Chainsaw Man

i

Autor: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2756773535

Anime

Anime: 6 najlepszych seriali dla dorosłych w 2024 r. Poznaj te perełki

2024-06-21 7:40

W świecie anime istnieje kraina nie dla osób o słabych nerwach, ale dla dojrzałych, wnikliwych miłośników, którzy pragną głębi i złożoności. To właśnie na tych japońskich serialach animowanych skupimy się w tym artykule, prezentując sześć produkcji, które podbiły świat, a co ważniejsze, podbiją również wasze serca!

Spis treści

  1. Chainsaw Man
  2. Ghost in the Shell
  3. Ergo Proxy
  4. Castlevania
  5. Tokyo Ghoul
  6. Psycho-Pass

Witamy w królestwie anime dla dorosłych – gatunku, który przesuwa granice, kwestionuje normy i przedstawia narrację tak potężną, że wprawia Cię w osłupienie – a jednocześnie sprawia, że jesteś pod wrażeniem. Dla niektórych może to być niewygodne, ale podobnie jak dobre wino, anime dla dorosłych to nabyty smak, delektowany tylko przez tych, którzy chcą od historii coś więcej, niż sztampowe, oklepane scenariusze. W tym artykule wybraliśmy najlepsze anime dla dorosłych, historie przedstawiające głęboką filozofię, zawiłości psychologiczne i krytykę społeczną, a wszystko to opakowane w oszałamiającą wizualnie animację. Od brudnych ulic dystopijnej przyszłości po kręte korytarze ludzkiego umysłu – różnorodność scenerii i historii na tej liście jest ogromna i intensywna.

Czytaj też: 8 najlepszych anime dla fanów Naruto! Te tytuły pokocha każdy fan Uzumaki

Chainsaw Man

Chainsaw Man jest świadectwem zdolności gatunku do łączenia makabry z głębią. Akcja serialu rozgrywa się w świecie, w którym szaleją diabły, a Łowcy, tacy jak nasz bohater, Denji, mają za zadanie utrzymać chaos na dystans. Seria oferuje bezkompromisowo ponurą, a jednocześnie wciągającą narrację. Chainsaw Man przedstawia złożone postacie i bada ich rozwój. Bohater Denji, pozbawiony normalnego życia, z zdesperowanego łowcy diabłów wyrasta na postać emanującą siłą i zawziętością. Tematycznie Chainsaw Man bada ciemniejszą stronę ludzkości, koncepcję moralności w świecie nękanym przez diabły oraz walkę o władzę oraz przetrwanie. To nie jest anime dla osób o słabych nerwach, ale takie, które nagradza widza głębią i złożonością.

Czytaj też: 5 najlepszych sportowych anime! Te tytuły spodobają się nie tylko sportowcom 

Chainsaw Man

i

Autor: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2756773535

Ghost in the Shell

Akcja Ghost in the Shell rozgrywa się w roku 2029, w świecie, w którym technologia cybernetyczna stała się powszechna. Serial opowiada historię major Motoko Kusanagi, cyborga, agentki bezpieczeństwa publicznego, która wraz ze swoim zespołem z Sekcji 9 Bezpieczeństwa Publicznego zajmuje się różnymi sprawami dotyczącymi cyberprzestępczości i odkrywa dalekosiężne spiski. Anime wyróżnia się złożonymi oraz różnorodnymi postaciami. Major Kusanagi, ze swoim spokojnym zachowaniem i niesamowitymi umiejętnościami bojowymi, jest fascynującą bohaterką, której egzystencjalne zmagania dodają głębi jej postaci.

Czytaj też: 6 najlepszych anime dla fanów Dragon Ball! Te tytuły pokocha każdy fan Son Goku

Ghost in the Shell

i

Autor: anime21 https://anime21.blog.br/2017/03/30/ghost-in-the-shell-a-existencia-e-seus-fantasmas/

Ergo Proxy

Ergo Proxy to japoński serial anime o tematyce cyberpunkowej, powołany do życia dzięki współpracy Manglobe, reżysera Shuko Murase i pisarza Dai Sato. Akcja serialu, liczącego 23 odcinki, rozgrywa się w kopułowym mieście Romdo, jednej z ostatnich cywilizacji ludzkich na Ziemi po globalnej katastrofie ekologicznej. Fabuła koncentruje się wokół Re-L Mayera, śledczego, który zaczyna badać tajemnicze przypadki androidów znanych jako AutoReivs, wykazujących oznaki wolnej woli i popełniających przestępstwa.

Czytaj też: 5 najlepszych par anime, które sprawią, że uwierzysz w prawdziwą miłość

Ergo Proxy

i

Autor: IMDB

Castlevania

Castlevania, amerykański serial animowany dla dorosłych dostępny w serwisie Netflix, to mroczne, średniowieczne anime fantasy inspirowane kultową serią gier wideo o tym samym tytule. Serial, stworzony i napisany przez Warrena Ellisa, stanowi odważne przemyślenie na nowo uniwersum oraz narracji gry. Fabuła podąża za Trevorem Belmontem, ostatnim żyjącym członkiem zhańbionego klanu Belmont, który walczy, aby ocalić oblężone miasto przed armią nieziemskich bestii kontrolowanych przez samego Draculę. Akcja serialu rozgrywa się głównie w roku 1476, nawiązując do osi czasu gry wideo „Castlevania III: Dracula’s Curse”.

Czytaj też: 5 najlepszych anime z gatunku Cyberpunk, które musisz znać. Fani Cyberpunk 2077 pokochają je! [LISTA]

Castlevania

i

Autor: Netflix

Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul to seria anime dark fantasy oparta na mandze napisanej i zilustrowanej przez Sui Ishidę. Akcja serialu rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości Tokio, gdzie wśród mieszkańców żyją również zjadające ich stworzenia zwane „ghulami” i co ważne są nie do odróżnienia. Narracja koncentruje się wokół Kena Kanekiego, studenta college'u, który przeżywa śmiertelne spotkanie z Rize Kamishiro, jego partnerką, która okazuje się być upiorem. Po operacji, która ratuje mu życie, Kaneki sam staje się półghulem i musi odnaleźć się w nowym życiu w społeczeństwie ghuli, utrzymując swój stan w tajemnicy przed swoim ludzkim przyjacielem.

Czytaj też: 5 najlepszych gier ze świata anime! Te produkcje pokocha każdy fan japońskich filmów animowanych

Tokyo Ghoul

i

Autor: IMDB

Psycho-Pass

Psycho-Pass, japońska seria anime z gatunku cyberpunkowego thrillera psychologicznego, to niezwykła eksploracja dystopijnych tematów i ludzkiej psychiki. Akcja serialu wyprodukowanego przez Production I.G rozgrywa się w przyszłości, w której można natychmiast zmierzyć oraz określić ilościowo stan psychiczny, osobowość oraz prawdopodobieństwo, że dana osoba popełni przestępstwo, poprzez jej zeskanowanie, a następnie przypisanie współczynnika przestępczości. Psycho-Pass to termin używany do opisania tej oceny.

Czytaj też: 5 najbardziej dochodowych anime wszech czasów! Te pozycje z pewnością was zaskoczą

Psycho-Pass

i

Autor: IMDB
Express Biedrzyckiej - Magdalena Biejat

QUIZ Dragon Ball (1986). Jak dobrze pamiętasz przygody młodego Son Goku i jego przyjaciół?

Pytanie 1 z 11
Ile gwiazd znajduje się na Smoczej kuli Goku w pierwszym odcinku Dragon Ball'a?