GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA

5 gier dla fanów GTA 6 w 2024 r. Te hity podbiły serca fanów!

2024-07-18 7:38

Wielu fanów serii GTA niecierpliwie czeka na szóstą część jednej z najpopularniejszych gier na świecie. Rockstar Games aktualnie nieustannie wodzi za nos wszystkich graczy i idealnym rozwiązaniem tego jest zagranie w gry o podobnej tematyce. W 2023 roku znajdziecie jeszcze wiele gier, które umilą wam oczekiwanie na GTA VI.

Spis treści

  1. Watch Dogs (1-3)
  2. Saints Row (seria)
  3. Yakuza (seria)
  4. Sleeping Dogs
  5. Red Dead Redemption 2

Ilość informacji o GTA VI z dnia na dzień rośnie, co powoduje jeszcze większe zniecierpliwienie wśród najwierniejszych fanów serii gry Rockstar Games. Chociaż studio prócz ujawnienia, że gra jest "w toku" nie poinformowało graczy o szczegółach szóstej części, tak po zaprezentowaniu portu Red Dead Redemption na PS4 i Switch'a możemy być pewni jednego — to ostatni przystanek przed najbardziej wyczekiwaną grą na świecie. Z tej okazji postanowiliśmy pomóc wam w oczekiwaniu oraz przedstawić listę top 5 najlepszych gier zbliżonych do Grand Theft Auto.

Czytaj też: Wiemy, kiedy odbędzie się premiera GTA 6? Take-Two zdradza kolejne ważne informacje

Watch Dogs Legion

i

Autor: Ubisoft

Watch Dogs (1-3)

Pozycja Ubisoftu na tej liście może was nieco zdziwić, ale nie skreślajcie jej przedwcześnie. Chociaż pierwsza gra z serii Watch Dogs ma już wiele lat oraz każda następna opowiada nową historię, tak wszystkie z nich są naprawdę godne uwagi. Watch Dogs można byłoby opisać prostymi słowami — to kolejna seria gier, w której biegasz po nowoczesnym mieście, strzelasz do gangsterów, kradniesz samochody i unikasz władz. Zasadniczą różnicą między GTA a podejściem Ubisoftu do gatunku jest nacisk serii Watch Dogs na hakowanie obiektów w celu ukończenia misji. Mechanika w Watch Dogs 1 była dość podstawowa, jednak przy trzeciej części, zatytułowanej Legion przekształciła się ona w system pełen możliwości. Nie ważne czy zaczniecie od pierwszej, czy ostatniej części. Bawić będziecie się po prostu świetnie!

Saints Row

i

Autor: Deep Silver

Saints Row (seria)

Czy mogło zabraknąć na tej liście serii Saints Row? Chociaż legendarne przygody Johnny'ego gat'a oraz jego przyjaciół odeszły już dawno temu w zapomnienie, tak warto sięgnąć po starsze, jak i nowsze odsłony gry studia Deep Silver Volition. Saints Row był często oskarżany o bycie klonem GTA, jednak na tle konkurencji wyróżniał się jeszcze większym poziomem absurdu, amerykańskim humorem oraz świetnymi postaciami. Niestety ostatnia seria postawiła na totalny reebot serii i nie wyszło jej to najlepiej, jednak w oczekiwaniu na GTA VI nawet i ona powinna umilić wam czas. Osobiście danie szansy serii Saints Row było świetną decyzją.

Yakuza

i

Autor: Sega

Yakuza (seria)

Dobrze wiem, że seria Yakuza niestety, ale nie cieszy się dużą popularnością w Polsce. Powodów jest kilka, jednak największym z pewnością jest brak polskiej lokalizacji. Masa dialogów jest zwyczajnie przytłaczająca, a bez perfekcyjnego znania języka angielskiego może stanowić ono pewne wyzwanie. Te jednak w dzisiejszych czasach nie powinno odstraszyć od Yakuzy, która mocno wyróżnia się na tle GTA, oferując graczom wiele możliwości. Kryminalne historie, świetny system walki oraz wiele aktywności pobocznych — nawet śpiewanie! Aktualnie cała saga Yakuza jest stale przerabiana i remasterowana, aby nowa generacja graczy mogła przebrnąć przez tę długą historię.

Sleeping Dogs

i

Autor: Square Enix

Sleeping Dogs

Od 2012 roku nieustannie zadaje sobie pytanie, dlaczego Square Enix Europe nie zdecydowało się na drugą część Śpiących Psów. Gra pod wieloma względami była epicka. Zaczynając od systemu walki — według mnie bijący na głowę Yakuze, po angażującą opowieść o policjancie, który musi wkroczyć w szeregi najgorszych bandziorów — znamy to z Donniego Brasco lub Infiltracji. Ten thriller kryminalny pod pewnymi względami może przypominać opowieść z GTA IV i niewątpliwie zdarza mu się zawstydzić swoją fabułą wiele gier Rockstar Games. Plotki o kontynuacji krążą od lat i mam nadzieję, że pewnego dnia w końcu ją otrzymamy.

Red Dead Redemption 2

i

Autor: Rockstar Games

Red Dead Redemption 2

Za ten oczywisty wybór musicie mi wybaczyć, ale zwyczajnie Red Dead Redemption 2 to najlepsza gra w jakąkolwiek kiedyś grałem. Dojrzała opowieść traktująca o przemianie człowieka dotkniętego chorobą, wypunktowanie słabych oraz mocnych stron "rodziny", walka o lepsze jutro i co najważniejsze Arthur Morgan. To postać nietuzinkowa, zagrana wręcz idealnie, niesamowicie, zasługująca na wszelkie nagrody. Dla polskich fanów porównanie go do Wiedźmina z gier CD Project RED nie będzie przypadkowe, ponieważ tak głębokiej postaci, z wieloma przemyśleniami oraz rozterkami życiowymi możemy jeszcze spotkać w innej grze Rockstar'a — Max Payne 3. Akcja serii Red Dead rozgrywa się na Starym Zachodzie i przedkłada konie nad samochody, realną historię nad ogrom absurdów i niewytłumaczalnych rzeczy. Zwyczajnie RDR 2 to najlepsza gra wszechczasów, więc jeśli dopiero teraz o niej usłyszałeś... to bardzo ci zazdroszczę.

Świętokrzyskie. Wodny Mecz z udziałem piłkarzy ręcznych w Kielcach

QUIZ dla fanów GTA! Jak dobrze pamiętasz tę kultową serię gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 11
W którym roku została wydana gra GTA V?