Gry

Gry kooperacyjne. 5 najlepszych tytułów w 2024 r.

2024-06-07 7:34

Jednym z najlepszych przykładów świetnych gier kooperacyjnej ostatnich lat jest It Takes Two. Łącząc różnorodne gatunki, tytuł dla wielu graczy, zarówno dla par, jak i znajomych, zachęca do pracy zespołowej oraz co ważniejsze jedności. Jeśli ze smutkiem zakończyłeś swoje doświadczenie i potrzebujesz czegoś nowego, oto więcej takich produkcji jak It Takes Two, które powinieneś sprawdzić.

Spis treści

  1. A Way Out
  2. Brothers: A Tale of Two Sons
  3. Sackboy: A Big Adventure
  4. Unravel 2
  5. Kirby and The Forgotten Land

Bez wątpienia gry multiplayer, a szczególnie te kompetytywne to dla wielu graczy zmora. Właśnie wtedy na pomoc przychodzą gry singleplayer. W nich doświadczymy immersyjnej historii, ciekawych postaci oraz świat dokonany, który wciągnie nas na wiele długich godzin. Istnieją również tak zwane gry kanapowe, czyli kooperacyjnej dla dwóch lub większej ilości graczy. Wtedy zabawa stawia na harmonijną współpracę dwójki siedzących obok siebie osób. It Takes Two robi to najlepiej, jak tylko się da, zachęcając graczy do prawdziwej wspólnej zabawy. Żywa i różnorodna przygoda Hazelight Studios zabierze was w szaloną podróż. Ze względu na szeroką gamę stylów i palety wizualnej tytuł nie bez powodu został zwycięzcą Gry Roku. Jeśli szukasz gier w podobnym klimacie, to pod spodem znajdziesz pięć naszych propozycji!

Czytaj też: 5 najlepszych gier z wciągającą fabułą! Tych tytułów się nie spodziewaliście

A Way Out

Zestawienie nie mogło rozpocząć się od innej produkcji studia Hazelight Studios, czyli A Way Out, w której podobieństwa są raczej oczywiste. Zanim pojawiło się „It Takes Two”, A Way Out wyznaczało trendy w lokalnych grach co-op, dając graczom kontrolę nad dwiema postaciami, których historia jest całkowicie ze sobą powiązana.

Duet Vincent i Leo współpracują, aby osiągnąć swój wspólny cel, a robią to poprzez sprytne sekwencje oraz łamigłówki. Ma znacznie mniej księżycowych pawianów i słoni niż It Takes Two, głównie dlatego, że jest to poważniejsza historia niż jej następca. Nie zmienia to faktu, że A Way Out to tytuł, obok którego nie można przejść obok!

Czytaj też: 5 gier dla fanów GTA! W te produkcje powinniście zagrać przed Grand theft Auto VI w 2023 roku!

A Way Out

i

Autor: Steam / EA

Brothers: A Tale of Two Sons

Choć projekt nie został opracowany przez Hazelight Studios, prowadzony jest przez reżysera Josefa Faresa — twórcę A Way Out i It Takes Two. Dlatego też można odnieść wrażenie, że gra przypomina It Takes Two. Element kooperacji nie jest tutaj w pełni wykorzystany, ponieważ Brothers jest technicznie stworzony do gry w trybie dla jednego gracza. W grze możesz używać tylko jednego kontrolera, ale jeśli połączycie siły, łatwo będzie osiągnąć lokalną kooperację.

Jeśli osiągnięcie wspólną synergię z wymianą co jakiś czas kontrolera, to czeka was naprawdę emocjonująca i podnosząca na duchu historia, połączona wieloma intuicyjnymi łamigłówkami, które wymagają wyczucia czasu oraz myślenia.

Czytaj też: 5 najlepszych gier anime. Te produkcje pokocha każdy fan japońskich filmów animowanych!

Brothers: A Tale of Two Sons

i

Autor: imdb

Sackboy: A Big Adventure

Spójrzmy prawdzie w oczy, wszyscy kochają Włóczkowych Rycerzy, ponieważ są one absolutnie urocze! Gry LittleBigPlanet pamiętamy jeszcze za czasów PlayStation 3 i zawsze zapewniały nam one harmonijne doświadczenia, pod względem podejścia do rozgrywki. Dodaj drugą parę rąk, a będziecie mieli mnóstwo frajdy podczas wspólnego odkrywania i przemierzania dziwnych oraz cudownych poziomów.

Czytaj też: 5 najtrudniejszych gier wszechczasów! Te tytuły doprowadzą was do szewskiej pasji

Sackboy: Wielka Przygoda

i

Autor: Sony PlayStation

Unravel 2

Kolejna idealna przygoda dla dwóch graczy, tym razem z udziałem dwóch antropomorficznych stworzeń. Wszystkie typowe tropy tandemowe są tutaj przedstawione jako litania interaktywnych przeszkód stojących między tobą a twoim celem. Nigdy nie zgadniesz, jaki jest tutaj główny cel… praca zespołowa! Platformówka jest na właściwym miejscu i jest doskonałym przykładem gatunku – pozostawiając nas w oczekiwaniu na więcej.

Unravel 2

i

Autor: Sony PS Store

Kirby and The Forgotten Land

Dla posiadaczy Nintendo Switch również coś znaleźliśmy! Kirby and The Forgotten Land z 2022 r. robi ogromne wrażenie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że nawet kilkadziesiąt lat później od swojej pierwszej części, nasz mały różowy kumpel nadal znajduje nowe sposoby na wymyślenie siebie na nowo i zaspokojenie potrzeb nowej publiczności. Nie jest to bardziej oczywiste niż to, jak płynnie działa gra jako spójne przedsięwzięcie w trybie współpracy. Łatwe przeskakiwanie na tryb wieloosobowy, jakim szczyci się Switch, jest niezwykle proste i pozwala wspólnie wchłaniać świat Kirbyego.

Kirby and The Forgotten Land

i

Autor: Nintendo
Metamorfoza Agnieszki Antosiak ze Ślubu od pierwszego wejrzenia

Harry Potter QUIZ: Kto jest twoim rodzicem? To oni odprowadzą Cię na Peron 9¾

Pytanie 1 z 9
Jak często spędzasz czas z rodziną?