Elden Ring Shadow of the Erdtree

i

Autor: FromSoftware

Gry

Elden Ring to nie wszystko — 5 najtrudniejszych gier wszechczasów

2024-07-09 7:38

Poziom trudności w grach bywa dość zróżnicowany, ale niektóre produkcje zaprojektowane są z myślą o sprawdzeniu cierpliwości gracza oraz nagrodzeniu go swoim wysokim progiem wejścia. Poniżej przedstawiamy subiektywną opinię pięciu najtrudniejszych gier ostatnich 20-lat. Ostrzegamy, nie chcesz w nie zagrać!

Spis treści

  1. Dark Souls
  2. Cuphead
  3. Super Meat Boy
  4. Ninja Gaiden Black
  5. The Witness

Dark Souls

Oczywiście nie można byłoby przejść obok całej serii gier nazwanymi Soulslike'ami, w której skład wchodzą między innymi Bloodborne, Demon’s Souls, Sekiro: Shadows Die Twice, Elden Ring, Dark Souls, a za nimi wszystkimi stoją pracownicy z FromSoftware. Tak naprawdę już tutaj moglibyśmy zamknąć listę "najtrudniejszych gier na świecie", ale żeby nie było zbyt prosto wybraliśmy dla was inne alternatywy.

Niszczyciel padów, pogromca niedzielnych graczy oraz prawdziwy tester cierpliwości. O grze Dark Souls można mówić wiele, ale oczywiście nie można pominąć tego, że jest to naprawdę świetna gra. Jednak za sprawą swojego wysokiego progu wejścia, wielu graczy może się o tym nigdy nie przekonać i nic w tym dziwnego. Podczas rozgrywki trudno zaczyna się robić już podczas walki z teoretycznie łatwymi przeciwnikami, a do prawdziwego testu przechodzimy gdy napotkamy swojego pierwszego bossa. Taki potrafi zaskoczyć nas wachlarzem umiejętności, które możemy powstrzymać jedynie nauką jego sekwencji oraz świetnym refleksem. Z grami typu Dark Souls wielu graczy radziło sobie za sprawą poradników, lub exploitom, czyli błędom w grze, ale to trochę jak oszukiwać w monopoly. Cała zabawa tkwi w poznawaniu wrogów oraz radzeniu sobie z trudnościami rzuconymi przez twórców gry. Na podróż w ciemne otchłanie mrocznych dusz zabierzcie ze sobą najlepiej parę kontrolerów!

Cuphead

Kolejną grą prezentowaną w naszym zestawieniu jest kreskówkowa produkcja studia MDHR, ale nie dajcie się zmylić jej pięknej oprawie. Cuphead w swoim założeniu jest platformówką wzorowaną na starych tworach gatunku i pomimo, że odróżnia go trochę mniejszy poziom trudności, to kto kiedyś próbował ten sam wie, że tutaj nie ma żartów. Rozpracowanie kiedy atakować, a kiedy unikać, jakie bronie dobrać, to zaledwie początek góry lodowej, ponieważ teoria ma się nijak do praktyki, w której refleks oraz znajomość bossów okaże się być często kluczowe. Zalecamy usiąść blisko ekranu, aby widzieć dziesiątki, a nawet tysiące pocisków lecące w naszą stronę.

Super Meat Boy

Zostajemy w klimatach platformówek i nie dajcie się zwieść przyjemnym pierwszym poziomom gry Super Meat Boy produkcji Team Meat. Późniejsze etapy potrafią nieźle napsuć krwi, jednak mięsny chłopiec odpłaca się swoim responsywnym sterowaniem. W samej grze będziemy musieli przechodzić najróżniejsze etapy, a na naszej drodze znajdą się takie przeszkody jak: kolce, wirujące ostrza i inne pułapki uprzykrzające nam życie. Jeżeli jesteście fanami wyłapywania jak największej synergii z mechanikami gry, to może będzie to idealny wybór dla was?

Ninja Gaiden Black

Nikt nie mówił, że bycie Ninja jest łatwe, a szczególnie dowodzi tego gra Ninja Gaiden Black od Team Ninja. Twórcy zapraszają graczy do przygody, w której pomimo zręczności oraz wyuczenia się idealnych bloków, powalczyć również będziemy musieli z innymi super-zwinnymi ninja. W grze z 2005 roku nie pomagało wąskie pole widzenia i często korytarzowe lokacje, a długie misję wywierały błagalne prośby u graczy, aby dany etap się już zakończył. Na dodatek wybiegający na nas przeciwnicy zza rogu, nieco, że byli nieustępliwi to wymagali od nas bycia kimś więcej niż tylko tajnym agentem feudalnej Japonii. Podjęlibyście wyzwania?

The Witness

Starczy walki i zręczności, a czas na łamigłówki. Gra The Witness twórcy Jonathana Blowa poprowadzi nas przez piękny, kolorowy i surrealistyczny świat. Zabawa sprowadza się do eksploracji rozległego świata, rozwiązywania zagadek logicznych oraz odnajdywania rozmaitych wskazówek, które pozwolą nam wyjaśnić kolejne sekrety tego miejsca. Zdecydowanie na tę przygodę polecamy zabrać spostrzegawczość i umiejętność łączenia faktów. Z pewnością po parogodzinnej sesji wasze szare komórki powiedzą, dosyć, ale uwierzcie nam, że powrócicie do zabawy z The Witness, która oferuję coś innego niż pozostałe "trudne" gry dzisiejszych czasów.

Wyżej wymienione gry to zaledwie czubek góry lodowej w kategorii trudnych gier, które jak sami widzicie potrafią wymagać od gracza wielokrotnego powtarzania poziomów, nieziemskiego refleksu, a czasem nawet momentów, w którym musimy uruchomić szare komórki. Jeżeli znacie jakieś inne trudne tytuły to z chęcią poczytamy o nich w komentarzach.

Cuphead

i

Autor: StudioMDHR Entertainment https://store.playstation.com/en-au/product/EP8254-CUSA20469_00-CUPHEAD000000000 Link: https://store.playstation.com/en-au/product/EP8254-CUSA20469_00-CUPHEAD000000000
DOIT! RAP FEST 2023 Łagów

QUIZ jaką porę roku jesteś

Pytanie 1 z 9
Twój wymarzony urlop to:
Listen on Spreaker.