Gry

Fallout. 5 gier dla fanów! Postapokaliptyczne przygody z otwartym światem na 2024 r.

2024-06-10 7:45

Cywilizacja legła w gruzach, krajobraz jest jałowy, a ostatecznym celem jest przetrwanie. Najlepsze gry postapokaliptyczne pozwalają poczuć dreszczyk emocji związany z byciem prawdziwym ocalałym, przemierzając nieokiełznane, pełne mutantów pustkowia. Jeśli jesteś moment po obejrzeniu serialu Fallout lub zwyczajnie kochasz serię Bethesdy, ale 30 FPS na konsolach obecnej generacji was blokuje. Oto 5 gier postapokaliptycznych z otwartym światem w 2024 roku.

Spis treści

  1. Borderlands
  2. S.T.A.L.K.E.R.
  3. Metro
  4. Mad Max
  5. Wasteland

Borderlands

Seria Borderlands przeszła znaczną transformację, zanim stała się dziką przygodą w komiksowym stylu, którą cieszymy się dzisiaj, zwłaszcza w przypadku pierwszej części. Początkowo miał na celu poważniejszy ton, podobny do serii Fallout firmy Bethesda, którą późniejsze tytuły porzuciły na rzecz totalnego chaosu. Nie oznacza to jednak, że nie warto spróbować oryginału. Unikalna mieszanka elementów RPG i FPS, mimo upływu czasu, nadal wydaje się świeża. Dzięki mnóstwu szalonej broni do zdobycia, pojazdom, które można dostosowywać i przyjemnemu trybowi współpracy, zasługuje ona na miejsce wśród najlepszych gier postapokaliptycznych.

Borderlands

i

Autor: Xbox

S.T.A.L.K.E.R.

Nowy S.T.A.L.K.E.R. opracowany przez ukraińskie studio GSC Game World, ma się ukazać jeszcze w 2024 roku, jednak do tego czasu warto zapoznać się z poprzednią częścią serii wraz z jej samodzielnymi rozszerzeniami. Shadow of Chernobyl, Clear Sky i Call of Pripyat nie są typowymi strzelankami. Ostrożność to klucz do przetrwania, a historia wciągnie was na wiele długich godzin. Seria Stalker to zwyczajnie obowiązek dla każdego fana postapokaliptycznych przygód.

Stalker

i

Autor: XBOX

Metro

Dzięki zapierającej dech w piersiach grafice oraz połączeniu mechaniki FPS, survivalu i RPG, seria metro szybko podbiła serca graczy. O ile fabuła pierwszej części oparta jest na powieści Dmitrija Głuchowskiego, to kolejne wpisy odbiegają od materiału źródłowego. Jeśli szukasz najlepszych strzelanek FPS dla jednego gracza, seria Metro jest koniecznością.

Metro

i

Autor: Deep Silver https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP4062-PPSA01749_00-522MEEGOLDEDGEN9

Mad Max

Prawdopodobnie słyszałeś o serii filmów Mad Max, prawda? Najnowsza odsłona w reżyserii George’a Millera odniosła ogromny sukces dzięki zawrotnemu tempu i zapierającym dech w piersiach scenom pustynnym. Chociaż historia gry nie jest bezpośrednio zgodna z filmem, nadal zawiera ukłon w stronę serii i kilku znanych postaci. W Mad Max zostajesz wrzucony w ogromny pustynny świat, który możesz eksplorować za pomocą swojego zaufanego Magnum Opus. Rozgrywka obejmuje epickie wyścigi samochodowe i bitwy, a system walki przypomina serię Arkham lub Shadow of Mordor.

Mad Max

i

Autor: Steam

Wasteland

Na zakończenie naszej listy najlepszych gier mamy Wasteland 2 i 3. Zdecydowaliśmy się pominąć pierwszą część ze względu na jego przestarzały charakter, ale kontynuacje są nie tylko przystępne, ale również i bardzo ciekawe. Druga część przenosi cię na palącą pustynię w Arizonie, a trzecia zanurza cię w mroźny krajobraz Kolorado. Obie są grami izometrycznymi, skupiającymi się na eksploracji i walce turowej. Nie każdy konflikt wymaga użycia siły; sprytne negocjacje z wrogami, podobnie jak w klasycznych grach RPG, często mogą załatwić sprawę.

Wasteland

i

Autor: Xbox
PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

Fallout QUIZ: Ile pamiętasz z serii gier Bethesda?

Pytanie 1 z 20
W którym roku ukazał się oryginalny „Fallout”?