G2 Esports

i

Autor: ESL / Valve

CS2

CS2: Pro gracz okradł drużynę G2 Esports. Teraz poniesie konsekwencje!

2024-06-06 8:48

Adam „nbgee12” Zanzoul, półprofesjonalista CS2 z Ameryki Północnej, został trwale wyrzucony z FACEIT-a za kradzież informacji z dysków SSD Stewie2K, NiKo oraz NertZ podczas wydarzenia IEM Dallas. Znamy konsekwencje działań zawodnika.

IEM Dallas 2024 nie obeszło się bez kontrowersji

G2 Esports wygrało IEM Dallas 2024 dzięki fenomenalnej formie NiKo oraz jego bezbłędnego prowadzeniu, ale my tutaj nie o tym. Pomiędzy dniami rozgrywek, Adam „nbgee12” Zanzoul, półprofesjonalny zawodnik CS2, wkradł się w środku nocy za kulisy rozgrywek Intel Extreme Masters i ukradł dyski twarde zawierające informacje o zawodnikach.

Czytaj też: CS2 Cache wygląda oszałamiająco! Mamy kolejne nowe zdjęcia. Kiedy premiera?

Administratorzy turnieju używają dysków SSD do przechowywania ustawień graczy w grze i innych informacji, które można podłączyć do konfiguracji na scenie i chronić integralność zawodów.

Dust.us poinformował, że nbgee12 został ukarany dożywotnim banem na FACEIT i co ciekawe, 19-letni złodziej ma już na swoim koncie wykroczenia za zachowania na serwerze i poza nim. Zbanowany obecnie gracz powiedział, że udał się na miejsce turnieju o 4 rano i transmitował to publiczności na Discordzie.

Nbgee12 potwierdził także, że ESL nakryło go dzięki nagraniom z kamer monitoringu, a następnie wyrzuciło go z obiektu i zadzwoniło po policję. „Kiedy [policja] zorientowała się, że po prostu jestem streamerem, robiącym dziwne rzeczy, nie postawili mi żadnych zarzutów ani nic… To był trolling na Discordzie, wiesz, co mam na myśli. Tak naprawdę nie była to celowa kradzież” – powiedział zawodnik.

Nbgee12 jest obecny na scenie Counter-Strike w NA od 2021 roku, a ostatnio widziano go jako stand-in'a w Elevate podczas amerykańskich zawodów RMR do PGL Copenhagen Major. Jednak po tym incydencie gracz prawdopodobnie nie będzie miał w najbliższym czasie kolejnej szansy na pro granie w Counter-Strike'a.

5 najtrudniejszych gier wszech czasów na PS5, XBOX i PC! Doprowadzą was do szewskiej pasji

Wiesz wszystko o e-sportowej scenie CS:GO? Nasz QUIZ sprawdzi twoją wiedzę!

Pytanie 1 z 14
Który zespół podpisał kontrakt z s1mple'm w styczniu 2016 r.?