God of War

i

Autor: Sony

God of War

God of War Ragnarok — Valhalla zapowiada romans Kratosa i Freyi w kolejnej części lub DLC

2024-03-04 15:18

Darmowy dodatek do God of War Ragnarok, Valhalla, jest o wiele lepszy, niż miał prawo być. To znacznie więcej niż tylko dodany tryb roguelike, ponieważ Valhalla podsuwa kilka ciekawych przemyśleń na temat kontynuacji serii God of War. Zgodnie z oczekiwaniami fanów, Kratos jest głównym beneficjentem tej rozszerzonej opowieści.

Ogólne założenia God of War Ragnarok: Valhalla przedstawia Kratosa i Mimira wyruszających do tajemniczej tytułowej krainy, gdzie Kratos ma nadzieję znaleźć odpowiedzi na pewne głęboko osobiste pytania. Gracze wkrótce dowiadują się, że Kratos odbywa podróż autorefleksyjną i w trakcie kilku kolejnych rund rozgrywki typu roguelike akceptuje swoje przeszłe działania i rozumie, jak może kontynuować swoją własną podróż. Po drodze pojawia się jednak wskazówka, że dla Kratosa może szykować się nowy romans, który może wnieść nową, intrygującą dynamikę do kolejnej gry z serii God of War.

Czytaj też: God of War Ragnarok Valhalla fundamentem pod sequel. Znamy konkretny kierunek serii?

God of War Ragnarok: Valhalla może być początkiem związku Kratosa i Freyi

Kratos nie miał szczęścia w miłości, podobnie jak Freya

W ciągu ostatnich dziewięciu gier Kratos z God of War otworzył swoje serce i oba te przypadki zakończyły się tragedią oraz stratą. Pierwszą miłością Kratosa i wydarzeniem podżegającym do całej greckiej sagi God of War była Lysandra. Po zdziesiątkowaniu większości greckiego panteonu w ramach zemsty, Kratos szuka schronienia w Dziewięciu Królestwach Nordyckich Bogów, gdzie poznaje swoją drugą żonę, Faye. Nowa miłość bohatera, potajemnie członkini Gigantów, znana również jako Laufey, przez lata ukrywa swoją tożsamość przed Kratosem, a on robi to samo. W ciągu trzydziestu lat Kratos i Faye zbliżają się do siebie coraz bardziej, ostatecznie opowiadając sobie trochę więcej o swojej przeszłości, wciąż jednak ukrywając przed sobą pewne szczegóły.

Chociaż Kratos wie, że Faye jest utalentowaną wojowniczką, nie wie, że kiedyś stanęła oko w oko z Thorem, a bitwa doprowadziła do jej śmierci wiele lat później. Chociaż jej śmierć jest tragiczna i oznacza kolejną stratę dla Kratosa, nie jest pozbawiona pozytywów. Plan Faye po jej odejściu, by zbliżyć do siebie Kratosa i Atreusa, staje się rzeczywistością.

Czytaj też: God of War Ragnarok Valhalla — Kratos odwiedzi cywilizacji Majów w kolejnej części? Ważny szczegół

Związek Kratosa i Freyi miałby dużo sensu

Po chwili rozgrywki w God of War Ragnarok: Valhalla gracze spotkają Freyę i jej Walkirie, które pomogą Kratosowi. Ostatecznie okazuje się, że jednym z głównych powodów, dla których Kratos przybył do Walhalli, jest Freya. Ta postanawia poprosić go, aby ponownie został Bogiem Wojny, ale tym razem Dziewięciu Królestw. Taka konfiguracja prowadzi do kilku interesujących wymian między dwiema postaciami, z których część może wskazywać na potencjalny romans między nimi, z wyraźnym poczuciem, że bardzo się do siebie zbliżyli w trakcie i po historii Ragnaroka.

Romans pomiędzy Kratosem i Freyą z pewnością wniósłby interesującą dynamikę do kolejnego God of War, w którym duet przechodziłby od przyjaciół, przez wrogów, ponownie do przyjaciół, a być może następnie do kochanków. Choć na początku takie połączenie może wydawać się trochę dziwne, szczególnie biorąc pod uwagę, jak bardzo Freya nienawidziła Kratosa po zabiciu jej syna, w rzeczywistości miałoby to sporo sensu. Oboje przeszli już wiele i prawdopodobnie będą musieli przejść jeszcze więcej, a co lepiej łączy ludzi, jak nie wspólne problemy?

Czytaj też: The Last of Us Part 3 — Kiedy premiera, fabuła, postacie. Wszystko, co wiemy o nowej grze

M jak miłość. Aneta odkryje nowy romans Argasińskiego! To dlatego Jerzy zacznie unikać Iwony?

Nazywasz się fanem PlayStation? Rozwiąż nasz QUIZ i przekonaj się, czy jesteś godzien tego miana!

Pytanie 1 z 12
Który z tych kontrolerów PlayStation NIE jest fikcyjny?