God of War Ragnarok

i

Autor: Ubisoft / Santa Monica

God of War

God of War Ragnarok to nie wszystko! Kratos odkryje nową mitologię. Tłumaczy Santa Monica

2024-04-09 12:10

Nową sagę God of War od 2018 roku chwalono za historię, rozwój postaci i udane odnowienie długoletniej serii. W przeciwieństwie do oryginału, który został oparty na mitologii greckiej, tym razem Kratos przeniósł się do mitologii nordyckiej. Co ciekawe, jak podpowiadają twórcy, to jeszcze nie koniec.

Po dwóch nowych odsłonach z Kratosem oraz jego synem Atrusem w rolach głównych wiemy, że pierwszy z nich potrafi jakimś cudem przeskakiwać między mitologiami. Oliwy do ognia dodaje samo studio odpowiedzialne za grę, Santa Monica, które twierdzi, że już rozważała pomysł zabrania Kratosa w inne mitologie. W takim razie przyjrzyjmy się temu bliżej.

Czytaj też: PS Plus Kwiecień 2024 z God of War Ragnarok za darmo. Fani sprawdzą przygody Kratosa

God of War i nowe mitologie do odkrycia

Zacznijmy od murala w God of War (2018), który przedstawiał kilka różnych mitologii na samo zakończenie gry. W świątyni ojciec i syn odkrywają szereg wydarzeń bezpośrednio związanych z życiem Atreusa, ukazujące wydarzenia, które już miały miejsce, a także te, które dopiero będą miały miejsce. To ostatecznie prowadzi do wielkiego odkrycia, że Atreus to w rzeczywistości Loki.

Czytaj też: God of War Ragnarok powróci jeszcze w 2024 r. Fani ponownie wcielą się w Kratosa i Atreusa

To jednak nie wszystko, ponieważ mural odkrywa przed nami inne mitologie – grecką, nordycką i egipską. Oprócz tych trzech jest też czwarty, który wydaje się przedstawiać japoński symbol Shinto, co potencjalnie pozostawia Kratosowi co najmniej dwa kolejne mitologiczne miejsca docelowe przed zakończeniem całej serii.

Skoro grecką, jak i nordycką mitologię możemy uznać za zakończoną, pozostała nam jeszcze egipska lub japońska. Jeśli faktycznie Santa Monica zamierza zabrać nas w kolejną, odległą przygodę, to niewątpliwie będzie musiała odpowiedzieć nam na jedno pytanie — jak Kratos podróżuje między tymi światami.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

Nazywasz się fanem PlayStation? Rozwiąż nasz QUIZ i przekonaj się, czy jesteś godzien tego miana!

Pytanie 1 z 12
Który z tych kontrolerów PlayStation NIE jest fikcyjny?