Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Bing creator / Dall-E

Gry

Gra VR oparta na Dungeons and Dragons! Nowa gra fantasy ma przenieść graczy do świata smoków!

2024-01-31 12:08

Dungeons and Dragons to niezwykły i bardzo ciekawy świat fantasy, w którym osadzone są takie gry komputerowe jak Baldur's Gate 3. Studio Resolution Games ogłosiło prace nad nową grą VR oparty na D&D! Sprawdźcie, co już wiadomo na temat tego projektu, który przeniesie graczy do świata lochów i smoków.

Gry VR pozwalają graczom „zanurzyć się” w wirtualnym świecie. Możliwość przeniesienia się do ulubionego świata z gry jest niezwykle kusząca, zwłaszcza jeśli chodzi o wspaniały świat Dungeons and Dragons. Przedstawiamy informacje o nowej grze VR w świecie D&D.

Gra Dungeons and Dragons na VR

Resolution Games, znane jest ze stworzenia m.in. bardzo popularnej gry VR Demeo. Studio właśnie ogłosiło nawiązanie współpracy z firmą Hasbro i Wizards of the Coast. Ich wspólnym celem będzie stworzenie pierwszego na świecie gry VR osadzonej w uniwersum Dungeons and Dragons.

Jak każdy, kto grał w Demeo, może się domyślić, jesteśmy niesamowicie wielkimi fanami planszowych gier RPG (...) Mają one niezrównaną moc jednoczenia ludzi w celu tworzenia wspólnych doświadczeń i to też staramy się uchwycić w prawie każdym wydaniu w naszej bibliotece. Dungeons and Dragons oferuje jeden z najbogatszych światów fantasy, jaki kiedykolwiek stworzono, a staje się on coraz większy z każdą nową książką i przygodą. Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni, że mamy możliwość pracy z tak niesamowitą marką i nie możemy się doczekać, aby w przyszłości podzielić się pierwszymi szczegółami tego nowego projektu. – powiedział Tommy Palm, założyciel i dyrektor generalny firmy Revolution Games.

Studio ma już doświadczenie w tworzeniu gier fantasy w VR, ponieważ gra Demeo (TTRPG) łączy elementy eksploracji lochów i taktyki turowej nawiązujące do kultowej gry RPG. Palm ujawnił również, że ich zespół był mocno zainspirowany D&D, ponieważ sami są fanami tego uniwersum.

Resolution Games doskonale rozumie, jak jednoczyć graczy i uchwycić radość z gier planszowych na platformach cyfrowych w przystępny sposób (…) Są idealnym partnerem do ożywienia nowej gry wideo Dungeons & Dragons w rzeczywistości wirtualnej i nie tylko. Dungeons & Dragons i inne nasze światowej klasy marki gier w dalszym ciągu przyciągają niesamowitych partnerów, gdy realizujemy naszą strategię polegającą na rozwijaniu naszego portfolio gier cyfrowych poprzez licencjonowanie i rozwój wewnętrzny. – powiedział Eugene Evans, wiceprezes ds. strategii cyfrowej i licencjonowania w Wizards of the Coast i Hasbro.

Nie zapowiedziano, kiedy ukaże się gra będąca efektem tej współpracy i w tej chwili nie są dostępne żadne dalsze szczegóły, jednak biorąc pod uwagę doświadczenie zespołu i ich zapał do stworzenia tej gry, możemy spodziewać się ciekawej gry fantasy na VR. Zwiastun ich wcześniejszej produkcji, czyli Demeo znajdziecie poniżej.

QUIZ Sprawdź, czy pamiętasz najsłynniejsze gry z lat 80. i 90.

Pytanie 1 z 11
Jak nazywa się brat Mario?
Wirtualne podróżowanie: muzea i zabytki, które można zwiedzać on-line