Ghost In The Shell

i

Autor: Wallpaper Abyss

Anime

Anime Ghost in the Shell powraca! Wszystko, co wiemy o powrocie 35-letniego hitu

2024-06-10 7:56

Fani Cyberpunk'a mogą zacierać ręce, ponieważ matka-seria całego gatunku, Ghost in the Shell, ma zaliczyć wielki powrót. Według najnowszych doniesień, pierwsza odsłona kultowego anime powróci jako seria Science Saru. Ta została ogłoszona wraz ze zwiastunem, zdjęciem i oknem premiery.

Kultowe anime oraz protoplasta tego gatunku w tym medium, Ghost in the Shell, powraca z nową serią anime 30 lat po pierwszej adaptacji filmowej z 1995 roku i 35 lat po oryginalnej mandze. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona oraz ogłoszona przez Science Saru, wraz z oknem premiery i datą pierwszego zwiastuna.

Czytaj też: Ghost in the Shell i Hyundai łączą siły! Major Motoko Kusanagi prezentuje przyszłość Cyberpunka

Ghost in the Shell powróci w 2026 roku!

Nowe anime, wstępnie zatytułowane Ghost in the Shell, będące adaptacją klasycznej serii mangi autorstwa Masamune Shirow, zostanie wyemitowane w 2026 roku. Za pośrednictwem oficjalnej strony serial zostanie wyprodukowany przez Bandai Namco Filmworks, Kodansha, Science Saru i oryginalne studio animacji Ghost in the Shell, Production I.G. W ogłoszeniu dodano: „Dalsze informacje zostaną opublikowane na oficjalnej globalnej stronie Ghost in the Shell oraz na oficjalnych kontach w mediach społecznościowych. Prosimy o oczekiwanie na najnowsze aktualizacje”.

Ghost in the Shell, pierwotnie stworzone jako manga przez Masamune Shirow, jest jedną z najbardziej znanych i kultowych serii anime wszechczasów. Charakteryzuje się ona technologicznymi i politycznymi emocjami oraz cyberpunkową przyszłością, cieszą się szczególną popularnością oraz wpływem. W rzeczywistości wielu porównuje serię Matrix do filmu animowanego Ghost in the Shell z 1995 roku. Seria doczekała się uznanej adaptacji anime Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, zawierającej kilka nowych filmów (w tym hollywoodzką wersję z aktorami na żywo) i seriali.

25 maja 2024 roku ogłoszono nowe anime Ghost in the Shell, a w 2024 roku przypada również 35. rocznica powstania całej serii. Oprócz Bandai Namco Filmworks, Kodansha i Production I.G za serial odpowiada Science Saru, znane z pracy nad Star Wars: Visions i wieloma innymi tytułami. Odpowiednio, to nowe anime będzie prawdopodobnie wierniejszą adaptacją mangi – która była nieco bardziej satyryczna i beztroska – niż jej poprzedniczki. Seria ta nadal jest wiodącą marką w gatunku cyberpunkowego anime i mangi, a wielu zwraca uwagę na jej przewidywalne motywy sztucznej inteligencji oraz technologii.

Cyberpunk 2077: najbardziej szokujące momenty gry

Pasujesz bardziej do świata Wiedźmina, czy Cyberpunka 2077? Ten QUIZ to sprawdzi!

Pytanie 1 z 9
W jakim miejscu mieszkasz?