GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6 będzie zależne od tej konsoli. Gracze martwią się o FPS i stabilność gry

2024-06-16 17:18

Grand Theft Auto VI zbliża się wielkimi krokami, ponieważ do oficjalnej premiery pozostał już tylko rok. Wraz z początkiem 2024 niektórzy fani martwią się, czy gra będzie działać w 60 klatkach na wszystkich platformach. Według niektórych wypuszczenie GTA VI na Xbox Series S może być fatalnym pomysłem.

Fani wyczekujący premiery Grand Theft Auto VI udali się na Reddit'a, aby podzielić się swoimi obawami związanymi z wypuszczeniem gry na "przestarzałą platformę", czyli Xbox Series S. Chociaż premiera odbędzie się w 2025 roku, nie brakuje plotek, domysłów, nieustannych przecieków i debat na temat nowej części z serii, dlatego do każdej z nich zalecamy podchodzić z chłodną głową. Według niektórych graczy, GTA VI miałoby nie zaoferować 60 FPS na konsolach PS5 i XBOX Series X.

Czytaj też: GTA VI i The Sims 5 w nowej grze na Unreal Engine 5! Nowy symulator życia z piękną grafiką w 2024 r.

GTA VI bez 60 FPS na konsolach?

Jeden z użytkowników Reddita zadał pytania - „Czy GTA VI zostanie wydane na konsolach w 60 klatkach na sekundę? Czy GTA VI może działać w 60 fps na PS5, Series X i głównie Xbox Series S? Mam wrażenie, że Series S powstrzymuje konsolę obecnej generacji. Czy Rockstar powinien przekonać Microsoft, że nie wypuści tego na Series S?”

Czytaj też: GTA VI otrzyma premierę na PS4 i XBOX One? Rockstar Games z jasną deklaracją

W związku z planowaną premierą GTA VI na PlayStation 5 i Xbox Series X/S (a nawet później na PC) gracze obawiają się, jak gra będzie musiała dostosować się do Series S. W porównaniu do Xbox Series X i PlayStation 5, konsola ma znacznie mniejszą moc, co spowodowało, że najnowsze tytuły, takie jak Baldur's Gate 3, napotykały problemy w związku z ograniczeniami na Xbox Series S.

Jeden z użytkowników Reddita starał się jednak uspokoić sytuację, tłumacząc - „Prawdopodobnie będzie miał tryb wydajności i jakości. Byłoby trochę rozczarowujące, gdyby nie było 60 klatek na sekundę”.

Inny jednak odpowiedział - „Tak, bez wątpienia GTA VI będzie obsługiwać 60 klatek na sekundę na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X. Jednak wydajność Xbox Series S może się różnić ze względu na niższe specyfikacje sprzętowe w porównaniu z pozostałymi dwiema konsolami”.

Czytaj też: GTA VI i GTA IV Remake w 2025? Rockstar ma planować kolejne odświeżenie przed wielką premierą

Domysły graczy skończą się w 2025 roku, jednak pewnym jest fakt, iż premiera Grand Theft Auto VI ominie miliony graczy na całym świecie przez decyzję Rockstar Games.

Czytaj też: GTA VI niegrywalne dla milionów graczy w 2025 roku. Premiera gry nie dla każdego

Trzęsienie ziemi w Japonii

GTA IV. QUIZ! Sprawdź, ile pamiętasz z gry przed premierą Grand Theft Auto VI

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się zabawny kulturysta z GTA IV?