Gry

7 gier dla fanów Diablo 4 w 2024 r. Perełki z gatunku Hack and slash

2024-06-26 8:02

Podczas gdy najnowsza odsłona wieloletniej serii firmy Blizzard jest dość wyjątkowa pod względem swojej historii, Diablo 4 od dnia swojej premiery ma wiele problemów. Odpowiedzią na nie może być ostatnio wydany Last Epoch, jednak czy to wszystko, co ma nam do zaoferowania rok 2024 w gatunku gier RPG i Hack'n Slash?

Spis treści

  1. Path of Exile
  2. Torchlight 3
  3. Hades
  4. Baldur’s Gate 3
  5. Grim Dawn
  6. Pathfinder: Kingmaker
  7. V Rising

Path of Exile

Nie możemy rozmawiać o grach takich jak Diablo 4, nie wspominając o Path of Exile. W rzeczywistości posunęlibyśmy się nawet do stwierdzenia, że jest to obecnie najlepsza alternatywa dla gry Blizzarda oraz Last Epoch. Path of Exile wyraźnie czerpie inspirację ze starszych gier Diablo. Dzięki izometrycznej rozgrywce ARPG zbudujesz postać całkowicie od podstaw, korzystając z jednej z wielu konfigurowalnych klas. Path of Exile zawiera jeden z najsolidniejszych i najbardziej rozbudowanych systemów ulepszania umiejętności spośród wszystkich gier tego gatunku, a drzewo umiejętności rozciąga się na kilometry.

Czytaj też: Last Epoch zmiażdżył Diablo 4! Fani porzucają grę Blizzarda! „Nowy król Hack'and'slashy”

Path of Exile

i

Autor: Epic Games

Torchlight 3

Następna w kolejce gra jest Torchlight 3, tytuł, który ma wiele wspólnego z Diablo 4 i Last Epoch. Kolejny izometryczny ARPG jest zachwycającym tytułem, w którym gracze eksplorują świat Novastraia, walcząc z wrogimi potworami w poszukiwaniu epickich łupów. Do wyboru są tutaj cztery klasy, a także pięć dodatkowych podklas. Oznacza to, że możesz dostosować swoją wersję do swojej osobowości i stylu gry. Aha, jest też cel poboczny polegający na budowaniu bazy, dzięki któremu naprawdę zostawiasz ślad na  świecie. W końcu potrzebujesz miejsca, w którym możesz wystawić wszystkie te pyszne łupy, prawda?

Czytaj też: Diablo 4. Luty wielkim miesiącem dla fanów serii! Nowa gra odpowiedzią na fatalny 3 sezon

Torchlight 3

i

Autor: Steam

Hades

W Diablo 4 gracze bawią się z bogami piekła – ale co, jeśli chcesz uciec z głębin samego piekła? Właśnie z tym zadaniem zmierzysz się w grze Hades, zachwycającym rogue-like'u od Supergiant Games. Wcielasz się w Zagreusa, syna Hadesa, który ma dość życia w otchłani piekła, dlatego w całej historii i rozgrywce przechodzi przez szereg komnat, walcząc z demonami w drodze na powierzchnię.

Hades

i

Autor: Steam

Baldur’s Gate 3

Jeśli szukasz gry takiej jak Diablo 4, która ma nieco wolniejsze tempo, nie możesz pominąć Baldur's Gate 3. Gra Larian Studios wykorzystuje wypróbowany i przetestowany zestaw zasad Dungeons & Dragons i zamienia go w pełnoprawną grę RPG 3D. Warto jednak zaznaczyć, że zamiast biegać po okolicy, wciskając przyciski i czekając, aż umiejętności ostygną, w Baldur's Gate 3 podejdziesz do walki znacznie taktyczniej.

Baldur's Gate 3

i

Autor: Larian

Grim Dawn

Grim Dawn stanowi postapokaliptyczny zwrot w wypróbowanym gatunku ARPG, przedstawiając nowy, ekscytujący świat. W tym wszechświecie żelazo jest cenione bardziej niż złoto, a gracze muszą walczyć o to, co pozostało na tym pustkowiu. Szczególnie unikalnym aspektem Grim Dawn jest system klas, który pozwala graczom łączyć dwie z sześciu dostępnych na początku gry. Wybierając archetyp Żołnierza, Demolitionisty, Okultysty, Nocnego Ostrza, Arkanisty lub Szamana, gracze mogą stworzyć postać, która będzie naprawdę wyjątkowa.

Grim Dawn

i

Autor: Steam

Pathfinder: Kingmaker

Jeśli szukasz gry takiej jak Diablo stworzonej przez fanów izometrycznego ARPG dla fanów izometrycznego ARPG, nie szukaj dalej niż Pathfinder: Kingmaker. Jest to debiutancka gra studia Owlcat Games, osadzona w Skradzionych Ziemiach. Zawiera ekscytujące wrażenia bojowe, system drużynowy, mnóstwo broni i zbroi do zebrania oraz ogromny świat do odkrycia, co powinno wywołać ten sam zachwyt, co Diablo 4.

Pathfinder: Kingmaker

i

Autor: IGN

V Rising

V Rising to wyjątkowa gra RPG akcji, ponieważ łączy w sobie rozgrywkę odgórną przypominającą Diablo z mechaniką przetrwania znaną z gier takich jak Rust, Valheim i wielu innych. Wcielasz się w niedawno przebudzonego wampira, który chce osiągnąć swój maksymalny potencjał i zaspokoić swoje pragnienie krwi, co zazwyczaj wiąże się z dużą ilością ucztowania i pokonywania bossów, aby przejść do nowych obszarów.

V Rising

i

Autor: Steam
Smacznie, sycąco i niedrogo - tak zjemy w restauracji przy kościele ojca Tadeusza Rydzyka

Jak dużo pamiętasz z serii gier Baldur's Gate? Ten QUIZ sprawdzi twoją wiedzę przed 3 częścią

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się twierdza z prologu Baldur’s Gate 1?