Screeny z gry Wiedźmin 3 / CDPR

i

Autor: Screeny z gry Wiedźmin 3 / CDPR

Gry

Yennefer w Cyberpunk 2077! Gracz znalazł wzruszający easter egg nawiązujący do Wiedźmina

2023-10-25 11:34

Fani Gry Wiedźmin 3: Dziki Gon nie przestają szukać nawiązań do gry o Wiedźminie w grze Cyberpunk 2077. W grze znaleźć można kilka easter eggów nawiązujących do przygód Geralta z Rivii. Najnowsze nawiązanie do Wiedźmina 3 w Cyberpunku dotyczy Yennefer! Sprawdźcie, co czarodziejka zostawiła dla Geralta.

Spis treści

  1. Cyberpunk 2077 easter eggi z Wiedźmina
  2. Nawiązania do gry Wiedźmin 3 w Cyberpunku
  3. Yennefer w Cyberpunk 2077: Widmo Wolności

Cyberpunk 2077 easter eggi z Wiedźmina

Polskie studio CD Projekt RED zasłynęło na świecie głównie dzięki grom z serii Wiedźmin. Niewątpliwie największym hitem tej serii była 3. część – Wiedźmin 3: Dziki Gon, który do tej pory cieszy się olbrzymią popularnością wśród graczy. Biorąc pod uwagę, że w tej grze w jednej ze scen Ciri wspominała Geraltowi o podróży do świata przyszłości, to po wydaniu Cyberpunka 2077 gracze zaczęli szukać śladów jej bytności w grze - póki co bezskutecznie.

Nawiązania do gry Wiedźmin 3 w Cyberpunku

W grze znaleźć można kilka nawiązań do Wiedźmina. Na automatach do gry znajdziemy zabawną grę, w której bohaterką jest koń Geralta – Płotka. Drugim easter eggiem w Cyberpunk 2077 jest muzyka z Wiedźmina, którą usłyszeć możemy w jednym z automatów telefonicznych. Trudno nie wspomnieć też o ubraniach dla bohaterów, które nawiązują do Wiedźmina. Najnowszy easter egg nawiązujący do Wiedźmina dotyczy Yennefer i jest prawdopodobnie najbardziej wzruszające nawiązanie do gry. Informacje o Yennefer w grze Cyberpunk 2077, a dokładniej w dodatku Widmo Wolności opisał na YouTube użytkownik xLetalis.

Yennefer w Cyberpunk 2077: Widmo Wolności

Aby zobaczyć ukrytego easter egga dotyczącego ukochanej czarodziejki Geralta, trzeba w kluczowym momencie Widma Wolności opowiedzieć się za Songbird, wybierając ścieżkę tej postaci, a następnie dokonywać wyborów prowadzących do zakończenia z Księżycem i rakietą. W trakcie ostatniej misji fabularnej należy zejść z wyznaczonej ścieżki i odnaleźć niewielkie pomieszczenie z pudłami. Wśród umieszczonych tam przedmiotów znajdziemy drzazgę zatytułowaną „Ostatnie życzenie”. Wielbiciele wiedźmina prawdopodobnie szybko zorientują się, że jest to nawiązanie do książki Andrzeja Sapkowskiego, w którym główną rolę odgrywają Geralt i Yennefer.Drzazga w Widmie Wolności zawiera prawdopodobnie ostatni list Yennefer do Geralta. Poniżej znajdziecie jego treść:

Od kiedy wyznaliśmy sobie miłość - na samym szczycie, z widokiem na cały świat - od razu wiedziałam, że nic prócz śmierci nie może nas rozdzielić. Jeśli czytasz ten list, to znaczy, że mój czas wreszcie nadszedł. Moim ostatnim życzeniem jest, abyś zabrał moje prochy na Księżyc i rozrzucił je z najwyższego szczytu, patrząc w gwiazdy i myśląc o mnie.Y.

Pierwsza połowa listu to wyraźne nawiązanie do sceny z misji Ostatnie życzenie w Wiedźminie 3. To właśnie wtedy po złamaniu zaklęcia dżina Geralt może powiedzieć Yennefer, że niezależnie od wypowiedzianego życzenia nadal ją kocha. List jest nawiązaniem do tego zakończenia. Obok drzazgi znajduje się urna najprawdopodobniej z prochami czarodziejki. Pomieszczenie to znajduje się na terenie portu kosmicznego na mapie Widma Wolności. Czy oznacza to, że Geralt udał się do przyszłości, by spełnić ostatnie życzenie ukochanej? Tego się nie dowiemy, ale niewątpliwie jest to bardzo piękne i wzruszające nawiązanie dla fanów Wiedźmina. Zobaczcie nagranie wideo z tym easter eggiem.

QUIZ Wiedźmin: Sprawdź, ile wiesz o Yennefer z Vengerbergu

Pytanie 1 z 11
W jakie święto urodziła się Yennefer?
WIEDŹMIN 3 PEŁEN ABSURDU?! 5 RZECZY, KTÓRE SIĘ TOTALNIE NIE UDAŁY | To Się Kręci #19