Anime

Anime — 5 seriali LGBTQ+ wartych uwagi. Dzięki nim zgłębisz swoją wiedzę

2024-07-10 7:30

Biorąc pod uwagę, zalew anime o tematyce LGBTQ+, przejrzeliśmy przestarzałe koncepcje i problematyczne wizerunki, aby znaleźć największe perełki, które warto obejrzeć. Te produkcje nie tylko używają sprytnych metafor, ale również mają warstwę dla tych, którzy chcą nieco zgłębić wiedzę o płciach i seksualności, czego wcześniej nie wiedziałeś.

Spis treści

  1. Given
  2. Sasaki and Miyano
  3. Bloom Into You
  4. Yuri On Ice
  5. Stars Align

Given

Oparty na mandze Natsuki Kizu o tym samym tytule, Give opowiada historię dwóch uczniów szkoły średniej, Ritsuki Uenoyamy i Mafuyu Sato, którzy tworzą zespół. Ich związek zaczyna się, gdy Ritsuka niechętnie udziela Mafuyu lekcji gry na gitarze i odkrywa, że ​​ma niesamowity głos. Anime szturmem podbiło świat, dzięki wspaniałej muzyce, subtelnemu, ale realistycznemu przedstawieniu romansu gejowskiego i szczerym, pełnym emocji scenom. To najlepsze anime LGBTQ+, jakie możesz teraz obejrzeć.

Czytaj też: Anime. 7 seriali dla dziewczyn w 2024 r. Nie możesz ich pominąć

Sasaki and Miyano

Najnowocześniejszy wpis na naszej liście, Sasaki i Miyano, po premierze w 2022 r. zrobił furorę ze względu na to, jak słodka i dobrze skonstruowana jest to historia miłosna. Dotyczy ona tytułowych uczniów, którzy się w sobie zakochują, ale oprócz ich kwitnącego romansu, przyjrzysz się fikcjom, jakie mają młodzi homoseksualiści w czasie, gdy próbują się do siebie zbliżyć.

Czytaj też: Anime: 5 seriali, które wywołały u nas traumę w dzieciństwie. Dzisiaj są świetne!

Sasaki and Miyano

i

Autor: IMDB

Bloom Into You

Bloom Into You opowiada o nieoczekiwanym romansie w szkole średniej pomiędzy dwiema dziewczynami, Touko i Yuu. Początkowo ich związek zaczynał się od przyjaźni, ale stopniowo przeradza się w coś więcej – to wypróbowana i przetestowana formuła, która zawsze trafia do widzów. Od początkowego zdezorientowanej Yuu po znaczenie ich przyjaźni, anime przedstawia realistyczny portret dwójki nastolatków badających swoją seksualność i odkrywających, co to znaczy się zakochać.

Bloom Into You

i

Autor: IMDB

Yuri On Ice

Yuri On Ice to anime z 2016 roku, które wyniosło MAPPA na światową scenę. Fabuła kręci się wokół młodego japońskiego łyżwiarza figurowego Yuri Katsuki i znudzonego mistrza Rosji Victora Nikiforova. Wejdź do dramatycznego, kolorowego i oszałamiająco pięknego świata łyżwiarstwa figurowego. W ciągu 12 odcinków burzliwy związek Yuriego i Victora przekształca się w czuły romans. Jeśli szukasz czegoś intymnego, bez wyraźnych scen, które często pojawiają się w gatunku Yaoi, to musisz to obejrzeć.

Yuri on Ice

i

Autor: IMDB

Stars Align

Stars Align oferuje świeże spojrzenie na anime sportowe. Fabuła skupia się na przeciętnej chłopięcej drużynie tenisowej z gimnazjum, która stara się wygrać przynajmniej jeden mecz w letnim turnieju. Historia wykracza poza zwykłe seriale anime dla gimnazjów i bada życie osobiste oraz relacje każdej postaci, dając przykład tego, że postacie nie muszą być definiowane przez bycie LGBTQ+, nawet jeśli jest to ważna część ich życia.

Stars Align

i

Autor: IMDB
Przygotowano Strefy manga, anime, fandom

Anime QUIZ: Sprawdź, czy rozpoznasz serial po samej postaci

Pytanie 1 z 10
Sugou Nobuyuki występował w anime:
Sugou Nobuyuki