Anime

Anime — 7 seriali dla dziewczyn w 2024 r. Te historie zapamiętasz do końca swojego życia!

2024-06-27 7:29

Anime to jedna z najgorętszych treści na świecie, ponieważ jest otwarte dla każdej publiczności, zarówno chłopaków, jak i dziewcząt. Jeśli chciałabyś zainteresować się japońskimi serialami animowanymi lub jesteś fankom, ale brak ci nowych tytułów do obejrzenia, to nasz artykuł powinien ci pomóc!

Spis treści

  1. Yuri on Ice
  2. Free!
  3. Sailor Moon
  4. Pretty Cure
  5. Cardcaptor Sakura
  6. Fruits Basket
  7. Touken Ranbu

Ludzie często myślą, że przemysł anime rozwinął się dzięki większej liczbie fanów płci męskiej, co może być częściowo prawdą. Przecież Dragon Ball, Naruto, czy Jujutsu Kaisen to seriale przepełnione walką oraz dążeniu do idealnej sylwetki lub wojownika, co nie zawsze musi podpaść wszystkim do gustu. Oprócz klasycznych gatunków, takich jak akcja, romans i fantasy, istnieją anime, które są bardziej popularne wśród dziewcząt, klasyfikuje się je jako Shojo i Yaoi. W tym artykule przedstawiamy 7 najlepszych anime zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych odbiorców.

Czytaj też: Anime. 6 seriali dla dorosłych! Będziecie zaskoczeni

Yuri on Ice

Stwierdzeniem, że dziewczyny nie lubią sportowych anime to totalna nieprawda! Yuri on Ice to jedno z najpopularniejszych anime z motywem łyżwiarstwa figurowego. Ten sport cieszy się większym zainteresowaniem międzynarodowej publiczności, zwłaszcza podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich i innych ważnych mistrzostw świata. Został wyemitowany w 12 odcinkach w 2016 roku, po którym pojawi się pierwszy film anime. Yuri on Ice koncentruje się na dwójce młodych łyżwiarzy figurowych o tym samym imieniu: Yuri Katsuki i Yuri Plisetsky. Rywalizując ze swoim rosyjskim rywalem, Yuri Katsuki trenuje, aby wygrać finał Grand Prix pod okiem żywej legendy łyżwiarza Victora Nikiforova.

Yuri on Ice

i

Autor: IMDB

Free!

Free! to jedno z najsłynniejszych serii anime sportowych, popularne zwłaszcza wśród dziewcząt. Znane japońskie studio anime Kyoto Animation zajmuje się produkcją anime o tematyce pływackiej od czasu premiery pierwszego sezonu w 2013 roku, a następnie drugiego i trzeciego w latach 2014 i 2018. Free! opowiada historię dorastania przystojnych licealistów, którzy niedawno zakładają klub szkoły pływania.

Free!

i

Autor: IMDB

Sailor Moon

Koniec ze sportem i czas na Sailor Moon. Najsłynniejsze anime dla dziewcząt, które od dawna oglądają dzieci i dorośli na całym świecie, wyemitowano w 1992 roku. Klasyczne anime o magicznej dziewczynie, zaliczane również do kategorii akcji i fantasy, składa się z pięciu części od 1992 do 1997. Nowa seria zatytułowana Sailor Moon Crystal została wydana z 39 odcinkami w latach 2014–2016, następnie Sailor Moon Eternal The Movie w 2021 r. i Sailor Moon Cosmos The Movie w 2023 r. Sailor Moon koncentruje się na młodej dziewczynie Usagi Tsukino, która przemienia się w Sailor Moon i walczy ze złymi przeciwnikami.

Sailor Moon

i

Autor: IMDB

Pretty Cure

Znane również po prostu jako PreCure, to najpopularniejsza franczyza anime o współczesnej magicznej dziewczynie, szczególnie wśród płci żeńskiej. Ta ogromna seria rozpoczęła się od 49 odcinków w latach 2004–2005, a 19. seria Delicious Party Pretty Cure rozpoczęła się w 2022 r. W każdej serii występuje od 2 do 6 młodych dziewcząt, które zyskują moc przemiany w legendarne magiczne wojowniczki znane jako Pretty Cure.

Pretty Cure

i

Autor: Crunchyroll

Cardcaptor Sakura

Cardcaptor Sakura jest jednym z najczęściej polecanych anime dziewczynom wszech czasów. Ta odnosząca sukcesy seria o magicznej dziewczynie, zaliczana jest również do kategorii romansów i fantasy. Pierwsza adaptacja popularnej serii mangi napisanej przez Clampa ukazana została w latach 1996–2000. Wpierw zaczęło się od dwóch części znanych jako Clow Card Arc i Sakura Card Arc, z 70 odcinkami w całości 1998-1999 i 1999-2000. W 2018 roku ukazała się nowa część Clear Card Arc, składająca się z 22 odcinków w 2018 roku. Akcja Cardcaptor Sakura, rozgrywająca się w fikcyjnym mieście w Tokio, podąża za 10-letnią bohaterką Sakurą Kinomoto, która zbiera rozproszone magiczne karty zwane Clow Cards.

Cardcaptor Sakura

i

Autor: Netflix

Fruits Basket

Fruits Basket to popularne anime o współczesnym romansie, które jest adaptacją mangi Natsuki Takayi, ukazującej się w latach 1998-2006. Istnieją dwie wersje serii anime Fruits Basket. Pierwsza seria z 2001 roku i ta z 2019–2021. Licealistka Tohru Honda mieszka z rodziną swojej koleżanki z klasy, Yuki Somy, która zostaje przemieniona w zwierzęta chińskiego zodiaku. Przedstawia jej relacje z różnymi członkami rodziny Soma.

Fruits Basket

i

Autor: Crunchyroll

Touken Ranbu

Touken Ranbu, pierwotnie znana jako darmowa gra wideo wydana w 2015 roku, została po raz pierwszy zaadaptowana do serii anime zatytułowanej Touken Ranbu: Hanamaru w 2016 roku. Po pierwszych 12 odcinkach przyszedł drugi sezon kolejnych 12 odcinków w 2018 r. Ponadto trzy filmy anime Toku Touken Ranbu: Hanamaru -Setsugetsuka - trafiły na duży ekran w 2022 r. Touken Ranbu jest bardzo popularny wśród dziewcząt, częściowo ze względu na antropomorfizowane postacie z legendarnych japońskich legend. Akcja rozgrywa się w roku 2205 i przedstawia spokojne życie chłopaków oraz sposoby, w jaki realizują swoją misję — zapobieganie zmianie historii przez siły zła.

Touken Ranbu

i

Autor: IMDB
Nowy Michał w M jak miłość. Dużo starszy chłopak Basi wzbudzi przerażenie Rogowskich

Jujutsu Kaisen. QUIZ! Sprawdź, ile pamiętasz z anime

Pytanie 1 z 12
Jakie studio stworzyło Jujutsu Kaisen?