GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6 otrzyma ogromne „epizodyczne” zawartości?! Rockstar planuje mase DLC

2024-05-13 7:34

Fani niecierpliwie oczekują pierwszego oficjalnego zwiastuna Grand Theft Auto VI, który zapowiedziany został przez Rockstar Games na grudzień 2023 roku. W międzyczasie do graczy dochodzą kolejne ciekawe informację od insiderów będących blisko amerykańskiego studia. Według Tez2 GTA VI otrzyma epizodyczne rozszerzenia DLC!

Spis treści

  1. GTA VI ujawnia ogromne plany dotyczące „epizodycznej” zawartości?
  2. Tez2 twierdzi, że GTA VI będzie zawierać „treść epizodyczną”.

Rockstar Games zaszokowało świat w listopadzie zapowiedzią, że Grand Theft Auto VI zostanie zaprezentowane jeszcze w tym roku, potwierdzając tym samym miesiące spekulacji i liczne plotki. Chociaż do fanów dociera wiele informacji, jak chociażby o tym, że ujrzymy pierwszego dziecięcego bohatera w serii, czy wzorowaniu się Rockstar na CD Project RED, tak kolejna z nich powinna zadowolić wszystkich, którzy przy GTA V spędzili wiele godzin. Według Tez2, jednego z najrzetelniejszych insiderów w sprawach gier amerykańskiego studia, w szóstej odsłonie serii mamy ujrzeć rozszerzenia DLC.

Czytaj też: GTA VI wprowadzi dziecko jako jednego z bohaterów serii. Rockstar z odważnym krokiem

GTA VI ujawnia ogromne plany dotyczące „epizodycznej” zawartości?

W przeciwieństwie do GTA IV, Rockstar nie wydał żadnego DLC do GTA V i zamiast tego włożył zasoby w tworzenie nowej zawartości dla GTA Online. Ten plan ma się zmienić według dobrze znanego i wiarygodnego informatora Tez2.

W nowym poście na forum GTA Tez2 przyłącza się do dyskusji na temat Grand Theft Auto VI i planowanych DLC dla jednego gracza, przedstawiając kilka interesujących uwag.

„Od czasu GTA IV rozważano dodanie DLC do każdego tytułu. Tyle że GTA V i RDR2 nigdy nie zostały dokończone ze względu na skupienie się na trybie online oraz rozpoczętych pracach nad kolejnymi tytułami” – wyjaśnił Tez.

Czytaj też: GTA VI będzie jak Wiedźmin 4. Rockstar Games uczy się od CD Project

Tez2 twierdzi, że GTA VI będzie zawierać „treść epizodyczną”.

„To będą raczej zawartości epizodyczne, czyli bardziej rozszerzenia, niż pojedyncze DLC. Mogą to robić co roku lub co dwa lata. Co pomogłoby zmniejszyć crunch” – zauważył znawca.

Może to oznaczać, że kampania fabularna GTA VI będzie z czasem wzbogacana o nowe dodatki i misje, czyniąc ją bardziej grą usługową, uzupełniającą komponenty GTA Online. Oczywiście, dopóki Rockstar niczego nie potwierdzi, należy traktować te twierdzenia z przymrużeniem oka.

Czytaj też: GTA VI z rekordową ceną za kopię gry w dniu premiery? Słowa CEO Take-Two dają fanom do myślenia

Futbologia: Jan Tomaszewski

QUIZ dla fanów GTA! Jak dobrze pamiętasz tę kultową serię gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 11
W którym roku została wydana gra GTA V?