GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6 i Wiedźmin 4 kroczą tą samą ścieżką. Rockstar Games bierze przykład z CD Projekt RED

2024-02-14 7:42

Fani Grand Theft Auto VI wreszcie odetchnęli pełną piersią po tym, jak Rockstar Games zdecydował się oficjalnie ogłosić datę ujawnienia oficjalnego zwiastuna swojej nowej gry. Co ciekawe fani doszukali się wielu powiązań pomiędzy nadchodzącym tworem CD Project RED, Wiedźmin 4, a GTA VI.

Grand Theft Auto VI oficjalnie doczeka się pierwszego zwiastuna gry już w grudniu po tym, jak Rockstar Games wreszcie zdecydowało się poinformować o przełomie na swoich mediach społecznościowych. Chociaż dokładna data to tylko domysły, tak wielu graczy w trakcie tej ekscytacji zaczęło dostrzegać wiele powiązań pomiędzy nadchodzącym w oddali Wiedźminem 4 a długo wyczekiwanym GTA 6. Dlaczego gracze uważają, że Rockstar Games czerpie inspirację od CD Project RED? Znamy odpowiedź.

Czytaj też: GTA VI wprowadzi dziecko jako jednego z bohaterów serii. Rockstar z odważnym krokiem

Rockstar Games wzoruje się na CD Project RED

Sam Houser, jeden z założycieli Rockstar Games podczas ujawniania daty premiery pierwszego zwiastuna nowego Grand Theft Auto nie użył frazy "sześć". To zmotywowało fanów do stwierdzenia, iż nowa gra amerykańskiego studia może nazywać się zupełnie inaczej.

Inni dociekliwi gracze rozpoczęli łączyć CD Project RED z Rockstar Games, twierdząc, że amerykańska korporacja wzoruje się na polskich deweloperach, którzy również zapowiedzieli pracę nad nowym Wiedźminem, ale wcale nie użyli frazy "cztery", jako kontynuacji serii.

Czytaj też: GTA VI z ujawnioną ceną za grę! Tanio nie będzie pomimo wykorzystania sztucznej inteligencji

Nie wykluczone jest, że Rockstar Games poprowadzi swoją kampanię promocyjną na wzór CD Project RED i dodatkowo zaskoczy fanów rozszerzeniami w postaci DLC, o których ostatnio jest bardzo głośno. To również byłoby sprawną obserwacją oraz zaciągnięciem pomysłów od twórców Wiedźmina.

Czytaj też: GTA VI. Poznaliśmy rok wydania kolejnej gry Rockstar Games. Deweloperzy potwierdzają

Bardzo możliwe, że tym razem GTA nie otrzyma w tytule szóstki, a będzie czymś na wzór Vice City lub San Andreas. Na potwierdzenie tych informacji musimy jednak poczekać do grudnia oraz oficjalnego zwiastuna.

Czytaj też: GTA 6 oficjalnie zapowiedziane! Znamy datę zwiastuna, bohaterów i miejsce akcji

Krzysztof Ferenc z programu Kanapowcy. Co wiemy o umięśnionym gwiazdorze?

QUIZ dla fanów GTA! Jak dobrze pamiętasz tę kultową serię gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 11
W którym roku została wydana gra GTA V?