GTA VI i Red Dead Redemption

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA 6 wpłynie na przyszłość Red Dead Redemption 3? Gra może nie pojawić się na obecnych konsolach

2024-06-21 7:46

Choć sam nie mogę się doczekać premiery Grand Theft Auto VI, zawsze uważałem, że Red Dead Redemption to najlepsza seria w świecie gier wideo. Szczególnie nie powinno dziwić to wszystkich graczy, którzy mieli okazje sprawdzić drugą odsłonę. Najnowsze wiadomości wskazują jednak na to, że nie prędko wrócimy do ulubionego westernu.

Red Dead Redemption 3 dopiero na konsolach nowej generacji?

Niestety, jeśli tak jak ja nie możecie się doczekać Red Dead Redemption 3, będziecie musieli zapiąć pasy i uzbroić się w cierpliwość. Wszystko wskazuje na to, że kolejna odsłona serii Rockstar może nawet nie trafić na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Jak się okazuje, GTA VI z coraz większym prawdopodobieństwem będzie jedyną grą Rockstar Games wydaną w ramach generacji PlayStation 5/Xbox Series X, według specjalistów z branży. Z tego, co dotychczas wiemy o nowym GTA, to fakt, że 5 grudnia obejrzymy pierwszy zwiastun, gra ma ukazać się nie później niż w marcu 2025 roku, a nagrania z wczesnej wersji gry obiegły cały internet.

Czytaj też: GTA VI — Znamy zarys całej historii fabularnej! Wszystko rozpocznie się od akcji w więzieniu?

Biorąc pod uwagę ilość czasu i zasobów potrzebnych obecnie do stworzenia gry z otwartym światem, zwłaszcza takiej na skalę nowego Grand Theft Auto, prawdopodobnie nie będzie wielkim szokiem informacja, że GTA VI będzie prawdopodobnie jedyną grą studia dostarczaną na obecną generację konsol.

Czytaj też: GTA VI — wszystkie ukryte ciekawostki w zwiastunie. Odniesienia do Vice City i historie z Florydy

Tak przynajmniej wynika z opublikowanego ponownie posta autorstwa AccountNGT, który jakiś czas temu stwierdził, że według niego GTA VI to jedyna gra, którą Rockstar wyda na tę generację.

Czytaj też: GTA VI — gdzie rozgrywa się akcja gry? Szczegóły Vice City i mapy Leonida inspirowanej Florydą

Biorąc pod uwagę liczne informacje sugerujące, że Rockstar anulował wiele projektów, aby skupić się na GTA VI, doniesienia o braku kolejnej gry studia na obecną generację konsol, nie są zbyt trudne do przełknięcia. Warto również zauważyć, że Red Dead Redemption 2 było jedyną zupełnie nową grą wydaną przez Rockstar na PlayStation 4 i Xbox One.

Oczywiście to wyłącznie spekulacje oparte na komentarzach informatora z branży. Chciałbym jednak wierzyć, że Red Dead Redemption 3 rozpocznie swoją podróż moment po premierze Grand Theft Auto VI.

Rozświetlenie choinki na Rynku Głównym w Krakowie

GTA QUIZ: Którą postacią z uniwersum gry Rockstar Games jesteś?

Pytanie 1 z 8
Które miasto nazwiesz swoim domem?