GTA VI

i

Autor: Rockstar Games

GTA VI

GTA VI — 9 najważniejszy pytań fanów przed premierą gry. Wyjaśniamy

2024-01-02 17:08

Zwiastun Grand Theft Auto VI pojawił się wcześniej niż oczekiwano — głównie przez masę wycieków, ale w najmniejszym stopniu nie zmniejszyło to zainteresowania fanów. Wielu graczy jest podekscytowanych i pełnych nadziei perspektywą premiery, która przeniesie ich do legendarnego Vice City. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na dziewięć nurtujących pytań.

Spis treści

  1. Czy Lucia będzie jedyną postacią, którą można sterować?
  2. Czy GTA 6 będzie miało jakieś połączenie z GTA 5?
  3. Jak ważne będą media społecznościowe w GTA VI?
  4. Jak będą działać stacje radiowe?
  5. Czy GTA VI Online powróci?
  6. Co powróci z GTA Vice City?
  7. Czy GTA VI pojawi się na PC?
  8. O czym będzie opowiadać GTA VI?
  9. Jak duże będzie Vice City w GTA VI?

Biorąc pod uwagę, że zwiastun Grand Theft Auto VI trwa zaledwie półtorej minuty, wciąż jest wiele pytań wymagających odpowiedzi. Dokładając do tego fakt, iż data premiery zaplanowana jest na 2025 rok, poddajemy wątpliwości, jakoby Rockstar Games chciało nam je rozjaśnić. Co więcej, kilka momentów ze zwiastuna zrodziło nowe pytania dotyczące kontynuacji Grand Theft Auto 5 i jej zawartości. W tym artykule postanowimy na nie odpowiedzieć.

Czy Lucia będzie jedyną postacią, którą można sterować?

Już po pierwszym zwiastunie można było stwierdzić, że Lucia zajmie centralne miejsce — jej narracja i przedstawienie wydają się sugerować, że jej męski towarzysz (którego imię to prawdopodobnie Jason, choć pozostaje to niepotwierdzone) będzie odgrywał bardziej drugoplanową rolę w historii.

Biorąc to pod uwagę, GTA VI powstaje na bazie potrójnego potwora, jakim było GTA 5, więc odpowiedź nie jest jednoznaczna. Odbiór trzech bohaterów był mieszany, więc dopiero okaże się, czy Rockstar zmniejszy to do rozmiaru dwóch lub tylko jednego bohatera.

Czytaj też: Preorder GTA VI podzielił graczy. Szokująca cena za grę? Fani zabrali głos

Czy GTA 6 będzie miało jakieś połączenie z GTA 5?

GTA VI będące bezpośrednią kontynuacją GTA 5 wydaje się niezwykle mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że poprzednie gry skupiały się na budowaniu nowej historii od zera. Faktycznie w GTA 5 pojawiło się kilka postaci i odniesień do swojego poprzednika, w szczególności Johnny'ego Klebitza i Tony'ego Prince'a. Niewykluczone, że w GTA VI Online mogą pojawić się odniesienia do Trevora, czy Franklina.

Czytaj też: GTA VI i Red Dead Redemption 3 są rozwijane równocześnie? Aktor jest „pewny”

Jak ważne będą media społecznościowe w GTA VI?

Widzowie zwiastuna zwrócili uwagę na jeden szczególnie interesujący detal w sposobie jego kręcenia — powszechność treści wideo w mediach społecznościowych. Wygląda na to, że GTA VI parodiuje Instagram Live i TikTok pod względem niektórych treści. Być może GTA 6 będzie zawierało coś przypominającego system obserwujących/doświadczenia z Watchdogs 2.

Jak będą działać stacje radiowe?

Stacje radiowe odgrywają od jakiegoś czasu dużą rolę w Grand Theft Auto, zapewniając ostry dowcip i obszerną parodię, nie wspominając o obszernej liście dobrze znanych utworów. Wiele się zmieniło w ciągu 12 lat od GTA 5, a biorąc pod uwagę, że Bluetooth, Spotify i Soundcloud zapewniają nowe sposoby słuchania muzyki, wydaje się mało prawdopodobne, że radio będzie działać dokładnie tak, jak kiedyś. Fani mają nadzieje, że Rockstar znalazł sposób, aby móc dostroić swoje własne ścieżki dźwiękowe oraz zaprosić znanych podcasterów.

Czytaj też: GTA VI a następnie GTA IV Remake? Rockstar ma zaskoczyć fanów jeszcze w grudniu

Czy GTA VI Online powróci?

GTA Online jest jednym z powodów, dla których seria ta pozostaje aktualna przez lata, jakie upłynęły od pierwotnej premiery GTA 5. Rockstar stworzył nieskończoną zawartość w trybie gry online, która na dłuższą metę uwzględnia napady, wydarzenia sezonowe, elementy science fiction i misje szpiegowskie. GTA VI musi mieć również swój własny tryb online, ponieważ zarówno Red Dead Redemption 2, jak i GTA 5 oferowały coś podobnego. W związku z tym kilka plotek sugeruje, że może być to rozszerzenie dla GTA 5 Online, aby umożliwić graczom eksplorację zarówno Vice City, jak i Los Santos, według własnego uznania.

Czytaj też: GTA VI Online — Wszystko, co wiemy o nowym trybie sieciowym. Czy będzie tryb RP?

Co powróci z GTA Vice City?

Akcja GTA Vice City rozgrywa się w 1986 roku. Dlatego mało prawdopodobnym jest, aby GTA VI wyglądało podobnie do swojego o wiele starszego poprzednika, biorąc pod uwagę jej rzekomą współczesną scenerię. Oczywiście nie znaczy to, że Rockstar nie poszuka inspiracji w monumentach, obszarach i innych lokalizacjach, które zostały już nawet zauważone.

Czytaj też: GTA VI. 5 najlepszych gier, które pomogą wam w oczekiwaniu. Wybory dla fanów!

Czy GTA VI pojawi się na PC?

Pierwsze informacje o GTA VI wskazują, że gra pojawi się wyłącznie na PlayStation 5 i Xbox X/S. Czas pokaże, czy gra kiedykolwiek pojawi się na PC — miejmy taką nadzieję.

Czytaj też: GTA VI wyłącznie na PS5 i XBOX Series. Czy gra wyjdzie na konsole starej generacji?

O czym będzie opowiadać GTA VI?

Zwiastun Grand Theft Auto VI zawiera kilka wskazówek — trailerowi towarzyszy „Love is a Long Road” Toma Petty’ego, a romans pomiędzy Lucią a głównym bohaterem wskazuje na przygodę w stylu Bonnie i Clyde’a.

Czytaj też: GTA VI z datą premiery, aktywnościach pobocznych, zwierzętach i broniach? Fani będą zadowoleni

Jak duże będzie Vice City w GTA VI?

Rockstar potwierdził już, że stan Leonida będzie większy niż Los Santos i Blaine Country z GTA 5, ale o ile większy będzie w rzeczywistości? Red Dead Redemption 2 wydawało się ogromne w porównaniu z najnowszą grą Grand Theft Auto, ale było to głównie ze względu na jej wiejski charakter — GTA VI będzie tętniącą życiem metropolią.

Czytaj też: GTA VI — gdzie rozgrywa się akcja gry? Szczegóły Vice City i mapy Leonida inspirowanej Florydą

Iga Świątek o szalonej końcówce sezonu i przygotowaniach do kolejnego | Super Tenis

GTA 5 QUIZ: Sprawdź, ile pamiętasz z gry przed premierą Grand Theft Auto VI

Pytanie 1 z 10
Kto jest wydawcą GTA V?