Fortnite

i

Autor: Olympic Games https://twitter.com/Olympics/status/1654429406536802305?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1654429406536802305%7Ctwgr%5E45fb84686f203d09b39d7ab64e3ec918271dbf77%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2F29K5GAnYD%2F

Gry

Fortnite dyscypliną olimpijską. Tego jeszcze nie "grali"

2023-05-08 10:10

Jeszcze w marcu Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosiła oficjalną listę gier, która znajdzie się podczas Olympic Esports Series. Pomimo wywołania burzy wśród fanów, to również niezadowoleni byli przedstawiciele e-sportu z powodu pominięcia najważniejszych tytułów. MKOI ostatecznie postanowiło się zrehabilitować i dołożyć do listy jedną z najpopularniejszych gier na całym świecie, czyli Fortnite'a. Jednak jest pewien haczyk...

Fortnite jako e-sport olimpijski

Król w świecie gatunku gier Battle Royal zmierza na zawody olimpijskie, jednak nijak będzie on przypominał to, co obserwujemy w samej grze. Zamiast rywalizacji na dużej mapie z setką graczy jednocześnie, na olimpiadzie ujrzymy zmagania 12 zawodników z Fortnite Champion Series, którzy wezmą udział w zawodach strzeleckich. Jak możemy wyczytać, na zawodach ujrzymy specjalnie zaprojektowaną na to wydarzenie wyspę – Wyspa zaprojektowana została tak, by odzwierciedlać rywalizację w sportach strzeleckich. Gracze będą sprawdzani pod kątem swojej celności, czyli tak, jak strzelcy sportowy podczas zawodów.

Więc jeśli chcieliście pooglądać bitwy do ostatniego gracza na serwerze i demonstracje budowania, to musicie zadowolić się zobaczeniem jednych z najlepszych na świecie wirtualnych strzelców sportowych w akcji. Decyzja o takiej formie zawodów może być spowodowana wcześniejszym komunikatem dotyczącym braku CS:GO czy League Of Legends brzmiącym "nie będziemy promować przemocy i dyskryminacji".

Olympic Esport Series nie przykuje uwagi graczy?

Zawody w Singapurze, czyli Olympic Esports Series 2023 odbędą się między 22 a 25 czerwca. Prócz Fortnite'a zobaczymy zawody między innymi w Chess.com, Just Dance, czy najprawdopodobniej najciekawsze z nich w Gran Turismo. Nie ma co tutaj ukrywać, że tytuły przedstawione przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski raczej nie przyciągną rzeszy fanów przed ekrany telewizorów, a powodem tego może być małe zainteresowanie e-sportowe tymi tytułami. Pod spodem możecie dokładniej przyjrzeć się wszystkim e-sportowym grom olimpijskim:

  • strzelectwo (Fortnite)
  • łucznictwo (Tic Tac Bow)
  • taekwondo (Virtual Taekwondo)
  • baseball (WBSC eBASEBALL: POWER PROS)
  • szachy (Chess.com)
  • tennis (Tennis Clash)
  • kolarstwo (Zwift)
  • sporty motorowe (Gran Turismo)
  • żeglarstwo (Virtual Regatta)
  • taniec (JustDance)
Kiermasz ogrodniczy na Wałach Chrobrego w Szczecinie

QUIZ. W jakim programie musisz wziąć udział? Przekonaj się, o jaką nagrodę zawalczysz!

Pytanie 1 z 10
Jakie jest Twoje nastawienie do tłumów?