Cyberpunk Orion

i

Autor: CD Projekt RED

Cyberpunk

Cyberpunk Orion. DATA PREMIERY, GAMEPLAY i ZMIANY. Wszystko, co wiemy o grze CD Projekt RED

2024-07-10 7:25

Niedawno deweloper CD Projekt RED potwierdził to, na co z niecierpliwością czekało wielu fanów — kontynuację pokręconej sagi science-fiction. Od tego czasu do sieci wypływa, co raz to więcej informacji o projekcie Cyberpunk Orion. Oto wszystkie informacje, które udało nam się zebrać na temat sequelu przygód z Night City.

Spis treści

  1. Cyberpunk Orion, sequel, oficjalnie powstaje!
  2. Cyberpunk Orion — Data premiery
  3. Cyberpunk Orion — Multiplayer
  4. Cyberpunk Orion i inne projekty z uniwersum
  5. Cyberpunk Orion zabierze nas poza Night City?

Cyberpunk Orion, sequel, oficjalnie powstaje!

Reżyser odpowiedzialny za misję w Cyberpunka 2077 Paweł Sasko i reżyser narracji Igor Sarzyński ujawnili niedawno, że oficjalnie rozpoczęły się prace nad sequelem gry w nowym bostońskim studiu, które, jak wcześniej dowiedzieliśmy się, miało służyć jako jego centrum produkcyjne. „Nie mógłbym być bardziej podekscytowany tym projektem i jestem pewien, że możemy zrobić z niego coś wyjątkowego. Rok 2077 był tylko rozgrzewką” — podsumował Sarzyński.

Czytaj też: LEGO Cyberpunk 2077. Zestaw Night City, przy którym pracowało ponad 80 osób

Cyberpunk Orion — Data premiery

Mimo że od premiery Cyberpunka 2077 minęły już prawie trzy lata, do kontynuacji wciąż jeszcze daleko. W rozmowie z Reuters 22 stycznia dyrektor generalny CDPR Adam Badowski powiedział, że Orion znajduje się w fazie koncepcyjnej i do końca roku będzie nad nim pracować około 80 osób. Żeby pokazać, na jak wczesnym etapie produkcji znajduje się polskie studio, liczba ta stanowi zaledwie niewielki ułamek z 3545 osób, które przypisano Cyberpunkowi 2077.

Aktualnie priorytetem studia jest kolejna gra o Wiedźminie. Według doniesień rozpoczęły się prace przygotowawcze nad nowym tytułem o kryptonimie Polaris, którego plan obejmuje także Remake Wiedźmina 1, o którym ostatnio wspominaliśmy.

Czytaj też: Cyberpunk 2077. Twórcy gry rozpoczęli pracę nad „Hornet”. Ukłon w stronę fanów Bioshock

Cyberpunk Orion — Multiplayer

Dobra wiadomość jest taka, że cierpliwi fani zostaną nagrodzeni co najmniej jednym ważnym nowym dodatkiem w stosunku do oryginału. Badowski powiedział, że CDPR rozważa włączenie do sequela elementów rozgrywki wieloosobowej, ale powstrzymał się od omówienia szczegółów.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 i pistolet Skippy był motywacją dla twórców tej gry. Fani pokochali tę grę

Cyberpunk Orion i inne projekty z uniwersum

"Chcemy, żeby każde z naszych IP było też wykorzystywane na innych polach eksploatacji, razem z partnerami. To przynosi efekty synergii. I tak np. anime Cyberpunk: Edgerunners, mimo że to gatunek dość niszowy, odniósł duży sukces. Spodobał się fanom i wsparł sprzedaż Cyberpunka. Chcemy się rozwijać dalej w tym kierunku. Ogłosiliśmy niedawno, że rozpoczęliśmy przygotowania do aktorskiej produkcji. To wczesna faza, ale mamy już partnera, który pomoże nam ten projekt zrealizować. Przy czym nadal mówimy tu o franczyzie cyberpunkowej, bo w przypadku Wiedźmina nie mamy praw filmowych" – tłumaczy Kiciński.

Jak tłumaczy Adam Kiciński, CDPR nie zamyka się wyłącznie na gry i w planach mają kontynuowanie serii anime oraz chcą stworzyć serial live-action pełnoprawny film oparty na uniwersum Cyberpunk 2077.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 z obsadą aktorską serialu live-action. „Idealne” wybory fanów gry CD Projekt RED

Cyberpunk Orion zabierze nas poza Night City?

Fani zauważyli, że szczególnie jeden billboard pojawia się obficie na ulicach Night City. Użytkownik Reddita, QueenCobra91, zadał pytanie: „Czy to może być to jakaś wskazówka?” Załączony zrzut ekranu przedstawiał reklamę Night Corp, która brzmiała: „Podróż z Chicago do Night City w niecałe trzy godziny. Bez obaw. Nadejdzie w 2080 roku”.

Czytaj też: 5 anime dla fanów Cyberpunk. Obowiązkowe pozycje, które zmienią wasze życie

Tłusty czwartek. Tłumy od rana ustawiają się w kolejkach po pączki w Tarnowie

QUIZ dla fanów Cyberpunk 2077. Sprawdź, ile pamiętasz z gry!

Pytanie 1 z 14
Kiedy odbyła się premiera gry Cyberpunk 2077?
Gry i social media. O współczesnych uzależnieniach dzieci i młodzieży. DROGOWSKAZY