GTA Vice City

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6: Tak pierwotnie miał wyglądać system „Wanted” w Vice City. Zdradza pracownik Rockstar

2024-05-10 14:45

GTA: Vice City miało bardzo prosty system pościgu nazwany Wanted. Policja w grach 3D z lat 80. zazwyczaj pojawiała się w określonej odległości od graczy, kiedy ci złamali prawo. Co ciekawe, deweloper pracujący nad grą ujawnił, że system Wanted w grze miał być znacznie bardziej złożony niż ten, który finalnie otrzymaliśmy w 2002 roku.

GTA Vice City mogło otrzymać znacznie lepszy system Wanted

Były dyrektor techniczny Rockstar, Obbe Vermeij, odpowiedział na pytanie dotyczące systemu Wanted w Vice City na platformie X, a konkretnie pojawiania się policji w określonej części mapy, gdy gracze byli poszukiwani przez policję. Były pracownik Rockstar ujawnił, że pierwotnie funkcjonariusze mieli napadać na graczy w bardziej dynamiczny sposób, a ten punkt odrodzenia był reliktem tego pomysłu.

Czytaj też: GTA 6 może zostać opóźnione! Znamy nową datę premiery? Analityk nie mają wątpliwości

W Vice City eksperymentowałem ze wstępnie ustawionymi lokalizacjami, w których radiowozy pojawiały się we właściwym czasie i z odpowiednią prędkością początkową, aby pojawiać się tuż przed graczem” – napisał Vermeij.

Vermeij, który opuścił Rockstar Games w 2009 roku, powiedział, że w grze pozostało już tylko kilka policyjnych punktów odradzania, ponieważ ustawienie ich było „zbyt kłopotliwe”.

Z pewnością każdy fan Rockstar Games i serii Grand Theft Auto niecierpliwie wyczekuje, jakie rewolucje w systemie Wanted ujrzymy w szóstej odsłonie z serii. Ta zadebiutuje planowo w 2025 roku.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

GTA Vice City QUIZ — Sprawdź, ile pamiętasz z gry przed premierą Grand Theft Auto VI

Pytanie 1 z 10
Dlaczego na początku gry nie można udać się na inne wyspy?