Google, komputer / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Google, komputer / zdjęcie ilustracyjne

Internet

Google może usunąć twoje konto. Co zrobić, żeby go nie stracić?

2023-05-17 14:49

Strata wszystkich materiałów i informacji przechowywanych na w usługach Google może być dla wielu osób poważnym problemem. Jak przeczytać możemy na stronie Google, zaktualizowane zostały zasady dotyczące nieaktywnych kont. Sprawdźcie, jakie są nowe zasady i co zrobić, żeby nie stracić swojego konta.

Google będzie usuwać nieaktywne konta

Jak przeczytać możemy na stronie Google, takie rozwiązanie ma chronić użytkowników przed wyłudzaniem informacji i przejmowaniem kont.Nawet przy najnowszych zabezpieczeniach, jeśli konto nie było używane przez dłuższy czas, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostanie przejęte przez hakerów. Wynika to z faktu, że zapomniane lub nienadzorowane konta często opierają się na starych lub ponownie używanych hasłach, nie mają skonfigurowanego uwierzytelniania dwuskładnikowego i są rzadziej sprawdzane przez użytkowników. Oznacza to, że konta te są często podatne na ataki cybernetyczne. Konto takie może zostać wykorzystane do wszystkiego, od kradzieży tożsamości po nośnik niechcianych lub szkodliwych treści.

Jakie konta Google zostaną usunięte?

Nieużytkowane konta, na których nie było aktywności przez co najmniej dwa lata, zostaną usunięte wraz z zawartością, w tym treści w Google Workspace (Gmail, Dokumenty, Dysk, Meet, Kalendarz), YouTube i Zdjęcia Google. Zasady dotyczą tylko osobistych kont Google i nie mają wpływu na konta organizacji, takich jak szkoły czy firmy.

Co zrobić, żeby nie stracić konta Google?

Najprostszym sposobem na utrzymanie aktywnego konta Google jest logowanie się co najmniej raz na 2 lataUsuwanie starych i nieaktywnych od wielu lat kont rozpocznie się nie wcześniej niż w grudniu 2023 r.