Cyberpunk

i

Autor: CD Project RED https://techgameworld.com/keanu-reeves-torna-in-cyberpunk-2077-col-dlc-phantom-liberty/

Cyberpunk 2077

CD Projekt RED o Cyberpunk 2077 Orion. Druga część przygód z Night City ruszy w 2024 r.

2023-12-28 12:34

CEO CD Projekt RED w wywiadzie dla portalu parkiet.com zdradził, że pracę nad kontynuacją Cyberpunka 2077 trwają! Adam Kiciński potwierdza, że w 2024 roku pracę nad tajemniczym projektem Orion oraz paroma innymi produkcjami z uniwersum ruszą pełną parą. Oto wszystko, co wiemy.

Cyberpunk 2 powstaje! Projekt Orion ruszy w 2024 r.

Po naprawieniu w pełni Cyberpunka 2077 oraz wypuszczeniu dodatku fabularnego Widmo Wolności, CD Projekt RED wreszcie przerzuciło większość sił do pracy nad Wiedźminem 4. To nie przeszkadza jednak myśleć polskiemu studiu o kontynuacji przygód z Night City. Według CEO Redów, „W 2024 r. będziemy rozkręcali prace nad Orionem”.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 — kontynuacja otrzyma widok z trzeciej osoby i większą ilość grywalnych postaci

Aktualnie o tajemniczym projekcie Orion, czyli kontynuacji Cyberpunka 2077 wiemy niewiele. Szef CD Projekt RED zdradził, że etap koncepcyjny zaczął się już jakiś czas temu i studio wie, czym ma być "Orion". Trzonem odpowiedzialnym za projekt ma być studio północnoamerykańskie w Bostonie ze wsparciem polskich deweloperów.

Jak wiemy, uniwersum Cyberpunka 2077 ma być stale rozwijane, o czym świadczą słowa Adama Kicińskiego, informujące nas, iż planowane są kolejne działania filmowe z wykorzystaniem uniwersum.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 z dużymi planami na przyszłość. CD Project RED odsłania karty. To jeszcze nie koniec

"Chcemy, żeby każde z naszych IP było też wykorzystywane na innych polach eksploatacji, razem z partnerami. To przynosi efekty synergii. I tak np. anime Cyberpunk: Edgerunners, mimo że to gatunek dość niszowy, odniósł duży sukces. Spodobał się fanom i wsparł sprzedaż Cyberpunka. Chcemy się rozwijać dalej w tym kierunku. Ogłosiliśmy niedawno, że rozpoczęliśmy przygotowania do aktorskiej produkcji. To wczesna faza, ale mamy już partnera, który pomoże nam ten projekt zrealizować. Przy czym nadal mówimy tu o franczyzie cyberpunkowej, bo w przypadku Wiedźmina nie mamy praw filmowych" – tłumaczy Kiciński.

Paweł Kowal robi drinki na Sylwestra

QUIZ dla fanów Cyberpunk 2077. Sprawdź, ile pamiętasz z gry!

Pytanie 1 z 14
Kiedy odbyła się premiera gry Cyberpunk 2077?