God of War

God of War Ragnarok powróci jeszcze w 2024 r. Fani ponownie wcielą się w Kratosa i Atreusa

2024-04-05 7:30

Fani zawsze będą z radością witać nowe gry, czy dodatki ze świata God of War. W końcu seria dostarcza nam prawdziwe hity od chwili powstania, czyli od czasów PlayStation 2 w 2005 roku. Teraz dowiadujemy się, że Kratos i spółka powrócą w nieoczekiwanej formie!

Prawdopodobnie dwie najlepsze odsłony serii, obok God of War II i III, wydanych odpowiednio w 2007 i 2010 roku, to God of War (2018) i God of War Ragnarök (2022) - które zostało wybrane najlepszą grą ekskluzywną Sony, zobaczcie cały ranking. W chwili pisania tego tekstu, poza fantastycznym i darmowym DLC „Valhalla”, Santa Monica Studios nie ogłosiło jeszcze pełnej kontynuacji God of War Ragnarök, ale w DLC mogła pojawić się zapowiedź kontynuacji.

Czytaj też: God of War Ragnarok — Valhalla zapowiada romans Kratosa i Freyi w kolejnej części lub DLC

God of War powróci z dodatkiem w formie gry planszowej

Do czasu pojawienia się nowej kontynuacji lub nawet remake'u twórca gier planszowych CMON ogłosił nową grę RPG God of War, która wypełnia lukę między God of War (2018) a God of War Ragnarök. Byłaby to druga gra God of War od CMON — wpierw wypuścili oni zabawną grę karcianą God of War: The Card Game w 2019 roku.

Czytaj też: God of War Ragnarok — Kratos i Cywilizacja Majów w kolejnej części? Ważny szczegół odnaleziony!

God of War (2018) przedstawia głównego bohatera serii Kratosa i jego młodego syna Atreusa, którzy wyruszają w epicką podróż przez Dziewięć Królestw mitologii nordyckiej, walcząc o ochronę swojej rodziny przed przerażającymi stworzeniami i potężnymi bogami. Wykorzystując to jako inspirację, nasz zespół stworzył grę planszową, która pozwoli graczom odkrywać i spotykać ulubione potwory fanów w zupełnie nowy sposób” – napisał wydawca gry CMON.

W God of War: The Board Game, którego kampania crowdfundingowa zostanie uruchomiona w kwietniu za pośrednictwem Gamefound, będziemy mogli grać od jednego do dwóch graczy, a każda potyczka będzie trwać około godziny.

Czytaj też: God of War Ragnarok był ostatnim przystankiem Kratosa. Valhalla tłumaczy przyszłość serii

God of War: The Board Game będzie oferować osiem kampanii w grze podstawowej, podczas których będziesz musiał stawić czoła bezwzględnym wrogom i bossom. Gracze mogą wcielić się w Kratosa lub Atreusa, a jednym z głównych wrogów jest Freya, po wydarzeniach, które miały miejsce w grze z 2018 roku.

Nie ogłoszono jeszcze daty premiery God of War: The Board Game, ale biorąc pod uwagę, że ma ona nastąpić w ramach kampanii crowdfundingowej, należy spodziewać się opóźnień.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

PlayStation QUIZ: Którym bohaterem z gier ekskluzywnych Sony jesteś?

Pytanie 1 z 10
Jaki jest twój preferowany styl walki w grach?