God of War

i

Autor: Sony

God of War

God of War Ragnarok: Nowe DLC przeniesie Kratosa do Cywilizacja Majów? Ważny szczegół

2024-04-06 19:20

Seria God of War od dawna jest jedną z wiodących marek dla Sony PlayStation i od jej powstania w 2005 roku, ta nadal rośnie w siłę. Szczególnie za sprawą jej pełnoprawnego odświeżenia i postawienia na nordycką mitologię. W najnowszym dodatku DLC Valhalla do God of War Ragnarok fani dosrzegli jeden ważny szczegół, który zdradza nam, gdzie teraz uda się nasz bohater.

Spis treści

  1. Kolejne nowe rozdanie serii God of War?
  2. Kratos odwiedzi cywilizację Majów?

Kolejne nowe rozdanie serii God of War?

Z biegiem lat Kratos ewoluował jako postać. Półbóg zmienił się z okrutnego spartańskiego żądnego zemsty na Zeusie i jego greckim oddziale bogów za rzeź jego rodziny w łagodniejszego ojca, który próbuje wieść spokojne życie ze swoim synem Atreusem. Nie oznacza to, że Kratos nadal nie jest złośliwy, chłodny i momentami bezduszny, ale obecnie może przez kilka sekund zastanawiać się, czy pokojowe rozwiązanie sytuacji, nie jest tym właściwym.

W 2018 roku zostaliśmy pobłogosławieni ponownym uruchomieniem serii God of War na PS4. Pracownicy z Santa Monica postanowili nie tylko zmienić scenerię, ale też perspektywę kamery oraz uczynić z systemu walki bardziej wymagające doświadczenie. Następnie w 2022 roku gracze zasiedli do kontynuacji, God of War Ragnarök, większego i lepszego następcy.

Zanim przejdziemy dalej, wkrótce wkroczymy na terytorium spoilerów z God of War Ragnarök: Valhalla. Tak więc, nie zdradzając zbyt wiele, God of War Ragnarök: Valhalla jest zasadniczo trybem roguelite, ale ku mojemu zdziwieniu jest on oparty na historii w znacznie większym stopniu, niż się spodziewałem. Darmowe DLC, które ma być nawet dłuższe niż Call of Duty: Modern Warfare III, nie tylko nawiązuje do przeszłości Kratosa, ale być może także jego przyszłości.

Czytaj też: PS5 Pro z datą premiery w 2024 roku? Nowa specyfikacja zdaje się to potwierdzać

Kratos odwiedzi cywilizację Majów?

W pewnym momencie dodatku spotykamy Tyra, nordyckiego boga wojny. Podczas różnych spotkań przedstawia ci nie tylko asgardzką broń i magię, ale także te z czasów starożytnego Egiptu, Japonii i Majów. Przedstawionym orężem z okresu Majów jest Macuahuitl z dziedzictwa Azteków, pierwsza broń widoczna w klipie, którą Tyr ukazuje Kratosowi.

Ta broń może nie znaczyć absolutnie nic i może być po prostu zdobyczą Tyra podczas jednej z licznych przygód. Biorąc to pod uwagę, kiedy nordycka historia Kratosa dobiegnie końca, zakładamy, że musi udać się gdzie indziej, prawda? Dlaczego cywilizacja Majów nie byłaby dobrym kierunkiem?

Czytaj też: PlayStation — Pomysły na prezenty dla graczy PS5 i PS4 w święta 2023. Niedrogie wybory

Polscy przewoźnicy zaostrzają protest na przejściu granicznym w Korczowej

Nazywasz się fanem PlayStation? Rozwiąż nasz QUIZ i przekonaj się, czy jesteś godzien tego miana!

Pytanie 1 z 12
Który z tych kontrolerów PlayStation NIE jest fikcyjny?