GTA V

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6 będzie miało tryb RolePlay? Insider odkrył nowe informacje w plikach GTA Online

2023-08-11 8:02

Wiernych fanów serii Grand Theft Auto, póki co jeszcze przy tytule z 2013 roku trzyma stale aktualizowany tryb Online oraz prywatne serwery RolePlay. To właśnie tam za sprawą rozbudowanej społeczności gracze mogą wcielić się w wykreowaną przez siebie postać i wkroczyć do zabawy, nierzadko tworząc sobie drugie, wirtualne życie. Z podanych informacji przez insidera dowiadujemy się o dużym prawdopodobieństwu, że tryb RP ujrzymy również przy okazji premiery GTA VI.

Spis treści

  1. Czym jest GTA RP?
  2. Czy w GTA VI będzie tryb RP?

Czym jest GTA RP?

Grand Theft Auto RolePlay to nic innego jak zabawa w wirtualne życie. Gracze wpierw przechodzą kwalifikację, rozmowy, a następnie przedstawiają swój pomysł na postać, aby następnie wkroczyć na serwery i odgrywać rolę bandziora, policjanta, strażaka, lekarza lub kogokolwiek tylko chcesz. GTA RP podbiło serca fanów, a szczególnie streamer'ów, którzy nieustannie tworzą niesamowity kontent. W skrócie RP to nieograniczone możliwości i tylko twoja własna wyobraźnia może cię przystopować. Oczywiście takie prywatne serwery cierpiały na jedną rzecz, brak dużej ilości miejsca oraz administratorów, aby zapanować nad niedopuszczalnymi przypadkami. Jak widać, GTA 6 ma posiadać swój własny tryb RolePlay.

Czytaj też: Wiemy, kiedy odbędzie się premiera GTA 6? Take-Two zdradza kolejne ważne informacje

Czy w GTA VI będzie tryb RP?

W wątku na forum GTA szanowany informator Tez2 dokonał kilku interesujących odkryć na temat skryptów w grach Rockstar Games, zauważając, że RDR1 i RDR2 mają między sobą pewne podobieństwa. Tez2 postawił hipotezę: „To prowadzi mnie do myślenia. Wszyscy wiemy z przecieków, że GTA VI będzie oparte na RDR2, ale skrypty mogą zachować poziom podobieństwa, podobnie jak w przypadku RDR1 i RDR2”.

Chociaż nie było zbyt wiele do robienia w GTA 5 dla jednego gracza, tak GTA Online ma skrypty tworzone za pomocą narzędzi twórczych.

GTA Forum

i

Autor: gtaforums / Tez2 https://gtaforums.com/topic/988244-gta-vi-online-speculation-and-wishlist/page/10/#comment-1072192856

Te nowe narzędzia to raczej edytory poziomów, część systemu twórcy/UGC, przynosząca korzyści projektantom. Jeśli jednak te narzędzia były bardziej przeznaczone dla GTA VI i po prostu przeniesione z powrotem do GTA Online, to mogą oznaczać coś więcej, niż tylko korzyści dla projektantów” – wyjaśnił Tez2.

Narzędzia pozwalają na wiele ulepszeń i szczegółów na temat świata gry z poufną listą broni NPC, scenariuszy, w których będą się pojawiać, zachowania ochroniarzy i wiele innych. Według Tez2, oznacza to, że GTA Online może szykować się do dodania trybu RP w GTA 6.

GTA Forum

i

Autor: gtaforums / Tez2

To jest miejsce, w którym mogłem zobaczyć ich zaangażowanie, społeczność, która odgrywa role. Zarówno Rockstar, jak i Take-Two dostrzegli potencjał odgrywania ról i nie chcieliby tego przegapić, jeśli VI ma trwać kolejną dekadę” – powiedział.

Biorąc pod uwagę popularność GTA RP, sensowne byłoby, aby Rockstar starał się być bardziej zaangażowany, a nawet zarabiać na grach fabularnych. Oczywiście, dopóki nic nie zostanie potwierdzone, warto wziąć te informacje z przymrużeniem oka, ale biorąc pod uwagę plotki, że GTA 6 ma zostać ostatecznie wydane w 2024 roku, miejmy nadzieję, że stosunkowo szybko uzyskamy odpowiedzi w sprawie trybu RP.

Piękne słowa Ołeksandra Usyku o pięściarzu z polskim obywatelstwem!

QUIZ dla fanów GTA! Jak dobrze pamiętasz tę kultową serię gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 11
W którym roku została wydana gra GTA V?