Cleo śpiewa o Nocy Kupały! Nowy hit w słowiańskich klimatach

i

Autor: Screen: https://www.youtube.com/watch?v=qkxt_xgWr5g Zdjęcie poglądowe

Cleo śpiewa o Nocy Kupały! Nowy hit w słowiańskich klimatach

2023-06-02 13:18

Cleo to artystka, która uwielbia słowiańskie klimaty. Tym razem w swojej piosence zatytułowanej Karminowe Usta i stworzonym do niej teledysku zabiera nas na Noc Kupały. Teledysk został nakręcony w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Zobaczymy w nim piękne dziewczyny, wianki i stare obrzędy.

Spis treści

  1. Noc Kupały - co to za święto?
  2. Kiedy jest Noc Kupały?

- Zapraszam Was do magicznego świata Nocy Kupały. Tworząc ten utwór inspirowałam się i interpretowałam muzykę ludową Polską, Ukraińska Białoruską mam nadzieję że poczujecie to razem ze mną - pisze Cleo, która jest autorką słów do swojego najnowszego utworu. Piosenka opowiada o Nocy Kupały i obrzędach z nią związanych takich jak skakanie przez ogień czy puszczenie wianków! Noc Kupały to również chwile namiętności, o którech nie zapomina artystka. Rytmicznie utwór przypominać może momentami ,,Hej Sokoły". Poniżej możecie zobaczyć folkowy teledysk.

Noc Kupały - co to za święto?

Noc Kupały to dzień, który znamy z kart historii i literatury. Nasi przodkowie wierzyli, że z początkiem lata budziły się magiczne stworzenia, które grasowały po naszym świecie, aż do zimy. Tego dnia palono ogniska, tańczono i świętowano. Niektórzy wierzyli, że data ta była również magiczna, a na najwyższych górach spotkać można było biesiadujące czarownice! Nie da się ukryć, że dziewczęta z teledysku Cleo, chociaż początkowo wydają się niewinne, to jednak ujawniają swoją magiczną naturę!

Kiedy jest Noc Kupały?

Noc Kupały to najkrótszą noc w roku i obchodzimy ją z 21 na 22 czerwca. Powinniśmy ją w tym roku świętować wieczorem i w nocy ze środy na czwartek. W jaki sposób? Oczywiście w gronie przyjaciół, przy ogniu, który według naszych przodków, miał odstraszać plączące się po świecie demony. Możecie też z tej okazji wybrać się jak Cleo - do jednego z licznych skansenów w Polsce.

Na rowerze chcieli ukraść 700 tysięcy złotych. Zatrzymała ich kuloodporna szyba

Quiz, czy masz ponadprzeciętną intuicję? Czy Twój szósty zmysł Cię nie zawodzi?

Pytanie 1 z 10
Często masz wrażenie "deja vu"?