Gry

10 darmowych gier w 2024 na PC, PlayStation i Xbox. W te tytuły musisz zagrać!

2024-06-09 19:54

Gry są drogie niezależnie od tego, czy ktoś woli konsole, czy komputery PC. Wpierw będziesz musiał zainwestować sporo pieniędzy, aby nabyć sprzęt, a następnie zwrócić swój wzrok w kierunku stale drożejących gier. Obecnie Xbox Game Pass i PS Plus zapewniają dostęp do ogromnej gamy gier za miesięczną opłatą, jednakże większość tytułów AAA nie debiutuje w tych usługach subskrypcyjnych. W tym artykule poznasz 10 darmowych gier, które pojawią się w 2024 roku.

Spis treści

  1. Star Wars: Hunters
  2. MultiVersus
  3. Blue Protocol
  4. The First Descendant
  5. XDefiant
  6. Off The Grid
  7. Throne And Liberty
  8. ARC Raiders
  9. Perfect New World
  10. Stormgate

Gry free-to-play brzmią fantastycznie na papierze i mogą służyć jako sposób na zapewnienie komuś rozrywki pomiędzy produktami premium. Potencjał tego modelu prezentuje wiele tytułów, a w nadchodzących miesiącach i latach ta oferta będzie znacznie się poszerzać. Jakie są najbardziej oczekiwane nowe bezpłatne gry ogłoszone na 2024 r. i kolejne lata? Oto nasza lista.

Czytaj też: Premiery Gier 2024 — kalendarz premier [LISTA]

Star Wars: Hunters

Android , iOS , Switch

Na Nintendo Switch nie ma zbyt wielu darmowych gier dostępnych wyłącznie na konsolach, szczególnie z udziałem ogromnych IP, takich jak Gwiezdne Wojny. Hunters to gra na arenie PvP, która łączy strzelaninę z perspektywy trzeciej osoby z walką w zwarciu. Po wybraniu łowcy gracze tworzą drużyny, które walczą ze sobą.

Star Wars: Hunters ma imponującą listę wojowników, którzy są podzieleni na typy klas, np. takie jak Tank i Wsparcie. Zamiast przedstawiać uznane postacie, gra wykorzystuje oryginalne dzieła, chociaż pasują one do znanych archetypów, takich jak Rebel War Hero, Wookie, Juggernaught i Bounty Hunter.

Star Wars: Hunters

i

Autor: Nintendo

MultiVersus

PC , PS5 , PS4 , Xbox One , Xbox Series X

Biorąc pod uwagę, że MultiVersus było dostępny we wczesnym dostępie przez prawie rok, opisywanie jej jako „zbliżającej się gry” wydaje się błędne. W tym momencie każdy zainteresowany produkcją Warner Bros prawdopodobnie ją wypróbował i powinien mniej więcej wiedzieć, czy gra jest dla nich. MultiVersus ogólnie wywarło pozytywne wrażenie podczas otwartej bety — co ważniejsze, popularność tego wydania oznacza, że Player First Games prawdopodobnie zebrało więcej niż wystarczającą liczbę opinii, aby dopracować pakiet do perfekcji przed jego oficjalną premierą w 2024 roku.

MultiVersus zakończyło swój okres wczesnego dostępu 25 czerwca 2023 r., a nowi gracze będą mogli pobrać grę dopiero po jej pełnym debiucie. MultiVersus powinno być jedną z największych darmowych gier 2024 roku.

MultiVersus

i

Autor: MultiVersus

Blue Protocol

PC , PS5 , Xbox Series X , Xbox Series S

Blue Protocol, który ma zostać opublikowany przez Amazon Games, to gra JRPG w stylu anime z walką w czasie rzeczywistym i systemem klas opartym na broni. Ogłoszony podczas gali The Game Awards projekt Bandai Namco obiecuje oferować personalizację, duży świat do eksploracji, rozgrywkę wieloosobową i szczegółową fabułę.

Jak dotąd Blue Protocol zaprezentowało piękną grafikę, walki typu hack and slash oraz dużą różnorodność w pięciu klasach. Jako gra MMORPG, znajdziemy w niej lochy, z którymi gracze będą mogli się zmierzyć zarówno w pojedynkę, jak i w drużynie. Mając na koncie takie tytuły jak Tales of Arise i Scarlet Nexus, Bandai Namco z pewnością wie, jak stworzyć dobrą grę RPG.

Blue Protocol

i

Autor: Blue Protocol

The First Descendant

PC , PS4 , PS5 , Xbox One , Xbox Series X , Xbox Series S

The First Descendant to strzelanka kooperacyjna, której akcja rozgrywa się w Ingris, fantastycznym świecie, w którym ludzkość walczy z inwazją obcego zagrożenia znanego jako Vulgus. Jak sugeruje tytuł, gracze wcielają się w Potomków, którzy zapewniają im unikalne zdolności. Ingris jest podzielone na osobne mapy, a nie na jedną dużą piaskownicę, a w grze pojawią się misje kooperacyjne oraz misje fabularne, które działają jak standardowa kampania.

Nadchodząca darmowa gra ma oferować szereg opcji dostosowywania dzięki skórkom, broni i wyposażeniu. Gracze będą mogli planować swój ekwipunek, przygotowując się do starcia z potężnymi bossami.

The First Descendant

i

Autor: ign

XDefiant

PC , PS5 , PS4 , Xbox Series X , Xbox Series S , Xbox One

XDefiant firmy Ubisoft wydaje się jedną z tych gier, które w takiej czy innej formie już powstały. Gra FPS łączy wiele marek Ubisoftu, dzieląc je na odrębne frakcje. Gdy gracze wybiorą postać i dostosują swój ekwipunek, rozpoczynają współpracę z drużyną w bitwach na arenie, rozgrywających się na mapach inspirowanych właściwościami wydawcy.

Zapowiedź XDefianta nie wywołała zbytniego szumu, gdyż na rynku dostępnych jest mnóstwo darmowych strzelanek; jednak otwarta wersja beta pomogła sprzedać potencjał gry. Nawet jeśli nie jest to szczególnie wyjątkowa, nadchodząca darmowa gra, XDefiant wygląda bardzo dobrze, czerpiąc z najlepszych pomysłów ze starych projektów Call of Duty.

XDefiant

i

Autor: Ubisoft https://insider-gaming.com/how-to-play-the-xdefiant-beta/

Off The Grid

PC , PS5 , Xbox Series X , Xbox Series S

Choć na temat Off the Grid nie wiadomo zbyt wiele, nadchodzący projekt z pewnością ma ambitne cele. Pomimo tego, że gier Battle Royale jest pod dostatkiem, tak nadal są one dość popularne. Off the Grid planuje wyróżnić się na tle innych, wysuwając na pierwszy plan swoją historię; tak, to będzie Battle Royale, którego narracja będzie kładła nacisk na ewoluujące pole bitwy.

Neill Blomkamp, reżyser Dystryktu 9 i Elysium, pracuje nad cyberpunkową grą typu Battle Royale jako główny wizjoner. Oprócz reżyserowania nadchodzącego Gran Turismo, Blomkamp nie jest szczególnie kojarzony z grami, ale wykazał się talentem do ożywiania światów science-fiction.

Throne And Liberty

PC , PS5 , Xbox Series X , Xbox Series S

Każdy, kto interesuje się grami MMORPG, prawdopodobnie słyszał o NCSoft. Firma i jej spółki zależne są odpowiedzialne za Guild Wars 2, Blade & Soul, Lineage i WildStar. Jasne, nie wszystkie te projekty można zaliczyć do spektakularnych sukcesów, ale mimo to świadczą o wiedzy dewelopera. Throne and Liberty staje się jednym z najbardziej ambitnych projektów NCSoft w dotychczasowej historii, zwłaszcza że gra MMORPG jest rozwijana już od ponad dziesięciu lat.

Po niezliczonych opóźnieniach gra najwyraźniej osiągnęła stan, który sugeruje, że na horyzoncie może pojawić się oficjalna data premiery. W maju 2023 r. firma NCSoft otworzyła nawet rejestrację do zamkniętej otwartej wersji beta w Korei. Choć na razie nie wiadomo zbyt wiele, Throne and Liberty powinno zawierać tradycyjne zadania, system pogodowy i mechanikę pozwalającą graczom na przemianę w zwierzęta. Wydaje się, że w planach jest także PvP.

 Throne And Liberty

i

Autor: Steam

ARC Raiders

PC , PS5 , Xbox Series X , Xbox Series S

Dzięki The Finals i ARC Raiders firma Embark naprawdę podbija poprzeczkę, jeśli chodzi o nadchodzące bezpłatne gry. Oczywiście czas pokaże, czy te projekty sprostają oczekiwaniu fanów, ale The Finals już udowodniło, że ma do zaoferowania więcej niż tylko puste obietnice. Arc Raiders wydaje się nieco dalej od ukończenia niż drugi projekt dewelopera, choć gra przeszła dość udaną zamkniętą betę.

ARC Raiders

i

Autor: ARC Raiders

Perfect New World

PC

Perfect New World, wschodnia gra MMORPG, która zakończyła zamknięte testy beta w czerwcu 2023 r., ma przed sobą jeszcze wiele pracy, zanim zostanie ukończona, ale Ironcore pracuje nad wdrożeniem szerokiego zakresu zmian inspirowanych opiniami użytkowników. Wcielając się w Pogromców Dusz, gracze będą starali się znaleźć Prime. Podróż obejmie eksplorację pozornie całkiem atrakcyjnego świata fantasy, pełnego lochów, wrogów i NPC. Oczywiście gra MMORPG będzie wspierać tryb współpracy/multiplayer, a PvP również jest częścią ogólnego doświadczenia i jest ulepszane po zamkniętej becie.

 Perfect New World

i

Autor: Perfect New World

Stormgate

PC

Stormgate firmy Frost Giant Studios jest przygotowane i gotowe do ożywienia sceny gry wieloosobowej RTS. Gra, będąca ambitnym projektem o wzniosłych celach, pozwoli graczom wybierać spośród kilku różnych frakcji i brać udział w bitwach PvP lub wykonywać misje kampanii w trybie współpracy. Chociaż w ostatnich latach sytuacja uległa poprawie, gatunek strategii czasu rzeczywistego nadal nie jest najbardziej przyjazny dla nowicjuszy, którzy chcą postawić pierwsze kroki na polu bitwy.

Stormgate

i

Autor: Stormgate
Świąteczne zakupy w Niemczech. Czy to się opłaca?

XBOX QUIZ: Jak dobrze znasz konsole Microsoft'u?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kamera ruchu na konsole XBOX?