Emptyvessel

i

Autor: Emptyvessel / CD Projekt RED

Gry

Cyberpunk 2077 z nową grą dla fanów! Twórcy The Last of Us rozpoczęli pracę nad THE SYSTEM

2024-03-12 14:21

W nowym komunikacie prasowym weterani branży ze studiów takich jak id Software, Naughty Dog i Activision ogłosili otwarcie nowego studia AAA. „Emptyvessel” będzie „specjalizowało się w tworzeniu wciągających strzelanek” i „ma na celu oderwanie się od tradycyjnych modeli biznesowych”.

Weterani branży tworzą nowe studio i zapowiadają grę AAA

Nowe studio, Emptyvessel, nie ujawniło wielu szczegółów na temat swojej debiutanckiej gry, prócz poinformowania graczy, że skupią się oni na strzelankach i zapewnią graczom nowy model biznesowy. Autorzy zdecydowali się jednak opublikować mały zwiastun na Twitterze.

Czytaj też: The Last of Us 2. Odkryli sekret po 10 latach! Odporność Ellie i grzyb cordyceps

W osobnym poście na Twitterze firma Desertvessel zapowiedziała swoją pierwszą grę pod tytułem „THE SYSTEM”, strzelankę, zbudowaną od podstaw na Unreal Engine 5. Firma potwierdza, że będzie ona „inspirowana filmami, powieściami graficznymi i grami osadzonymi w dystopijnych światach science fiction”.

Może to dotyczyć szerokiej gamy podstawowych elementów science fiction, więc The System nie ma jeszcze jasnego kierunku. Jednak w najnowszym komunikacie prasowym wskazano kilka porównywalnych do innych tytułów, m.in. Quake, Call of Duty, Last of Us, Borderlands, Tomb Raider, Uncharted, i Callisto Protocol.

Studio ogłosiło również, że kompozytor DOOM-a, Mick Gordon, „będzie współpracować z zespołem przy tworzeniu krajobrazów dźwiękowych dla studia i ich pierwszego projektu”.

Cyberpunk 2077: najbardziej szokujące momenty gry

QUIZ dla fanów Cyberpunk 2077. Sprawdź, ile pamiętasz z gry!

Pytanie 1 z 14
Kiedy odbyła się premiera gry Cyberpunk 2077?