xbox świętuje rekordy! Gracze masowo powracają do ikonicznej gry. Jest jeden powód

2024-06-21 11:42

Xbox ma ogromne powody do świętowania, ponieważ coraz więcej graczy Xbox wraca do serii Gears of War. Prawdopodobnie spowodowane jest to ogromnymi emocjami związanymi z niedawno ujawnioną kontynuacją gry, Gears of War: E-Day.

Xbox, jak niektórzy uważają, miał najlepszą prezentację gier w historii. Ujawniono nowe gameplay'e z dużych tytułów Xbox-a, takich jak Fable, South of Midnight, Perfect Dark i State of Decay 3, a także nową, niesamowitą grę Doom o nazwie The Dark Ages. Jednak Gears of War: E-Day zrobiło na fanach Xboxa największe wrażenie!

Czytaj też: Xbox Game Pass. 27 czerwca z hitem PS5? Fani Sony mogą czuć się zawiedzeni

Gears of War: E-Day dużą wygraną dla Xboxa

Wielu fanów Gears of War spodziewało się kontynuacji piątej odsłony z 2019 roku, zamiast tego deweloperzy postanowili odsłonić Gears of War: E-Day, czyli prequel głównej trylogii. Studio oświadczyło również, że podkręci wskaźnik horroru, próbując uczynić wrogów znacznie groźniejszymi i bardziej przerażającymi.

Zaledwie dwa tygodnie po ujawnieniu Gears of War: E-Day, serwis TrueAchievements doniósł, że w niektórych tytułach z serii Gears of War odnotowano ogromny wzrost liczby graczy. Tytułem, który odnotował największy jest Gears of War: Ultimate Edition, remaster oryginalnej gry Gears z 2015 roku, którego liczba graczy wzrosła aż o 323% według TrueAchievements. Ma to mnóstwo sensu, biorąc pod uwagę miejsce Gears of War: E-Day na osi czasu serii i kuszącą obietnicę powrotu do bardziej horrorowego tonu i scenerii przypominającej najwcześniejsze gry z serii Gears.

Gracze nie tylko ponownie zainteresowali się Gears of War: Ultimate Edition, ponieważ Gears 5 niespodziewanie odnotowała także wzrost popularności, umieszczając się na cotygodniowej liście 40 najchętniej granych gier w serwisie TrueAchievement, plasując się na 34 miejscu.

5 najtrudniejszych gier wszech czasów na PS5, XBOX i PC! Doprowadzą was do szewskiej pasji

XBOX QUIZ: Jak dobrze znasz konsole Microsoft'u?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kamera ruchu na konsole XBOX?