Anime

Anime — 5 traumatycznych seriali. Dzisiaj warto je obejrzeć

2024-07-10 7:23

Istnieje wiele anime, które kiedyś mogliśmy przypadkowo włączyć, ale jak się później okazało, nie do końca byliśmy na nie gotowi. W tym artykule wybrałem dokładnie pięć takich seriali, które rujnowały dzieciństwa, a teraz są egzystencjalną podrożą wgłąb siebie.

Spis treści

  1. Made in Abyss
  2. Madoka Magica
  3. Bokurano: Ours
  4. Hideaki Anno
  5. Girl’s Last Tour

Czy znasz stary internetowy mem przedstawiający klasyczny przypadek „ten styl graficzny wygląda uroczo, więc jest przeznaczony dla dzieci”, a potem kończy się to bliznami na całe życie? Zatem spośród wszystkich anime skupionych wokół śmierci dziecięcych nadziei i marzeń, oto pięć seriali, które uważam za na tyle interesujące, że warto je teraz obejrzeć.

Czytaj też: Najpopularniejsze anime na Netflix. TOP 3 tytułów. Fani obejrzeli prawie 500 mln godzin!

Made in Abyss

Made in Abyss to seria przygodowa skupiająca się wokół dwójki dzieci podróżujących po prawdziwym kręgu piekła na Ziemi w kierunku dna. Styl graficzny tych postaci jest uroczy, ale to nie czyni dramatu mniej realnym. Zwłaszcza że ​​istnieją twarde informacje na temat tego, jak jedna z tych postaci nie byłaby żywa, gdyby nie groza samej otchłani. Nie wspominając już o szalonych eksperymentach naukowych na dzieciach i stworzeniu, które faktycznie dopadło jedno z tych dzieci i spowodowało nieznane horrory. Wszystko to brzmi źle, ale jest po prostu potężne i dobrze zrobione.

Made in Abyss

i

Autor: Crunchyroll

Madoka Magica

Madoka Magica to „mroczna” seria, która przesuwa granice seriali o magicznych dziewczynach — to nie podróbka Sailor Moon — ponieważ ta przesuwa granice całego tego egzystencjalnego horroru przez ciemność ludzkich pragnień.

Madoka Magica

i

Autor: Prime

Bokurano: Ours

Łatwo byłoby nazwać Bokurano pokazem mechów, ponieważ mamy tutaj klasyczny początek. Dzieci spotykają się na plaży, napotykają przypadkowego faceta, a potem w jakiś sposób kontrolują gigantycznego robota. Tak, to jest fabuła. To przedstawienie jest o wiele bardziej traumatyczne, kiedy każdy odcinek to winieta przedstawiająca jednego z naszych bohaterów, który w jakiś sposób rozwiązuje swoje problemy, zanim umrze. Tak, w każdym odcinku, a czasem w duecie, jedno z dzieci umiera w straszny sposób. Wszystko po to, aby podsycić egzystencjalne zagrożenie lub wieloświatowy turniej decydowania, która Ziemia powinna żyć.

Bokurano: Ours

i

Autor: IMDB

Hideaki Anno

Od Gunbuster po Nadia: Secret of Blue Water po Evangelion – Hideaki Anno ma na swoim koncie historię popychania dziecięcych postaci dalej, niż teoretycznie można. Nadia pokazuje np. jak nasi młodzi nastoletni bohaterowie, zabierają młodą dziewczynę spod zwłok jej zmarłej mamy. Rodzice dziewczynki zostali zabici przez reżim faszystowski, co jeszcze bardziej wydaje się przerażającym doświadczeniem. Czy muszę tu mówić coś więcej?

Gunbuster

i

Autor: Crunchyroll

Girl’s Last Tour

Serial opowiada o dwóch młodych dziewczynach podróżujących po apokaliptycznym świecie, w którym prawie nikt nie żyje. Radzą sobie same, próbując znaleźć żywność i paliwo, aby kontynuować podróż. Egzystencjalny horror jest przerażający, niezależnie od tego, jak go pokroisz.

Girl’s Last Tour

i

Autor: Prime
Przygotowano Strefy manga, anime, fandom

Anime QUIZ: Sprawdź, czy rozpoznasz serial po samej postaci

Pytanie 1 z 10
Sugou Nobuyuki występował w anime:
Sugou Nobuyuki
Kim są incele? DROGOWSKAZY