GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6: Take-Two zabiera głos w sprawie opóźnienia gry na 2026 r.

2024-05-21 9:26

Ostatnie plotki w internecie sugerowały, że Grand Theft Auto VI może zostać opóźnione nawet do 2026 roku. Co ciekawe, spółka-matka Rockstar Games, Take-Two jest „bardzo pewne”, że data premiery gry na jesień 2024 r. nie jest zagrożona.

GTA VI ma pewny termin premiery. Potwierdza Take-Two

Premiera GTA 6 planowana jest na jesień 2025 r., jak ujawniono w zeszłym tygodniu w raporcie dotyczącym wyników finansowych. Warto jednak przypomnieć sobie, że jeszcze w marcu pojawiało się wiele plotek na temat rzekomego opóźnienia gry, nawet do 2026 r. Teraz głos zabrało Take-Two, czyli wydawca serii Rockstar Games.

Czytaj też: GTA 6 może przegrać w tym elemencie z Assassin’s Creed Shadows. Potwierdza to nowy wyciek!

Jak donosi Eurogamer, dyrektor generalny Strauss Zelnick jest przekonany, że tak się nie stanie, a „niezwykły tytuł” z „nadzwyczajnymi oczekiwaniami” nie doświadczy opóźnień, które wypychałyby go z obecnego okna premiery.

Zapytany, dlaczego okno wydania zostało zmienione, na drugą część 2025 r., ten odpowiedział bardzo precyzyjne. Zelnick twierdzi, że dzieje się tak dlatego, że Take-Two jest „bardzo pewne” tego terminu – co oznaczałoby zwieńczenie ogromnego roku dla wydawca.

CEO Take-Two dodał, że celem studia jest stworzenie „doświadczenia, jakiego nikt wcześniej nie widział” oraz ciągłego poszukiwania „doskonałości” w swoim tworzeniu.

5 najtrudniejszych gier wszech czasów na PS5, XBOX i PC! Doprowadzą was do szewskiej pasji

GTA IV. QUIZ! Sprawdź, ile pamiętasz z gry przed premierą Grand Theft Auto VI

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się zabawny kulturysta z GTA IV?